Справа № 141/845/20
Провадження №3/141/499/20
29 грудня 2020 року смт. Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали, що надійшли від Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , ФОП, до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП протягом року не притягувалася,-
за ст. 44-3 ч. 1 КУпАП,
Згідно з протоколом про вчинення адміністративного правопорушення від 22.11.2020 року серії АПР 18 № 727203, 22.11.2020 року о 18 год 00 хв в с. Балабанівка по вул. Шевченка, 21, в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », власницею якого є ОСОБА_1 , за столиком сиділи особи та розпивали спиртні напої, чим порушено вимоги карантинних заходів, а саме Постанови КМУ № 1100.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 ч. 1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, надавши заяву про розгляд справи без її участі.
Частиною 2 ст. 7 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до п. 4.2 рішення Конституційного суду України № 23-рп/2010 від 22.12.2010 р., адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, ст.44-3 ч. 1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція норми ст.44-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей, в даному випадку визначених Постановою КМУ.
Тобто, для встановлення в діях правопорушника складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП, необхідно з'ясувати, який саме нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила, не дотрималася особа.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 727203 зазначено, що 22.11.2020 року о 18 год 00 хв в с. Балабанівка по вул. Шевченка, 21, в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », власницею якого є ОСОБА_1 , за столиком сиділи особи та розпивали спиртні напої, чим порушено вимоги карантинних заходів, а саме Постанови КМУ № 1100, проте не зазначено, який саме пункт зазначеної Постанови порушила ОСОБА_1 .
Таким чином, судом встановлено, що в даному випадку відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч. 1 КУпАП.
Також суд звертає увагу, що відповідно до наявної в матеріалах справи ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 02150308202001834, зазначена ліцензія видана фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 , адреса місця торгівлі: АДРЕСА_1 , магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч. 1 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3 ч. 1, 247 п. 1, 254, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 ч. 1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Копію постанови направити ОСОБА_1 згідно ч.1 ст. 285 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя С.В. Климчук