Справа №: 671/1674/20
18 грудня 2020 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , за ст. 44-3 КУпАП,
встановила :
До суду від Волочиського ВП Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Встановлено, що зазначені матеріали справи про адміністративне правопорушення подані до суду без дотримання вимог чинного законодавства, а тому справа підлягає поверненню до Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Розглядаючи дані справи, суд враховує, що протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факт неправомірних дій та одним з основних джерел доказів, тому в ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, а також дані, необхідні для розгляду справи по суті.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №118492 від 18.10.2020 року щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП складений без дотримання вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Будь-яке обвинувачення особи має бути конкретним, зрозумілим та підтверджено належними, достовірними та допустимими доказами.
Так, положення ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами
Отже, ст. 44-3 КУпАП є бланкетною нормою, тому у протоколі про адміністративне правопорушення слід вказувати норму нормативно-правового акту, що покладає на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме на продавця магазину ОСОБА_1 , певні обов'язки щодо дотримання правил карантину, санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм і яких вона не дотрималася, порушивши таким чином законодавчі приписи. Проте, цих вимог закону при складанні протоколу не дотримано.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №118415 від 24.08.2020 року, вбачається наступне: “18.10.2020 року в АДРЕСА_2 в приміщенні магазину-кафе “Ольга” продавець ОСОБА_1 не вжила заходів щодо громадянина ОСОБА_2 , який перебував в приміщенні магазину без маски, чим порушила постанову КМУ№ 641 п.10 підпункт 1”.
Однак, п.п.1 п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” №641 від 22.07.2020 року, в редакції, що був чинним станом на 18.10.2020 року визначає, що на території України на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Тобто, зазначена вище норма Постанови Кабінету Міністрів України ( п.п.1 п. 10 ) не покладає на продавця магазину відповідальність за перебування інших громадян (покупців) у приміщенні магазину без вдягнутих засобів індивідуального захисту.
Тому, органу поліції при формулюванні суті адміністративного правопорушення необхідно зазначити норматино-правовий акт, який порушила ОСОБА_1 , зокрема врахувати положення Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби(COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 року № 17.
Оскільки встановлені при складанні протоколу порушення закону є істотними, матеріали справи підлягають поверненню до Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки з врахуванням вимог законодавства.
Керуючись ст. ст. 7, 245, 251, 256, 276, 278, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановила :
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, в ході якого слід усунути зазначені в описовій частині постанови недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: