справа № 208/7941/20
№ провадження 3/208/4017/20
Іменем України
28 грудня 2020 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого генеральним директором Комунального некомерційного підприємства Кам'янської міської ради «Міська лікарня №7», уродженець м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України, серії НОМЕР_2 , виданий 01.03.2002 року Дніпровським РВ Дніпродзержинського МУ, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення № 22/4.4-1867 від 05.11.2020 року, -
встановив:
До Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшов 23.11.2020 року протокол про адміністративне правопорушення № 22/4.4-1867 від 05.11.2020 року відносно ОСОБА_1 за скоєння правопорушення передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення КНП КМР «МЛ №7» слідує, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді генерального директора КНП КМР «МЛ № 7» є відповідальною особою за додержанням законодавства про працю на КНП КМР «МЛ №7» у відповідності до п. 7.4 статті 7 «Управління КНП КМР «МЛ №7» Статуту Комунальному некомерційному підприємстві Кам'янської міської ради «Міська лікарня №7», затверджений рішенням міської ради від 04.09.2019 №1530-35/VH генеральний директор КНП КМР «МЛ №7» відповідно до компетенції приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників КНП КМР «МЛ №7», а також інші передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками КНП КМР «МЛ №7». забезпечує раціональний добір кадрів. У ході проведення позаплановий захід зі здійснення державного нагляду (контролю) у формі перевірки КНП КМР «МЛ №7» було встановлено, що за даними Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2018 рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) (код рядка 01) становила фактично за рік 483; з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) (код рядка 02) - 12. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (осіб) (код рядка 03) - 20. За даними Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік, КНП КМР «МЛ №7» середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) (код рядка 01) становила фактично за рік 478; з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) (код рядка 02) - 9. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (осіб) (код рядка 03) - 19. Таким чином, на протязі 2018 - 2019 років на Підприємстві норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік не було виконано, чим порушено вимоги частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» № 875-XII, за що передбачена відповідальність ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надав письмові заперечення, які були долучені до матеріалів справи, винним себе не визнає, просить провадження по справі закрити.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст. 188-1 КУпАП, як невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що справу необхідно закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно листа Міністерства юстиції України № 22-34-1465 від 01.12.2003 року триваючими адміністративними проступками є проступки, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо), припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Дуже часто ці правопорушення є наслідками протиправної бездіяльності.
Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11 статтею 277 КУпАП встановлено строки розгляду справи про адміністративні правопорушення і справа має бути розглянута навіть у разі порушення такого строку, а строки накладення адміністративного стягнення, передбачені статтею 38КУпАП, не можуть бути продовжені.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, враховуючи що вказане правопорушення не є триваючим, суд дійшов висновку, Відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875 та Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.07.2007, КНП КМР «МЛ №7» зареєстроване у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів та відповідно подає звіт за формою № 10-П І.
Законом визначений строк подання звіту щороку до 01 березня.
Частиною другою статті 188-1 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
З урахуванням визначеного Порядком подання звітів строку, щороку 01 березня, органи, які проводять перевірку додержання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів можуть констатувати як факт невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, так і факт неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Таким чином суд вважає, що не виконання ОСОБА_1 , як посадовою особою КНП КМР «МЛ №7», нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2018 та 2019 роки, органи, уповноважені проводити перевірку додержання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів можуть встановити при настанні строку подачі звіту за формою №10 -П І, тобто 01 березня 2019 року за 2018 рік та 01 березня 2020 року за 2019 рік відповідно.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення № КНП КМР «МЛ №7» невиконання нормативів було встановлено у 2018 та 2019 роках, тобто строк накаладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за невиконання нормативу робочих місць інвалідів сплив 01.06.2019 та 01.06.2020 відповідно.
Таким чином оскільки, трьох місячний строк накладення стягнення, передбачений частиною другою статті 38 КУпАП, на час розгляд справи судом, минув, приходжу висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю згідно п.7 ч.1 ст.247 КУпАПв зв'язку з закінченням, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, строків передбачених ст.38 КУпАП.
Статтею 247 КУпАП передбачені обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Вказаною статтею передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що з дня вчинення правопорушення, яке не є триваючим, і на момент розгляду справи закінчився передбачений ст.38 КУпАП трьохмісячний строк можливості накладення адміністративного стягнення, провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38,188-1,221,247,265,276-278,280,283, 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за ч.2 ст. 188-1 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням, на момент розгляду справи про адміністративну відповідальність, строків накладення адміністративного стягнення закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська.
Суддя Івченко Т. П.