17.12.2020 Справа №607/20312/20
провадження №3/607/8069/2020
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ; не працюючого, на підставі Постанови Тернопільського міськрайонного суду від 22.04.2020 р. притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Тернопільського міськрайонного суду від Тернопільського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП ( судова справа №607/20312/20; провадження: 3/607/8069/2020) та ч.2 ст.187 КУпАП (судова справа №607/20313/20; провадження: 3/607/8070/2020) .
Вказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.12.2020 р. та протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 17.12.2020 р., передано на розгляд судді Ломакіну В.Є.
Приймаючи до уваги той факт, що в провадженні судді знаходиться дві справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч.2 ст.187 КУпАП, вважаю що відповідно ст.36 КУпАП, вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №607/20312/20 (провадження №3/607/8069/2020).
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 19.11.2020 р. у період часу з 19 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. не з'явився на відмітку до службового кабінету дільничного офіцера поліції Тернопільського ВП (м.Тернопіль вул.Просвіти, 6), порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.3 постанови Тернопільського міськрайонного суду 10.09.2020 р. (справа №607/15069/20), який передбачає зобов'язання реєструватися 2 рази в місяць ( 1-й, 3-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.187 КУпАП, а саме повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 18.11.2020 р. о 23 год. 15 хв. був відсутнім по місцю проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду 10.09.2020 р. (справа №607/15069/20), який передбачає заборону виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 23 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.187 КУпАП, а саме повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та щиро розкаявся у вчиненому.
Крім власного визнання вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена наступними матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
-даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 20.11.2020 р. серія ВАБ18 №060981;
-даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 20.11.2020 р. серія ВАБ18 №060982;
- рапортами офіцера поліції від 20.11.2020 р.;
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 20.11.2020 р,
-копією довідки про звільнення серія НОМЕР_1 від 15.11.2016 р.,
-рапортом інспектора поліції від 19.11.2020 р.,
-копією постанови Тернопільського міськрайонного суду від 10.09.2020 р. (справа №607/15069/20), відповідно до якої ОСОБА_2 продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців та визначено ряд обмежень: 1) заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 23 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня; 2) заборону перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; 3) реєструватися 2 рази в місяць ( 1-й, 3-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції; 4) заборона виїзду за межі м.Тернополя без дозволу працівників поліції;
-постановою Тернопільського міськрайонного суду від 22.04.2020 р. ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі170 грн.
Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2)неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3)порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5)не реєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.2 ст. 187 КУпАП, дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, а саме повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час; не реєстрація в органах Національної поліції, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.33 КУпАП, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, визнання ним своєї вини та щире розкаяння у вчиненому, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю, що ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності, у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, а саме в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу .
Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, вважаю, що з ОСОБА_2 слід стягнути в дохід держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 420.40 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 187 ч.2, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Об'єднати справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП (судова справа №607/20312/20; провадження №3/607/8069/2020) та справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП (судова справа №607/20313/20; провадження №3/607/8070/2020) в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам номер -№607/20312/20 (провадження №3/607/8069/2020).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, в межах санкції ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень, які стягнути в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
СуддяВ. Є. Ломакін