ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
30 грудня 2020 року справа №640/25751/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за власною ініціативою питання про передачу на розгляд іншому суду адміністративної справи
за позовомОСОБА_1
до третя особаКиївської міської державної адміністрації 1. Головне управління Національної поліції у м. Києві 2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777»
провизнання протиправними дій, стягнення матеріальної та моральної шкоди
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської державної адміністрації (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправними дії відповідача та стягнути з відповідача 41 735,76 грн. матеріальної та моральної шкоди.
Ухвалою від 12 листопада 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/25751/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Досліджуючи матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду, виходячи з такого.
Пунктом 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зі змісту позовної заяви суд встановив, що предметом оскарження є дії головного інспектора з паркування відділу інспекції з паркування Солом'янського районного управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Гончарука Ярослава Павловича щодо складання протоколу про накладення адміністративного стягнення та складання акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і як наслідок тимчасове затримання транспортного засобу та доставка його на спеціальний майданчик.
Таким чином, даний спір є справою про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Так, відповідно до пункту 3 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Частина перша статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Оскільки місцезнаходження відповідача територіально знаходиться у Печерському районі міста Києва, з метою дотримання правил предметної та територіальної підсудності, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне передати адміністративну справу №640/25751/20 до Печерського районного суду міста Києва.
На підставі вищенаведеного, частини шостої статті 7, пункту 3 частини першої статті 20, статей 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Передати адміністративну справу №640/25751/20 за позовом ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації про визнання протиправними дій, стягнення матеріальної та моральної шкоди до Печерського районного суду міста Києва (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15).
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко