Справа № 676/6796/20
Провадження № 3/676/3060/20
28 грудня 2020 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , не працюючої, -
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду з Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол серії АПР18 № 475201 від 05.09.2020 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, з якого вбачається, що 03.09.2020 року близько 21 год. 00 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 вчинила відносно своєї неповнолітньої племінниці ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягають у висловлюванні нею в сторону племінниці погроз фізичною розправою внаслідок чого була завдана шкода її психологічному здоров'ю. Своїми діями, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, подала до суду заяву в якій просила розглянути справу у її відсутності, раніше подані суду покази підтримала повністю, просила справу відносно неї закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні від 18.09.2020 року ОСОБА_1 надала наступні покази, що вона вину у вчиненому правопорушенні не визнала, просила вказані адміністративні матеріали повернути до Кам'янець-Подільського РВП, оскільки в них не вірно вказано об'єктивна сторона правопорушення, зокрема час та місце вчиненого правопорушення. Так, спілкування з родиною ОСОБА_3 в неї відбувалось напередодні, а саме в кінці серпня 2020 року. 03.09.2020 року близько 21 год. на території власного домоволодіння по АДРЕСА_1 з неповнолітньою ОСОБА_2 взагалі не зустрічалась.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього документи суд приходить до наступного.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За диспозицією ч. 1 ст. 173-2 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 255 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 03.09.2020 року близько 21 год. 00 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 вчинила відносно своєї неповнолітньої племінниці ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягають у висловлюванні нею в сторону племінниці погроз фізичною розправою внаслідок чого була завдана шкода її психологічному здоров'ю.
Проте під час складання вказаного адміністративного протоколу поліцейським не встановлено усіх обставин справи, а саме не вірно вказано час та місце вчиненого правопорушення, не долучено до матеріалів справи пояснення малолітньої потерпілої ОСОБА_2 . Вказані адміністративні матеріали направлялись до Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області для усунення недоліків (постанова суду від 18.09.2020 року), проте недоліки зазначені вище поліцейськими не були усунуті.
18.12.2020 року на адресу суду повернуто вказані адміністративні матеріали після доопрацювання, в яких містився лише рапорт поліцейського СРПП Кам'янець-Подільського РВП Морозюка Р., датований 15.12.2020 року, в якому зазначено, що в нього на виконанні знаходились повернуті на доопрацювання матеріали відносно ОСОБА_1 . Їх доопрацювати не виявилось за можливе, оскільки ОСОБА_1 уникає зустрічі з працівниками поліції, що в свою чергу унеможливлює складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Судом, в межах наявних в протоколі про адміністративне правопорушення доказів та досліджених в судовому засіданні обставин справи, встановлено відсутність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В цій справі встановлено, що ОСОБА_1 03.09.2020 року близько 21 год. 00 хв. знаходячись за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 вчинила відносно своєї неповнолітньої племінниці ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягають у висловлюванні нею в сторону племінниці погроз фізичною розправою, внаслідок чого була завдана шкода її психологічному здоров'ю, проте ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що останній раз вона зустрічалась з сім'єю ОСОБА_3 в кінці серпня 2020 року, будь-яких погроз в сторону ОСОБА_2 не висловлювала, а 03.09.2020 року на території її домоволодіння по АДРЕСА_1 - сім'ї ОСОБА_3 взагалі не було. Дана обставина підтверджується інформацією з протоколу про адміністративне правопорушення, що ОСОБА_2 проживає по АДРЕСА_2 та будучи неповнолітньою, без нагляду дорослих, не могла перебувати близько 21 год. 03.09.2020 року у іншому населеному пункті, поза межами м. Кам'янця-Подільського.
Таким чином, з огляду на наявні та досліджені в судовому засіданні матеріали адміністративного провадження, судом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП не встановлено.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 283-285 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя