ЄУН 193/1454/20
Провадження №3/193/34/21
04 січня 2021 року смт. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Томинець О.В.,
при секретарі судового засідання Хомич Н.О.,
за участі: прокурора Чумак В.А.,
особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду об'єднану справу про адміністративні правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, громадянку України, зареєстровану та проживаючу по АДРЕСА_1 , не працюючої, перебуваючою на обліку місцевого ЦЗН в пошуках роботи, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,
24.12.2020 до Софіївського районного суду надійшли два протоколи, датовані 08.12.2020 за №№ 1117 та 1118 про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч 1 ст. 172-6 КУпАП.
04.01.2021 вказані справи за постановою судді об'єднанні в одне провадження.
Зокрема, як вбачається зі змісту протоколу № 1117, ОСОБА_1 обрано депутатом Новоюлівської сільської ради VІІ скликання Софіївського району Дніпропетровської області, а відтак, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КупАП, остання є суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно рішення Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області № 2652-52/VІІ від 27.09.2019 добровільно приєднано територіальну громаду села Новоюлівка до Софіївської селищної об'єднаної територіальної громади.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 8-3 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об'єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об'єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади.
Рішенням Софіївської селищної ради від 11.01.2020 №2868-56/VII визнано повноваження новообраних депутатів Софіївської селищної ради сьомого скликання.
Таким чином, повноваження Новоюлівської сільської ради VІІ скликання Софіївського району Дніпропетровської області завершилися в день набуття повноважень Софіївської селищної ради та, відповідно повноваження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, як депутата Новоюлівської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області, припинено.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Приписами п.2 ч.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 року №3 з наступними змінами та доповненнями (в редакції статті, яка діяла на час вчинення вказаного адміністративного правопорушення), «декларація перед звільненням» подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Між тим, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, а саме, повноваження депутата припинено 11.01.2020, а відповідну декларацією вона подала лише 12.10.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу № 1118, ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоюлівської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області VІІ скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КупАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 ст. 45 вказаного Закону, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування до 01.06.2020, а саме 12.10.2020 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, підтвердила, що дійсно вона несвоєчасно подала декларацію особи місцевого самоврядування за 2019 рік, та декларацію перед звільненням на протязі 20 робочих днів після припинення повноважень депутата Новоюлівської сільської ради, що мала місце 11.01.2020. Вказала, що вона на протязі трьох останніх скликань обиралася депутатом даної сільської ради, до цього часу посадові особи її постійно попереджували про необхідність подання декларації, а у 2020 році про це їй ніхто не нагадав, тому, подала такі декларації тільки 12.10.2020. Щиро розкаялася у вчиненому, просила суворо не карати.
Прокурор Чумак В.А. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушеннях, підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши прокурора Чумак В.А., пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя дійшов такого висновку.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП, настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім визнання своєї провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:
протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч. 1 ст.172-6 КУпАП від 08.12.2018 за № 1117 та 1118, якими встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції»;
списком депутатів Новоюлівської сільської ради VII скликання Софіївського району Дніпропетровської області, серед яких є обраний депутат з округу № 8 ОСОБА_1 ;
рішеннями Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області № 2652-52/VІІ від 27.09.2019 «Про добровільне приєднання територіальних громад до об'єднаної територіальної громади» та №2868-56/VII від 11.01.2020 «Про визнання повноважень новообраних депутатів Софіївської селищної ради VII скликання»;
письмовими поясненнями в.о. старости Новоюлівського старостинського округу Софіївської селищної ОТГ ОСОБА_2 , з яких видно, що ним, як колишнім голою Новоюлівської сільської ради, неодноразово в усній формі та на пленарних засіданнях сесії ради нагадувалося депутатам сільської ради у продовж 2017-2020 років про необхідність подання декларацій як за минулий рік так і після звільнення при припиненні повноважень депутатами, що мало місце на початку 2020 року та попереджав про відповідальність, яка настає у разі несвоєчасного подання таких декларації. Як видно з інформації управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК від 24.06.2020 помилки доступу до ІТС "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" виникали поодиноко, зокрема лише в період з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020, а також з 10:00 11.03.2020 по 16:00 12.03.2020. Інших технічних несправностей те перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр за період з 01.01.2020 по 24.06.2020 не зафіксовано.
Під час судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 за допомогою до посадових осіб Новоюлівської сільскої ради чи інших осіб задля надання технічної можливості подання нею декларації не зверталася, оскільки про подання таких декларацій вона особисто забула.
Сукупність досліджених доказів вказує на те, що ОСОБА_1 будучи депутатом сільської ради, а з цим і суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, що мало місце 11.01.2020 у зв'язку з припиненням повноважень депутата та щорічну за 2019 рік, у зв'язку з чим вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь її вини, щире каяття у вчиненому, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому, на підставі ст. 36 КУпАП, суддя накладає адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка передбачає накладення адміністративного стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із вказаного правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 276-280, 283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Копію постанови у відповідності до вимог ч. 7 ст. 285 КУпАП направити до Софіївської селищної ради Софіївського району Дніпропетровської області для періодичного інформування депутатів та інших посадових осіб селищної ради про необхідність виконання положень ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та створення умов для запобігання подальшого вчинення таких правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя О.В. Томинець