30.10.2020 Справа №607/2094/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Базан Л.Т., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючу секретарем тендерного комітету, начальником відділу - головним бухгалтером відділу бухгалтерського обліку, фінансової та кадрової роботи виконавчого апарату Тернопільської обласної ради, жительки АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Так, 20 грудня 2019 року секретарем тендерного комітету, начальником відділу - головним бухгалтером відділу бухгалтерського обліку, фінансової та кадрової роботи виконавчого апарату Тернопільської обласної ради ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про закупівлі в частині порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, а саме: Тернопільською обласною радою, що за адресою вул.Грушевського, 8, м.Тернопіль, 46021, несвоєчасно оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органа (інформаційно-телекомунакаційній системі «ProZorro»), звіти про укладення договорів на загальну сумі 292 250, 53 грн., за результатами таких процедур закупівель: UA-2019-02-06-002203-b - послуги різних членських організацій на суму 94 753, 71 грн.; UA-2018-10-11-001827-b - газове паливо на суму 75 000, 00 грн..; UA-2018-09-18-001068-с - архітектурні, інженерні та геодезичні послуги на суму 54 368, 82 грн.; UA-2018-09-11-003393-с - столи, серванти, письмові столи та книжкові шафи на суму 68 128, 8 грн., чим порушено абз. 11 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII, за що передбачено відповідальність за ч.1 ст.164-14 КУпАП, а саме - порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі.
Судом неодноразово вживалися заходи для забезпечення розгляду справи в строки, передбачені нормами КУпАП, проте судові засідання відкладалися з метою забезпечення явки ОСОБА_1 в судові засідання та з наступних причин.
Вищевказані матеріали у справі про адміністративне правопорушення надійшли до суду 03 лютого 2020 року та розгляд справи призначався на 18 лютого, 12, 18, 31 березня, 03, 14, 28 квітня, 06 травня, 12, 24 червня, 27 липня, 15 вересня та 30 жовтня 2020 року, про що сповіщалась ОСОБА_1 , однак всі повістки повертались за закінченням терміну зберігання, через що остання належним чином повідомленою про розгляд справи не була.
Згідно наказів голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області «Про організацію роботи Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області на час карантину» №41-ОД від 16 березня 2020 року, №47-ОД від 30 березня 2020 року, №54-ОД від 23 квітня 2020 року, №60-ОД від 08 травня 2020 року у суді було встановлено особливий режим роботи із зазначеними у вказаних наказах обмеженнями.
Разом із тим, 28 квітня 2020 року ОСОБА_2 подала до суду клопотання в порядку ст.268 КУпАП про відкладення розгляду справи про адміністративне правопорушення унаслідок запровадження карантину по всій території України через пандемію унаслідок поширення Ковід-19.
У справі щодо аналогічних порушень по тих же фактах допущення порушення законодавства про закупівлі в частині порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відносно ОСОБА_3 (№607/2095/20) головуючим - суддею Гуменним П.П. 18 березня та 03 квітня 2020 року також призначались засідання, де судом у складі головуючого - судді Базана Л.Т. засідання у справі відносно ОСОБА_1 призначались у ці ж дати з метою врахування обставин, які могли б бути встановлені, у тому числі, шляхом отримання пояснень від представника ДАСУ.
Однак було встановлено, що у справі №607/2095/20 від заступника голови ДАСУ до суду надходили клопотання про відкладення судових засідань у зв'язку з запровадженням карантинних заходів.
Тому, у даному випадку, враховуючи те, що ОСОБА_1 відомо про наявність у суді справи про адміністративне правопорушення відносно неї, а тому суд приходить до висновку, що остання, будучи повідомленою про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилася. Приймаючи до уваги вимоги ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у її відсутності.
У главі 21 КУпАП встановлено коло осіб, які можуть брати участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення, зокрема, це - особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілий, представник, законний представник, захисник, свідок, експерт та перекладач.
Так, відповідно до ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті, серед яких відсутнє, передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП, яке не є триваючим, а таким, що відбулось наступного робочого дня за днем, коли дія, а саме строк оприлюднення інформації про закупівлі, повинна вчинитись.
Із матеріалів у справі про адміністративне правопорушення вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП відносно ОСОБА_1 №20/08/2020 був складеним 29 січня 2020 року, за її відсутності. Даних про ознайомлення із змістом вказаного протоколу особою, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , у матеріалах справі про адміністративне правопорушення немає.
Водночас, встановлено, що датами вчинення діянь, з приводу чого у протоколі ставиться питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП були на момент чинності абз. 11 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII, оскільки, надалі були внесені зміни у вказаний Закон: UA-2019-02-06-002203-b (від 31 січня 2019 року) - послуги різних членських організацій на суму 94 753, 71 грн. - 04 лютого 2019 року; UA-2018-10-11-001827-b (від 05 жовтня 2018 року) - газове паливо на суму 75 000, 00 грн. - 09 жовтня 2018 року; UA-2018-09-18-001068-с (від 05 вересня 2018 року) - архітектурні, інженерні та геодезичні послуги на суму 54 368, 82 грн. - 07 вересня 2018 року; UA-2018-09-11-003393-с (від 07 вересня 2018 року) - столи, серванти, письмові столи та книжкові шафи на суму 68 128, 8 грн. - 11 вересня 2018 року.
Згідно із п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Таким чином, судом встановлено, що вже як на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП відносно ОСОБА_1 , так і момент розгляду справи, минули, передбачені ст.38 КУпАП, строки накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 164-14, 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
СуддяЛ. Т. Базан