31.12.2020 Справа №607/18942/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, приватного підприємця,проживаючу та зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції від 17.03.2020 р.), -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №057135 від 03 листопада 2020 року, 03 жовтня 2020 року о 14 год. 50 хв. власник салону краси « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по вул. Братів Бойчуків, 3 в м. Тернополі, ФОП ОСОБА_1 допустила приймання відвідувачів у вказаному салоні краси, чим порушила п.п.3 п.15 Постанови КМУ №641 від 22 липня 2020 року, затвердженої постановою КМУ від 13.10.2020 р. №956, із змінами та доповненнями в період дії на території м. Тернополя «червоної зони» згідно протоколу №33 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.09.2020 р.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 заперечила щодо притягнення її до адміністративно відповідальності, зазначивши, що у вказаний в протоколі про адміністративне правопорушення час в приміщенні салону краси«Галатея» перебували лише працівники салону, при цьому послуги в салоні краси не надавались та обслуговування відвідувачів не здійснювалось. Просить провадження у справі закрити за відсутністю доказів вчинення нею адміністративного правопорушення.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (в редакції від 17.03.2020 р.), виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Під час розгляду матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП (в редакції від 17.03.2020 р.) судом встановлено, що до матеріалів справи не долучено відомостей на підтвердження того, що саме ОСОБА_1 є власником та здійснює підприємницьку діяльність в салоні краси « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_2 .
Крім того в матеріалах справи відсутні докази порушення правил щодо карантину людей в салоні краси «Галатея», зокрема не надано доказів того, що у вказаний у протоколі про адміністративне правопорушення час салон краси працював та приймав відвідувачів, натомість як вбачається із наданих в судовому засіданні пояснень ОСОБА_1 , у зазначений час в приміщенні салону краси«Галатея» перебували лише працівники салону, при цьому послуги в салоні краси не надавались та обслуговування відвідувачів не здійснювалось.
Таким чином всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи на підставі наявних у матеріалах справи доказів, а також з врахуванням наданих у судовому засіданні пояснень останньої, суд приходить до висновку про недоведеність факту порушення правил щодо карантину людей ОСОБА_1 та вважає, що вчинення останньою адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (в редакції від 17.03.2020 р.), не знайшло свого підтвердження в суді, адже суду не надано належних та допустимих доказів його вчинення, при цьому об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність пояснень останнього у суду немає.
Згідно ч. 2 ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП (в редакції від 17.03.2020 р.) - порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, а тому вважає, що провадження в адміністративній справі стосовно неї слід закрити за відсутністю в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 44-3, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП (в редакції від 17.03.2020 р.) - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяВ. В. Ромазан