Ухвала від 04.01.2021 по справі 420/15109/20

Справа № 420/15109/20

УХВАЛА

04 січня 2021 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНССЕРВІСБУД» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

28.12.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНССЕРВІСБУД» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.

Відповідно до п.п. 3,5,6 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до положень п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовні заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В порушення вимог зазначеної статті позивачем не зазначено ідентифікаційний код відповідача(чів) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Крім цього, позивач у якості відповідача зазначає Державну службу України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртансбезпеки.

Суд зазначає, що відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг;

Частиною 3 ст. 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Однак, в порушення вимог вищевказаної статті позивач у якості відповідача вказано Державну службу України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Суд зазначає, що Державна служба України з безпеки на транспорті та Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки є окремими суб'єктами владних повноважень в контексті приписів КАС України.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовні заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд звертає увагу, що позивач оскаржує постанову, яка прийнята саме Південним міжрегіональним управлінням Укртансбезпеки

Таким чином, позивач повинен уточнити коло відповідачів та привести у відповідність до нього позовні вимоги.

Згідно ч. 1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову з урахуванням зазначених в ухвалі суду недоліків (з копією для інших учасників справи).

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНССЕРВІСБУД» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу - залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачу.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.М. Токмілова