м. Вінниця
04 січня 2021 р. Справа № 120/5870/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження маетріали справи за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність командира військової частини НОМЕР_1 у вигляді не здійснення перерахунку та нарахування грошового забезпечення;
- визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні йому розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно;
- зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п.1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно;
- визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно;
- зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького склад та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно;
- визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 14.11.2019 № 294-IХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020, починаючи з 01.01.2020 по 21.05.2020 включно;
- зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького склад та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 14.11.2019 № 294-IХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020, починаючи з 01.01.2020 по 21.05.2020 включно;
- зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 сплатити позивачу, недоплачені протягом 2018 та 2020 років суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення, в тому числі вихідної допомоги при звільненні) відповідно до п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме: Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 року № 2629-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 року № 294 - ІХ «Про державний бюджет України на 2020 рік».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проходив військову службу на посаді заступника командира Військової частини НОМЕР_2 , яка перебуває на усіх видах забезпечення Військової частини НОМЕР_1 . Наказом командира Військової частини НОМЕР_1 від 21.05.2020 року виключений зі списків особового складу частини, однак по усім видам грошового забезпечення не був розрахований. В усному порядку позивача було повідомлено, що кошти для розрахунку замовлені, тому одразу після їх надходження його буде розраховано по усім видам грошового забезпечення. 18.09.2020 року звернувся до відповідача з письмовою заявою з проханням вжити заходів щодо перерахунку та виплати недоплаченого протягом 2018-2020 років грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення, в тому числі вихідної допомоги при звільненні) відповідно до п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме: Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 року № 2629-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 року № 294 - ІХ «Про державний бюджет України на 2020 рік». 09.10.2020 року надійшла відповідь на звернення позивача, в якій, зокрема, зазначено про відсутність підстав для перерахунку розміру посадового окладу та окладу за військовим званням за вказаний період та при нарахуванні та виплаті грошового забезпечення позивача військова частина діяла у відповідності до вимог чинного законодавства України, дотримуючись наказів та керівних документів Міністерства оборони України. Позивач стверджує, що дії посадових осіб військової частини НОМЕР_1 порушили його конституційні права на соціальний захист та призвели до нарахування та виплати основних та додаткових видів грошового забезпечення в значно меншому розмірі.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 26.10.2020 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач у строк та в порядку, визначеному ст.152, ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) подав відзив на позовну заяву. В обґрунтування підстав відмови у задоволенні позову вказав, що пунктом 4 постанови № 704 (в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018) визначено: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14". При цьому у примітках до вказаних додатків зазначено, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлений законом на 01 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидається, від 5 і вище - заокруглюється до десяти гривень. Відповідач вказав, що має місце неоднозначного вирішення визначення розмірів посадових окладів різними нормами одного нормативно-правового акту, що свідчить про наявність колізії норм права. Для правильного розв'язування законодавчих колізій Міністерством юстиції України від 26.12.2008 за № 758-0-2-08-19 було надано роз'яснення "Щодо практики застосування норми права у випадку колізії". А тому військова частина НОМЕР_1 при обчисленні та встановленні розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями керувались п.4 постанови 704.
Зважаючи на незначну складність справи, суд вважає за необхідне розглянути її в порядку п.2 ч.1 ст.263 КАС України.
Рішення суду винесено з врахуванням перебування головоючої судді на лікарняному з 24.12.2020 по 31.12.2020 року включно.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 проходив військову службу на посаді заступника командира Військової частини НОМЕР_2 , яка перебувала на усіх видах забезпечення Військовій частині НОМЕР_1 .
Наказом командира Військової частини НОМЕР_2 від 21.05.2020 № 59 позивача виключено зі списків особового складу частини.
Згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 25.09.2020 №812 про його фактично отримане грошове забезпечення щомісячно за періоди з 01.01.2018 по 31.03.2018 року посадовий оклад становив 1348,00 грн. та оклад за військовим званням позивача становив 130,00 грн., з 01.04.2018 по 30.04.2020 року посадовий оклад становив 7750,00 грн. та оклад за військовим званням 1410,00 грн.
18.09. 2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою з приводу врегулювання питання нарахування та виплати основних та додаткових видів грошового забезпечення в значно меншому розмірі.
Листом від 09.010.2020 Військова частина НОМЕР_1 повідомила, що для правильного вирішення поставленого питання слід врахувати, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з моменту підписання та оприлюднення і по даний час зазнала ряд змін.
За таких обставин має місце неоднозначне вирішення визначення розмірів посадових окладів різними нормами одного нормативно-правового акту, що свідчить про наявність колізії норм права. Для правильного розв'язування законодавчих колізій Міністерством юстиції України від 26.12.2008 за № 758-0-2-08-19 було надано роз'яснення "Щодо практики застосування норми права у випадку колізії". Зокрема пунктом 1 даного роз'яснення визначено, що у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. 'Гака неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням "застарілих" норм з одного й того ж питання. Аналіз норм постанови № 704 вказує на те, що п.4 даної постанови змінено постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 пункти 1 примітки додатків 1, 12, 13, 14 наявні в редакції постанови 704 від 30.08.2017. А тому, військова частина НОМЕР_1 при обчисленні та встановленні розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями керувались п.4 постанови № 704.
Вказано, що військова частина НОМЕР_1 не порушувала вимоги чинного законодавства і чітко дотримувалась положень постанови № 704 та порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України №260 від 07.06.2018 в частині обчислення та встановлення військовослужбовцям розмірів посадових та окладів за військовим званням.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить із наступного.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до ч.3 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
В силу ч.4 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Пунктом 2 постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з метою встановлення з 1 березня 2018 року посадових окладів за посадами військовослужбовців і окладів за військовим званням Міністром оборони України телеграмою від 26.03.2018 № 248/1479 доведені вимоги, схеми тарифних розрядів і тарифних коефіцієнтів.
Відповідно до "Схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів та розмірів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової служби), для посади оператора тарифний розряд 4 та тарифний коефіцієнт 1,55. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", затверджено схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14, відповідно до якої військовому званню "підполковник" встановлено тарифний коефіцієнт - 0,8.
Пунктом 4 постанови № 704 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14 (пункт 4 в редакції постанови КМ № 103 від 21.02.2018).
За попередньої редакцією п.4 постанови № 704, встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Однак, в лютому 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 постанови № 704 викладено у новій редакції, а саме: "4.Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".
У той же час, згідно із Приміткою 1 Додатку 1 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт та відповідно до примітки до Додатку 14 також передбачено що, оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.
Статтями 7, 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 грн, а мінімальна заробітна плата - 3723 грн Отже, 50% МЗП (мінімальна заробітна плата) буде складати 1861,50 грн.
Отже, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням у 2018 році повинен бути 1861,50 грн.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2019 році, визначений Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" складає 1921 грн, а мінімальна заробітна плата - 4173 грн.
Отже, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням у 2019 році повинен бути 2086,50 грн.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020 року складає 2102 грн., мінімальна заробітна плата - 4723 грн.
Отже, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням у 2019 році повинен бути 2361,50 грн.
Таким чином, на думку суду, для коректного визначення окладу позивача за військовим (спеціальним) званням слід застосовувати розрахункову величину не прожитковий мінімум для працездатних осіб, а саме 50% мінімальної заробітної плати - 1861,5 грн. (на 2018 рік), 2086,50 грн. (на 2019 рік) та 2361, 50 грн.(на 2020 рік).
Так, відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Елементом верховенства права є принцип правової визначеності.
Європейський суд з прав людини у пунктах 52, 56 рішення від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Однак суд зобов'язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у практиці Європейського суду з прав людини. На думку Європейського суду з прав людини, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості й точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу "якості закону", передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватного захисту від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника.
Отже, в разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
В досліджуваній ситуації, суд також звертає увагу на рішення Європейського суду з прав людини по справі "Ольсон проти Швеції", а саме, норма спеціального закону не може розглядатися як право, якщо її не сформульовано з достатньою точністю так, щоб громадянин мав змогу, якщо потрібно, з відповідними рекомендаціями, до певної міри передбачити наслідки своєї поведінки.
Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідальність за подолання недоліків законодавства , правових колізій, прогалин, інтерпретаційних сумнівів лежить, в тому числі, і на судових органах, які застосовують та тлумачать закони (рішення у справах "Вєренцов проти України", "Кантоні проти Франції").
При цьому, суд зауважує, що нечіткість Постанови №704, коли Примітки до Додатків 1,14 на які покликається позивач і які, не визнає відповідач, є в свою чергу частинами даного нормативно-правового акту, які представляють державно-владний припис, призначений для спеціального текстового або символічного підкреслення, має супровідний характер.
Виходячи з наведеного та згідно з усталеною практикою Європейського суду, поняття "якість закону" означає, що національне законодавство повинне бути доступним і передбачуваним, тобто визначати достатньо чіткі положення, аби дати людям адекватну вказівку щодо обставин і умов, за яких державні органи мають право вживати заходів, що вплинуть на права осіб (рішення у справах "Олександр Волков проти України", "G.G. та інші проти Болгарії").
Частиною 1,2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог позивача, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат, пов'язаних з розглядом справи, судом не встановлено, питання про розподіл судових витрат у цій справі суд не вирішує.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність командира військової частини НОМЕР_1 у вигляді не здійснення перерахунку та нарахування грошового забезпечення.
Визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні йому розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно;
Зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п.1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно.
Визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно;
Зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького склад та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно.
Визнати дії командира Військової частини НОМЕР_1 протиправними, які полягають у не застосуванні п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 14.11.2019 № 294-IХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020, починаючи з 01.01.2020 по 21.05.2020 включно.
Зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького склад та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме: встановленого Законом України від 14.11.2019 № 294-IХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020, починаючи з 01.01.2020 по 21.05.2020 включно.
Зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 сплатити позивачу, недоплачені протягом 2018 та 2020 років суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення, в тому числі вихідної допомоги при звільненні) відповідно до п.1 Примітки Додатку 1 та п. 1 Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме: Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 року № 2629-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 року № 294 - ІХ «Про державний бюджет України на 2020 рік».
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ).
Відповідач: Військова частина (вул. Стрілецька, 105, м. Вінниця, 21001, ЄДРПОУ 08540799)
Рішення суду виготовлено 04.11.2021 року.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна