Рішення від 21.12.2020 по справі 280/8386/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

21 грудня 2020 року о/об 17 год. 25 хв.Справа № 280/8386/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 )

до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945)

про визнання протиправними та скасування вимог,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якому позивач, з урахуванням уточненого позову, просить суд визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДПС у Запорізькій області: 1) №Ф-103117-56У від 13.08.2019, якою вимагається від ОСОБА_1 сплатити борг з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 23785,08 грн., відповідно до ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів; 2) №Ф-103117-56 від 26.11.2020 про стягнення з ОСОБА_1 боргу (недоїмки) по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 28375,38 грн.

У позові (а.с.23-26) зазначено, що 13.08.2019 ГУ ДПС у Запорізькій області прийняло Вимогу про сплату боргу (недоїмки станом на 30.10.2019) №Ф-103117-56У від 13.08.2019 станом на 25.10.2019 на стягнення з позивача єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 23785,08 грн. Також, 26.11.2020 ГУ ДПС у Запорізькій області прийняло Вимогу про сплату боргу (недоїмки станом на 31.10.2020) №Ф-103117-56 від 26.11.2020 про стягнення з позивача єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 28375,38 грн. Підставою для прийняття вказаних Вимог про сплату боргу є ніби-то факти виниклої заборгованості єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Тобто, позивач ніби-то займаючись приватною підприємницькою діяльністю з квітня 2003 року, не своєчасно сплачував єдиний соціальний внесок, в зв'язку з чим виникла заборгованість. Позивач зазначає, що зареєстрував свою підприємницьку діяльність у квітні 2003 року. Але в зв'язку з неактуальністю, закрив свою діяльність в грудні 2003 року з правильним виконанням всіх необхідних заходів. Позивач подавав в Мелітопольську ОДПІ заяву своєму податковому інспектору, виготовлювалась довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом. Копія такої заяви з відміткою про її отримання відповідачем, на жаль, не збереглась оскільки з того часу пройшло 17 років. Таким чином, позивач повністю фактично не являючись фізичною особою-підприємцем станом на день прийняття вимог, 13.08.2019, а також станом на 26.11.2020, повністю не погоджується з складанням вказаних вимог про сплату боргу. До державного реєстратора 10.02.2014 з відповідною заявою про включення позивача в реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у якості ФОП, та іншими документами про реєстрацію в Державному реєстрі в якості ФОП позивач не звертався. У Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 06.11.2020 стосовно позивача зазначено: включення відомостей про фізичну особу-підприємця лише 11.11.2019, тобто вже після прийняття спірної вимоги. Свідоцтво про реєстрацію ФОП нового зразка позивачу не видавалось, що фізично робить не можливим здійснення самої підприємницької діяльності, та вказує на відсутність статусу ФОП. Згідно Витягу з Державного реєстру від 06.11.2020 інформацію про підприємницьку діяльність позивача незаконно внесено записом в Державний реєстр від 10.02.2014 про включення відомостей про фізичну особу-підприємця 14.04.2003, вказано що свідоцтво про державну реєстрацію є недійсним, номер запису 21011750000024286. Відповідачем при формуванні Вимог про сплату боргу не обґрунтовано не прийнято до уваги інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо свідоцтва про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_2 - «свідоцтво про державну реєстрацію недійсне». Позивач вважає, що оскаржувані Вимоги є протиправними та підлягають скасуванню.

Позивач позов підтримав.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.47-49), в якому зазначено, що відповідно до наявної у ГУ ДПС у Запорізькій області інформації та відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстрована фізичною особою-підприємцем з 14.04.2003, про що в ЄДР внесено запис №21010170001024286. Відповідно до інформації з ЄДР підприємницька діяльність ФОП ОСОБА_1 припинена 13.11.2019, запис в ЄДР №21010060004024286. Позивач позбавляється статусу підприємця з дати внесення запису про припинення до ЄДР. Відповідно до витягу з ЄДР, ОСОБА_1 була зареєстрована фізичною особою-підприємцем в період часу з 2003 року до дня припинення підприємницької діяльності - 13.11.2019. ОСОБА_1 знаходилась на обліку у ГУ ДПС у Запорізькій області та перебувала на загальній системі оподаткування. Граничний термін сплати за 2017 рік - 09.02.2018. Таким чином, по строку 09.02.2018 відповідно до вимог чинного законодавства ФОП ОСОБА_1 було нараховано єдиний внесок у сумі 8448,00 грн. (3200,00 грн. х 22% х 12 місяців). Відповідно до вимог чинного законодавства ФОП ОСОБА_1 було нараховано єдиний внесок по строках: 19.04.2018 - 2457,18 грн. (3723 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за І квартал 2018 року; 19.07.2018 - 2457,18 грн. (3723 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за II квартал 2018 року; 19.10.2018 - 2457,18 грн. (3723 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за III квартал 2018 року; 21.01.2019 - 2457,18 грн. (3723 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за IV квартал 2018 року; 19.04.2019 - 2754,18 грн. (4173 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за І квартал 2019 року; 19.07.2019 - 2754,18 грн. (4173 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за II квартал 2019 року; 19.10.2019 - 2754,18 грн. (4173 грн. х 22% х 3 місяці) - єдиний внесок за III квартал 2019 року; 21.10.2020 - 1836,12 грн. (918,06 грн.х 2 місяці) - єдиний внесок згідно звіту №28379 від 21.10.2020. До ГУ ДПС у Запорізькій області 15.10.2020 було подано ліквідаційний Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2020 рік реєстраційний №28378. У зв'язку з наявністю у позивача недоїмки з єдиного внеску ГУ ДПС у Запорізькій області 13.08.2019 за №Ф-103117-56 на суму 23785,08 грн. та 26.11.2020 за №Ф-103117-56 на суму 28375,38 грн. було винесено Вимоги про сплату боргу (недоїмки). Отже, позивачу за період 2017 року, 2018 року та за 2019 рік було нараховано єдиний внесок на загальну суму 28375,38 грн. Жодного доказу сплати єдиного внеску протягом 2017-2020 років позивачем до суду надано не було.

Відповідач проти прозову заперечував.

Ухвалою судді від 23.11.2020 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 21.12.2020 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

У Вимозі про сплату боргу (недоїмки) №Ф-103117-56У від 13.08.2019 ГУ ДПС у Запорізькій області вимагається від позивача сплатити борг з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 23785 грн. 08 коп., який виник станом на 25.10.2019, відповідно до ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів (а.с.10).

Також, у Вимозі про сплату боргу (недоїмки) №Ф-103117-56 від 26.11.2020 ГУ ДПС у Запорізькій області вимагається від позивача сплатити борг з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 28375 грн. 38 коп., який виник станом на 31.10.2020, відповідно до ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів (а.с.28).

Вирішуючи спір по суті суд, враховуючи викладене вище, виходить з наступного.

Як зазначено у п.6 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена податковим органом у випадках, передбачених цим Законом.

У ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що платниками єдиного внеску є: 1) роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; (…) фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців); (…); 4) фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; (…).

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок нараховується: 1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами; для платників, зазначених в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги, надбавки або компенсації відповідно до законодавства. Нарахування та сплата єдиного внеску за платників, зазначених у абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу; 2) для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску; 3) для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску; (…).

Згідно з ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сумм готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Як зазначено у ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У п.3 Розділу VI «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 20.04.2015 наказом Міністерства фінансів України №449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04.05.2018 за №469, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (надалі - «Інструкціяпро порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), зазначено: «3.Органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів; платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій. У випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) приймається відповідним органом доходів і зборів протягом 10 робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки, а за наявності заперечень платника єдиного внеску до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки. Орган доходів і зборів надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску протягом трьох робочих днів з дня її винесення. У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається (вручається): платникам, зазначеним у підпунктах 1, 2 пункту 1 розділу II цієїІнструкції, протягом 10 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій); платникам, зазначеним у підпунктах 3, 4, 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, протягом 15 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій). Під частковим зменшенням суми недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованості зі сплати фінансових санкцій) для цілейцього пункту вважаєтьсязменшеннязагальноїсуми боргу (недоїмки) з єдиноговнеску, яка включає нараховані та несплачені суми єдиного внеску (фінансових санкцій) за останній календарний місяць, в якому відбулось таке зменшення. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів на суму боргу, щоперевищує 10 гривень. Вимога про сплату боргу (недоїмки), крімзагальнихреквізитів, маєміститивідомості про розмір боргу, в тому числі суми недоїмки, штрафів та пені, обов'язок погасити борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк. Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом. Сума боргу у вимозі проставляється в гривнях з двомадесятковими знаками після коми».

Згідно з п.4 ч.1 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Як зазначено у ч.8 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

У Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 06.11.2020, доданому позивачем до позовної заяви, містяться записи про ОСОБА_1 : "... Включення відомостей про фізичну особу-підприємця з відміткою про те, що свідоцтво про її державну реєстрацію, вважається недійсним, 10.02.2014 ... Державна реєстрація включення відомостей про фізичну особу-підприємця, 11.11.2019 ... Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, 13.11.2019 ... Внесення рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності, 13.11.2019 … Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, 13.11.2019 …" (а.с.12-13).

Протилежного відповідач не довів.

Водночас, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (згідно безкоштовного доступу на сайті Міністерства юстиції України) містяться наступні записи: від 14.04.2003 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ; від 11.11.2019 про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 ; від 13.11.2019 про припинення ОСОБА_1 підприємницької діяльності за власним рішенням (а.с.18).

На думку суду, вчинення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на протязі трьох днів (11.11.2019-13.11.2019) про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 та про припинення ОСОБА_1 підприємницької діяльності за власним рішенням - свідчить, що фактично позивач підприємницьку діяльність у 2017-2020 роках не здійснював і станом на 25.10.2019 (день існування заборгованості у сумі 23785,08 грн.) та на 31.10.2020 (день існування заборгованості у сумі 28375,38 грн.) не значився як фізична особа-підприємець.

Відповідачем не надано до суду доказів фактичного здійснення позивачем підприємницької діяльності у 2017-2020 роках.

Суд вважає, що поданий позивачем до контролюючого органу Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2019 рік, на який послався відповідач у відзиві на позовну заяву, не свідчить, що позивач рахувався як фізична особа-підприємець яка здійснює підприємницьку діяльність.

За вказаних обставин суд вважає, що позивач не може мати борг, який виник станом на 25.10.2019 та на 31.10.2020, з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 23785 грн. 08 коп. та у сумі 28375 грн. 38 коп.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України, суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ф-103117-56У від 13.08.2019 та №Ф-103117-56 від 26.11.2020 винесені відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірними і підлягають скасуванню.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945) №Ф-103117-56У від 13.08.2019, якою вимагається від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) сплатити борг з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 23785 грн. 08 коп., який виник станом на 25.10.2019, відповідно до ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

Визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДПС у Запорізькій області №Ф-103117-56 від 26.11.2020, якою вимагається від ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) сплатити борг з недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 28375 грн. 38 коп., який виник станом на 31.10.2020, відповідно до ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізької області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945) судові витрати в сумі 840 грн. 80 коп.

Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) з Державного бюджету України сплачений 04.12.2020 Квитанцією №97287 судовий збір у сумі 840 грн. 80 коп., оригінал якої знаходяться у матеріалах цієї справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення виготовлено у повному обсязі 28.12.2020.

Суддя О.О. Прасов