29 грудня 2020 рокум. Ужгород№ 260/3718/20
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. розглянувши у письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок грошової допомоги , -
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради згідно якого просив суд: 1. Визнати протиправними дії Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради щодо відмови мені у здійсненні перерахунку та виплати, з урахуванням раніше виплаченої суми, разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік у розмірі, визначеному статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту"2. Зобов'язати Департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради провести перерахунок та виплату мені щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, виходячи з розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет на 2020 рік", з урахуванням раніше виплачених сум. 3. Стягнути з Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради на мою користь доплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у сумі 6850 грн. 4.Звільнити мене від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”, оскільки я - учасник бойових дій.5. Судові витрати, пов'язані з розглядом справи покласти на відповідача.
На адресу суду від Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради було подано клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 440/2722/20, провадження № Пз/9901/14/20.
Розглянувши подане представником відповідача клопотання, суд приходить висновку про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання.
Відповідно до частини 1 статті 291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Отже, згідно вказаної статті зупинення провадження до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі є правом суду, а не його обов'язком.
Окрім цього, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Відповідно до своєї правової природи зупинення провадження у справі є тимчасовим зупиненням розгляду справи у зв'язку з обставинами, які перешкоджають розгляду справи, до їх усунення або виконання необхідних дій.
Обов'язок суду щодо зупинення провадження у справі виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов'язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з'ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у цій справі.
Суд вважає за необхідне також зазначити, що зупинення провадження з підстав, передбачених статтею 236 частиною 1 пунктом 3 КАС України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на наведене, суд не вбачає підстав для зупинення провадження у цій справі враховуючи відсутність обставин, що вказували б на неможливість розгляду такої до набрання законної сили судовим рішенням у зразковій справі № 440/2722/20 (Пз/9901/14/20), відтак у задоволенні клопотання представника слід відмовити.
Керуючись статтями 236, 243, 248 КАС України, суд -
У задоволенні клопотання представника Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради про зупинення провадження у справі № 260/3718/20 до набрання законної сили рішенням у зразковій справі № 440/2722/20 (Пз/9901/14/20) - відмовити.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
СуддяЮ.Ю.Дору