Рішення від 30.12.2020 по справі 140/16043/20

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2020 року ЛуцькСправа № 140/16043/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Смокович В.І., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач, пенсійний орган) про визнання протиправною бездіяльності щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі визнаної рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 чинною довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 23 березня 2018 року №2838, виданої Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, з 01 січня 2016 року; зобов'язання відповідача перерахувати з 01 січня 2016 року пенсію позивача з урахуванням визнаної рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 чинною довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 23 березня 2018 року №2838, виданої Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, з одноразовою виплатою заборгованості, яка виникла внаслідок неправомірного застосування довідки від 19 березня 2019 року №7/104, виплачувати перераховану пенсію в подальшому з 01 січня 2016 року, виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією на момент винесення рішення суду на особистий пенсійний рахунок позивача, виплативши всю заборгованість одним платежем.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 у період з листопада 1994 року по серпень 2000 року проходив службу у відділі внутрішньої безпеки у Волинській області Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, наказом УМВС України у Волинській області від 27 серпня 2000 року о/с останнього звільнено зі служби в органах внутрішніх справ у запас Збройних Сил з 30 серпня 2000 року.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідач провів перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) та на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838. Однак в березні 2019 року Ліквідаційна комісія Управління МВС України у Волинській області перерахувала його грошове забезпечення, понизивши при цьому категорію посади, та направила до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку від 19 березня 2019 року №7/104, що призвело до суттєвого зменшення розміру пенсії. Такі дії були оскаржені в судовому порядку.

Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ГУ ПФУ у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, задоволено частково: визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/104 та зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України відкликати із Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області вказану, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

У березні 2020 року позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про здійснення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року на підставі чинної довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення, однак ГУ ПФУ у Волинській області листом від 23 березня 2020 року №1416-1131/Р-02/8-0300/20 відмовило у здійсненні такого перерахунку посилаючись на відсутність для цього правових підстав.

В подальшому, ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року задоволено заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 та роз'яснено, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 чинною вважається довідка про розмір грошового забезпечення позивача від 22 березня 2018 року №2838.

Позивач уважає, що з квітня 2019 року розмір його пенсії був незаконно зменшений у зв'язку із його перерахунком на підставі визнаної неправомірною довідки про розмір грошового забезпечення від 19 березня 2019 року №7/104, а тому у ГУ ПФУ у Волинській області є обов'язок перерахувати пенсію позивача з 01 січня 2016 року з урахуванням грошового забезпечення, встановлено у довідці Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення, визнаної чинною рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19.

З наведених підстав позивач просить позов задовольнити повністю та зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

У відзиві на позовну заяву від 03 грудня 2020 року №0300-0802-8/41100, який подано до суду 07 грудня 2020 року відповідач позовні вимоги не визнав мотивуючи тим, що на виконання вимог Постанови №103 ГУ ПФУ у Волинській області 30 березня 2018 року провело позивачу перерахунок пенсії з врахуванням грошового забезпечення, зазначеного в довідці Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 та здійснювало щомісячно в подальшому виплату перерахованої пенсії у збільшеному розмірі.

Повідомляє, що 20 березня 2019 року Управління УМВС України надіслано 14 нових довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у тому числі ОСОБА_1 . З цих підстав пенсію позивача перераховано з врахуванням нової довідки про грошове забезпечення.

Відповідач зауважив, що пункт 3 Постанови №103 втратив чинність та на даний час відсутня правова норма, яка б встановлювала порядок перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям громадян. Також рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 не носить зобов'язального характеру для ГУ ПФУ у Волинській області, тому підстав для проведення чергового перерахунку пенсії позивачу немає. Відсутні також і підстави для встановлення судового контролю.

З урахуванням викладеного, просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю (арк. спр. 46-48).

У відповіді на відзив від 08 грудня 2020 року позивач додатково звертає увагу, що виходячи з правового висновку, висловленого Верховним Суду у постанові від 15 лютого 2018 року за наслідками розгляду зразкової справи №820/6514/17, право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закон №2262-ХІІ, перерахунок його пенсії повинен бути проведений відповідачем з 01 січня 2016 року з врахуванням виплачених раніше сум, з виплатою заборгованості одним платежем (арк. спр. 53-56).

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України (акр. спр. 44).

Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з 30 серпня 2000 року отримує пенсію за вислугу років в розмірі 56% грошового забезпечення відповідно до Закону №2262-ХІІ, що підтверджується посвідченням від 16 березня 2001 року №3326 (арк. спр. 16) та висновком про призначення пенсії від 16 березня 2001 року у пенсійній справі №4955 (арк. спр. 17).

Ліквідаційна комісія Управління МВС України у Волинській області видала довідку від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), з якої вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та від 21 лютого 2018 року №103 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського оперуповноважений до посади на день звільнення зі служби старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу внутрішньої безпеки Г БОЗ МК у Волинській області становить 13304,58 грн, в тому числі: посадовий оклад - 2800,00 грн, окладу за спеціальним званням майор - 2000,00 грн,, надбавки за стаж служби 35% - 1680,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 420,00 грн, премії 92,82% - 6404,58 грн (арк. спр. 19).

Згідно перерахунку пенсії по пенсійній справі №ХА4955-МВС на підставі вказаної довідки від 23 березня 2018 року №2838 та відповідно до Постанови №103 ГУ ПФУ у Волинській області у квітні 2018 року провело перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року та основний розмір пенсії з урахуванням 56% грошового забезпечення склав 7564,44 грн (арк. спр. 18).

В подальшому, Ліквідаційна комісія Управління МВС у Волинській області сформувала нову довідку від 19 березня 2019 року №7/104 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до якої грошове забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського старший оперуповноважений Апарату Головних управлінь Національної поліції до посади на день звільнення із служби старший оперуповноважений в особливо важливих справах 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки у Волинській області ГУБОЗ МВС України становить 6999,96 грн, в тому числі: посадовий оклад - 2600,00 грн, оклад за спеціальним званням майор поліції - 2000,00 грн, надбавки за стаж служби 35% - 1610,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 390,00 грн, премії 6,06% - 399,96 грн (арк. спр. 21).

З 01 квітня 2019 року ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок пенсії позивача згідно з довідкою Ліквідаційної комісії Управління МВС у Волинській області від 19 березня 2019 року №7/104 та розмір пенсії зменшився до 4033,36 грн (арк. спр. 22).

Судом також установлено, що у справі №140/2518/19 рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ГУ ПФУ у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, задоволено частково: визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/104 та зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України відкликати із Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області вказану, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено. (арк. спр. 26-35). Вказане рішення набрало законної сили 11 лютого 2020 року.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 задоволено та роз'яснено, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 чинною вважається довідка про розмір грошового забезпечення позивача від 22 березня 2018 року №2838 (арк. спр. 36-38).

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 04 березня 2020 року про здійснення перерахунку його пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 22 березня 2019 року №1761 (арк. спр. 23), однак ГУ ПФУ у Волинській області листом від 23 березня 2020 року №1416-1131/Р-02/8-0300/20 відповідач повідомив позивача про відсутність правових підстав для перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки та рішення суду (арк. спр. 24-25).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2016 року на підставі чинної довідки від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 3 Постанови №103 передбачено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивач з 01 квітня 2019 року отримує пенсію у розмірі, визначеному з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 19 березня 2019 №7/104.

Водночас, суд звертає увагу, що рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19, яке набрало законної сили визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/104 та зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України відкликати із ГУ ПФУ у Волинській області вказану довідку.

У мотивувальній частині вказаного рішення зазначено, що позивач проходив службу на посаді, яка відноситься до посад апарату МВС України та цій посаді відповідає посада «оперуповноваженого апарату Національної поліції України» (розділ І Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, що прирівнюються посадам поліцейських, затвердженого наказом МВС України від 17 лютого 2017 року №138, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 березня 2017 року за №348/30216, що й було фактично визнано і зроблено відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення від 23 березня 2018 року №2838.

Окрім того, ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року роз'яснено рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 чинною вважається довідка про розмір грошового забезпечення позивача від 23 березня 2018 року №2838.

Відповідно до частин першої, другої статті 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Згідно із частиною першою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

За приписами частин першої, другої статті 50 КАС України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява. У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред'явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред'явленого цією третьою особою до такої сторони.

При вирішенні даного спору суд враховує, що ГУ ПФУ у Волинській області було залучено до участі у справі №140/2518/19 як третю особу, відтак встановлені рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №140/2518/19 обставини мають юридичні наслідки для відповідача у цій справі.

З урахуванням зазначеного, на думку суду, позивач має право на отримання пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838.

При цьому суд вважає помилковими аргументи відповідача про неможливість здійснення перерахунку пенсії позивача у зв'язку зі скасуванням пункту 3 Постанови №103, оскільки в даному випадку підставою для такого перерахунку визнання протиправними дій щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області, на підставі якої такий перерахунок було проведено, та як наслідок чинність довідки, яка була видана Ліквідаційною комісією Управління МВС України у Волинській області у 2018 році та яка підлягала врахуванню при здійсненні перерахунку пенсії позивача на час існування відповідної норми Постанови №103.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Волинській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 та зобов'язання відповідача з 01 січня 2016 року здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838, виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією одним платежем.

Разом з тим, суд зазначає, що одна із вимог позивача - про зобов'язання виплачувати перераховану пенсію в подальшому, фактично є встановленням порядку виконання судового рішення на майбутнє, що є неприпустимим, відтак не може бути задоволена судом, оскільки судовому захисту підлягають порушені права.

Щодо вимоги встановити судовий контроль за виконанням рішення суду у даній справі, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Суд зауважує, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суду являє собою елемент процесуальних питань на стадії виконання судового рішення та є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджуються належними та допустимими доказами.

Правовою підставою для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення є наявність об'єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. При цьому, суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов'язків згідно із судовим рішенням та можливості суб'єкта владних повноважень їх виконати.

Аналогічна правова позиція міститься в постановах Верховного Суду від 23 грудня 2020 року по справі № 704/1167/19, від 27 лютого 2020 року по справі № 0640/3719/18, від 11 червня 2020 року по справі №640/13988/19.

Натомість, суд уважає, що у даному випадку обраний спосіб захисту порушеного права є достатнім та ефективним, та виключні підстави для встановлення судового контролю за виконанням ГУ ПФУ у Волинській області рішення суду у даній справі відсутні.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір в сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок), який сплачений відповідно до квитанції від 17 листопада 2020 року №33947038-1 (арк. спр. 9) та зарахований до спеціального фонду Державного бюджету, що підтверджується відповідною випискою (арк. спр. 43).

Керуючись статями 139, 243, 244, 245, 246, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2838 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією одним платежем.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя В.І. Смокович

Повний текст судового рішення складено 30 грудня 2020 року.