Код суду 233 № 233/5904/20
29.12.2020 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Орчелота А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління ДФС у Донецькій області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася в с. Воздвиженка, Червоноармійського району, Донецької області, громадянка України, не працює, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,-
за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, вдруге надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 45 від 25 листопада 2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 25.11.2020 року о 15 годині 55 хвилин за адресою: АДРЕСА_2 , у торгівельному кіоску здійснювала зберігання тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного податку, з метою подальшої їх реалізації, чим порушила вимоги ст. 226 Податкового кодексу України та п. 3 «Положення про марки акцизного збору», затвердженого Указом Президента України від 18.09.1995 року за № 849/95, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.7КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із статтею 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом…
Відповідно до ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В той же час, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, судом встановлено, що за фабулою протоколу про адміністративне правопорушення № 45 від 25.11.2020 року не зазначено повного ім'я та по - батькові особи, яка склала протокол.
Додані до протоколу про адміністративне правопорушення копія паспорту та картка платника податку не завірені належним чином.
Крім того, за актом прийому - передачі на відповідальне зберігання товарно - матеріальних цінностей, вбачається передача товарно - матеріальних цінностей, які виявлені за адресою: АДРЕСА_3 , тоді як відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 45 від 25.11.2020 року, вилучення відбулося за адресою: АДРЕСА_2 .
В порушення Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністра фінансів України 02.07.2016 року за № 566, бланк пояснень складений російською мовою.
Також, матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП має низку порушень в частині його складання, а саме:
- відсутні відомості щодо приналежності предметів, які знаходились на зберіганні, відповідно до їх найменування, зазначених в акті прийому - передачі від 25.11.2020 року;
- відсутні правовстановлюючі документи, щодо об'єкту нерухомого майна та/або земельної ділянки в якому/на якій здійснювалося зберігання тютюнових виробів;
- не наведено норми Закону, за якими здійснено огляд приміщення та вилучення предметів, які знаходились на зберіганні. Крім того, серед уповноважених осіб на проведення особистого огляду та огляду речей, а також осіб, уповноважених на вилучення речей і документів за переліком, вказаним у ст. ст. 264,265 КУпАП - посадові особи, представників Головного управління ДФС у Донецькій області - відсутні.
Враховуючи зазначене, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, слід повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для належного оформлення, відповідно до норм діючого законодавства України.
Керуючись ст.ст. 256, 283, 284 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення № 45 від 25.11.2020 року, разом із доданими до нього матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164-5 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області - для належного оформлення.
Суддя А.В.Орчелота