Рішення від 29.12.2020 по справі 500/1339/20

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №500/1339/20

29 грудня 2020 рокум. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Мартиць О.І.

за участю:

секретаря судового засідання Семеха В.Т.

представників позивача Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Лозінської О.В., Кокайло Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2020 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в порушення вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідачем у 2019 році не виконано норматив по створенню робочих місць та не забезпечено працевлаштування необхідної кількості осіб, яким встановлена інвалідність. У зв'язку з чим позивач, враховуючи приписи статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", визначив відповідачу суму адміністративно - господарських санкцій - 42000,00 грн. та пеню у розмірі 642,60 грн.

Ухвалою суду від 15.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Дану ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду про відкриття провадження у справі від 15.06.2020 приватне підприємство "Експо - Будресурс" отримало за місцезнаходженням 23.06.2020, про що свідчить поштове рекомендоване відправлення.

У встановлений судом строк, 06.07.2020 відповідач подав через відділ документального забезпечення суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в повному обсязі.

Вказує, що норматив робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю ним дотримано, оскільки у приватному підприємстві "Експо - Будресурс" працює особа з інвалідністю за наказом №9к від 02.01.2018 ОСОБА_1 про що подано звіти про суми нарахованої заробітної плати до Зборівської державної податкової інспекції Кременецького управління Головного управління ДПС у Тернопільській області за період з січня по грудень 2019 року.

У поданому 28.02.2020 до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіті про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю (форма №10-ПІ) за 2019 була допущена арифметична помилка по коду рядка 03 та подано коригуючий звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю (форма №10-ПІ) за 2019 і підтверджуючі документи на 10 аркушах з відміткою позивача. Таким чином ПП "Експо - Будресурс" не порушило вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" та не може бути притягнуте до відповідальності.

17.08.2020 ухвалою суду визначено розгляд справи №500/1339/20 проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено у справі судове засідання на 14.09.2020.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 задоволено клопотання представника відповідача приватного підприємства "Експо - Будресурс" про відкладення розгляду справи та відкладено розгляд справи №500/1339/20 за позовною заявою Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені на 29.09.2020.

29.09.2020 в судовому засіданні розгляд справи відкладено на 16.10.2020 за клопотанням представника відповідача.

16.10.2020 в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві та просила задовольнити.

Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, клопотань не подав, причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим розгляд справи проводився у його відсутності за наявними матеріалами справи.

Оглянувши матеріали справи суд оголосив перерву до 22.10.2020.

22.10.2020 вкотре поступила заява від директора приватного підприємства "Експо - Будресурс" Дейнеки І.М. про відкладення розгляду справи через незадовільний стан здоров'я.

В судовому засіданні 22.10.2020 ухвалою суду, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання клопотання представника відповідача задоволено, розгляд справи відкладено на 12.11.2020, в подальшому на 30.11.2020 і 29.12.2020.

В заявах про відкладення розгляду даної справи, зокрема призначених на 12.11.2020, 30.11.2020 і 29.12.2020 директор приватного підприємства "Експо - Будресурс" Дейнека І.М. вказує на поганий стан здоров'я, однак жодних документів ним не подано, що дає суду підстави вважати неявку в судове засідання представника відповідача без поважних причин та можливість розгляду справи по суті за наявними матеріалами, з врахуванням позиції, викладеної у відзиві на позов.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами є Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" №875-XII від 21.03.1991 (далі - Закон №875-XII).

Відповідно до частини першої статті 17 Закону №875-XII з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону №875-XII підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів у разі потреби створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей осіб з інвалідністю.

Відповідно до частини першої статті 18 Закону №875-XII забезпечення прав осіб з інвалідністю на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Згідно з частиною третьою статті 18 Закону №875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин першої та другої статті 19 Закону №875-XII для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Частиною дев'ятою статті 19 Закону №875-XII передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Згідно із частинами першою та другою статті 20 Закону №875-XII підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, де працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до частин четвертої, п'ятої статті 20 Закону №875-XII адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 №70 на реалізацію статей 19, 20 Закону №875-XII затверджено Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування (далі - Порядок №70 ).

Відповідно до пункту 2 цього Порядку звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінсоцполітики за погодженням з Держстатом.

Як видно з матеріалів справи приватне підприємство "Експо - Будресурс" відноситься до суб'єктів господарювання, яким відповідно до статті 19 Закону №875-XII встановлюється норматив робочих місць по працевлаштуванню осіб з інвалідністю.

Відповідачем 28.02.2020 подано до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік за формою №10-ПІ, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 10.02.2007 №42.

Згідно із поданим звітом середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) у 2019 році в приватному підприємстві "Експо - Будресурс" (код рядка 01) становила 8 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) - відсутня. (код рядка 02). Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (осіб) - 1 особа (код рядка 03). Фонд оплати праці штатних працівників (тис. грн.) 672,0 (код рядка 04) Середньорічна заробітна плата штатного працівника (грн.) - 56017,50 грн. (код рядка 05). Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (грн.) - відсутня.

17.03.2020 позивач надіслав приватному підприємству "Експо - Будресурс" листа за №215/04-82 про те, що відповідно до поданої звітності за 2019 рік ф.№10-ПІ "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" за 1 нестворене робоче місце для працевлаштування особи з інвалідністю необхідно сплатити до 15.04.2020 адміністративно-господарські санкції у сумі 42000,00 грн. Порушення термінів сплати тягне за собою нарахування пені на суму заборгованості в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день її прострочення, включаючи день сплати.

25.03.2020 приватне підприємство "Експо - Будресурс" направило Фонду соціального захисту інвалідів листа за №1 на вказаний лист з повідомленням, що при здачі Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік була допущена арифметична помилка по коду рядка 03 і направили копії підтверджуючих документів на 10 аркушах.

Проаналізувавши подані документи судом встановлено, що у Звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік приватного підприємства "Експо - Будресурс" у рядку коду 03 "Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" (осіб) фактично за рік проставлено - 1.

Згідно пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 виданому Пенсійним фондом України 13.07.2010 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 призначена пенсія по інвалідності 3 гр. загальне захворювання терміном до 01.06.2011.

За наказом приватного підприємства "Експо - Будресурс" №9к від 02.01.2018 "Про прийняття на роботу ОСОБА_1 " останній з 02.01.2018 прийнятий на посаду головного інженера та протягом 2019 року отримував заробітну плату, про що свідчить Звітність Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальне обов'язкове державне соціальне страхування за 12 місяців 2019 року подані до Зборівської державної податкової інспекції Кременецького управління Головного управління ДПС у Тернопільській області за період з січня по грудень 2019 року.

Відомості про те, що протягом 2019 року у приватного підприємства "Експо - Будресурс" працювала особа з інвалідністю відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" у справі відсутні.

Відповідачем на підтвердження факту працевлаштування протягом 2019 року однієї особи з інвалідністю не надано належні та допустимі докази в розумінні статей 73 та 74 КАС України, з огляду на що суд дійшов висновку про не виконання ним нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Крім того, на лист Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 15.04.2020 №431/04-132 Зборівська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості повідомила, що приватне підприємство "Експо - Будресурс" у 2019 році не подавало звітів за формою №3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії), в т. ч. про наявність вакансій для осіб з інвалідністю.

Звідси, оскільки судом встановлено, що відповідачем не вживалися заходи щодо працевлаштування особи з інвалідністю у 2019 році, при цьому докази протилежного у матеріалах справи відсутні, суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування до приватного підприємства "Експо - Будресурс" відповідальності, передбаченої статтею 20 Закону №875-ХІІ.

Тому, позивач звернувся до суду із цим позовом про стягнення з приватного підприємства "Експо - Будресурс" суми адміністративно-господарських санкцій за 1 нестворене робоче місце для особи з інвалідністю у розмірі встановленому чинним законодавством на суму 42000,00 грн., оскільки протягом 2019 року у приватному підприємстві "Експо - Будресурс" не працювало жодної особи з інвалідністю.

Судом встановлено, що відповідачем було подано звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік від 28.02.2020 і 25.03.2020.

У звіті зазначено, зокрема:

- середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) - 8,

з них: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) - відсутня;

- кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (осіб) - 1;

- Фонд оплати праці штатних працівників (тис. грн.) - 672,0

- середньорічна заробітна плата штатного працівника (грн.) - 56017,5

- сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (грн.) - відсутня.

Згідно розрахунку позивача щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняте робоче місце для працевлаштування особи з інвалідністю судом перевірено вихідні дані для розрахунку суми позову за даними наданих відповідачем документів - звітів за формою №10-ПІ, зокрема:

Кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до 4% нормативу, осіб - 8 х 0,04 = 1.

Кількість незайнятих робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, одиниць 1 - 0 = 1 чол.

Середньорічна заробітна плата штатного працівника - 672000:8=84000,00 грн.

Сума адміністративно-господарських санкцій - (84000,00:2)х1-0=42000,00 грн.

Загальна сума до сплати 42000,00 грн.

Враховуючи те, що відповідач добровільно не сплатив адміністративно-господарські санкції у встановлені законом строки, позивач нарахував пеню відповідно до облікової ставки Національного банку України (в розмірі 8% річних) за період з 16.04.2020 по 05.06.2020 в сумі 642,60 грн.

Механізм нарахування пені підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій, передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 №223 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.05.2007 за №552/13819 із змінами і доповненнями (далі Порядок №223).

За визначенням пункту 2.2 Порядку №223 пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Пунктом 3.1 Порядку №223 визначено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення (наведених у постановах Правління Національного банку України), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно пункту 3.4 Порядку №223 нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

Таким чином, розрахунковий розмір пені складає (8х120:100:366) - 0,03%, де ставка Національного банку України - 8%, кількість днів у поточному році 366 і відсотки від ставки Національного банку України - 120%. Пеня за один день прострочення - з врахуванням несплати 15.04.2020 відповідачем суми адміністративно - господарських санкцій 42000,00 грн. складає 42000,00 грн. х 0,03% = 12.60 грн. Кількість днів у періоді з 16.04.2020 по 05.06.2020 - 51. Отже, сума нарахованої пені відповідачу склала 51 х 12.60 грн.=642,60 грн. згідно розрахунку заборгованості до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році, долученому до матеріалів справи.

Заперечень стосовно поданого розрахунку відповідачем до суду не подано.

Положенням про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 14.04.2011 №129, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.04.2011 за №528/19266 передбачено, що Фонд соціального захисту інвалідів відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за виконанням підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплатою ними адміністративно-господарських санкцій і пені.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 42000,00 грн. і пені в розмірі 642,60 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

При вирішенні питання про правомірність стягнення адміністративно-господарських санкцій слід виходити із загальних норм права відносно відповідальності за порушення зобов'язань та встановлення в діях або бездіяльності роботодавця складу правопорушення з метою застосування юридичної відповідальності у вигляді адміністративно-господарських санкцій.

Так, елементами правопорушення є вина та наявність причинного зв'язку між самим порушенням та його наслідками. Застосування принципу вини як умови відповідальності пов'язане з необхідністю доведення порушення зобов'язання.

Суд дійшов висновку, що роботодавець не вжив усіх необхідних заходів для недопущення господарського правопорушення, отже, застосування у такому випадку адміністративно-господарських санкції за невиконання нормативу робочих місць є таким, що відповідає чинному законодавству України.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне позов Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій і пені задовольнити та стягнути з приватного підприємства "Експо - Будресурс" на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій і пені за невиконання нормативу робочого місця для працевлаштування особи з інвалідністю за 2019 рік у розмірі 42642,60 грн.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв'язку з чим судові витрати суб'єкта владних повноважень по сплаті судового збору не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, до приватного підприємства "Експо - Будресурс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства "Експо - Будресурс" в користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції в розмірі 42000,00 грн. та пеню в розмірі 642,60 грн. на рахунок: р/р НОМЕР_2, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код одержувача 37943418, одержувач: УК у Зборівському районі/Зборівський/50070000.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 04 січня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (місцезнаходження: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021, код ЄДРПОУ: 14032334);

відповідач:

- Приватне підприємство "ЕКСПО-БУДРЕСУРС" (місцезнаходження: вул. Висока, 82/1, с. Воробіївка, Зборівський район, Тернопільська область, 47263, код ЄДРПОУ/: 37943533)

Головуючий суддя Мартиць О.І.