30.12.2020 Справа №607/17325/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Базан Л.Т. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Бучач, Тернопільської області, із вищою освітою, одруженого, працюючого водієм таксі «549», жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №017331 від 07.10.2020, ОСОБА_1 09 серпня 2020 року о 05 год. 30 хв., в м. Тернополі на перехресті вул.. Протасевича - вул.. 15 Квітня - Підволочиське шосе - просп.. С. Бандери, керуючи транспортним засобом марки «Шевроле Авео», д.н.з. НОМЕР_1 , не був достатньо уважним, не стежив за дорожньою обстановкою та її зміною, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням, внаслідок чого допустив виїзд поза межі проїзної частини дороги з подальшим наїздом на перешкоду, а саме рекламний щит. Внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.2.3б, 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність, згідно ст.124 КУпАП.
В судовому засіданні представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Михайлюк В.І. пояснив, що ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнає, оскільки не спричинив пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, в розумінні ст. 124 КУпАП, а лише пошкодив транспортний засіб,яким користувався, власник якого жодних претензій матеріального характеру до нього не має. Крім цього, зазначив, що вказане вище підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №017331 від 07.10.2020, за яким «внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками», тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад вищевказаного адміністративного правопорушення та просить закрити провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно ч.ч. 1,2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.124 КУпАП, адміністративна відповідальність, передбачена цією статтею, настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи, внаслідок порушення ПДР України ОСОБА_1 , жодного із переліченого у ст. 124 КУпАП пошкодження майна інших осіб не відбулося, а лише пошкоджено транспортний засіб, яким користується особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, що виключає склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 124 КУпАП.
Згідно із п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги те, що ОСОБА_1 пошкодив лише транспортний засіб, яким користується, власник майна претензій майнового характеру до нього не має та не допустив інших пошкоджень, передбачених у ст. 124 КУпАП, вважаю що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 124 КУпАП, у зв'язку із чим провадження в даній справі необхідно закрити в зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 8, 124, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - закрити, у зв'язку відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня отримання такої постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяЛ. Т. Базан