Постанова від 23.12.2020 по справі 761/41462/20

Справа № 761/41462/20

Провадження № 3/761/10239/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., за участю: секретаря судового засідання Рєзанцева Б.О., прокурора Сеник В.Г., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розсувань в місті Києві Національної поліції України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Києва, гр-ки України, заміжньої, працюючої головним спеціалістом відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Міністерства Секретаріату Державного секретаря Міністерства юстиції України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Міністерства Секретаріату Державного секретаря Міністерства юстиції України та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 45 Закону № 1700-УІІ несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.

Так, ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року № 696/к «Про призначення» з 24 лютого 2020 року призначена на посаду головного спеціаліста відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Міністерства Секретаріату Державного секретаря Міністерства. Посада головного спеціаліста відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Міністерства Секретаріату Державного секретаря Міністерства належить до посад державної служби категорії «В» відповідно до статті 6 Закону України «Про державну службу». Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство юстиції України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року №228 Міністерство юстиції України (Мін'юст) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Отже, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті З Закону № 1700-УП, ОСОБА_1 є державним службовцем, тобто суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, що передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Частиною першою статті 45 Закону № 1700-УІІ встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої етапі 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 23 Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 13 лютого 2020 року № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» обов'язок подавати декларацію, як такий, пов'язаний і виникає лише у зв'язку із зайняттям певної посади і здійсненням відповідним функцій. Особа, яка була призначена на посаду у період з 1 січня по 31 березня включно повинна подати першу щорічну декларацію до 1 квітня за попередній рік.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19)» Розділ XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 2-1 такого змісту: «2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня».

У відповідності з даними Реєстру суб'єкт декларування ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі 15 лютого 2020 року. В період з 01 січня 2020 року по 20 серпня 2020 року зайшла вперше 15 лютого 2020 року о 18 годині 08 хвилині та в «особистому кабінеті» розпочала дії по заповненню декларації кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідна декларація за 2019 рік ОСОБА_1 подана 02 червня 2020 року о 19 годині 43 хвилини.

У відповідності з даними Реєстру суб'єкт декларування ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі 15 лютого 2020 року. В період з 01 січня 2020 року по 20 серпня 2020 року зайшла вперше 15 лютого 2020 року о 18 годині 08 хвилині та в «особистому кабінеті» розпочала дії по заповненню декларації кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, яку успішно подала 18 лютого 2020 року о 20 годині 52 хвилини. Активні дії по заповненню декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік розпочала лише 02 червня 2020 року о 19 годині 35 хвилин, яку успішно подала цього ж дня о 19 годині 43 хвилини.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що несвоєчасно подала декларацію, оскільки вважала, що подавала декларацію як кандидата на посаду, та з урахуванням відсутності змін в майновому стані, не знала, що ще потрібно було подавати щорічну декларацію, при цьому відомості в реєстрі з незначним строком пропуску були відображені. Також зазначила, що вона не мала умислу на приховування статків та неподання такої декларації, допустила помилку, яка не потягла за собою шкідливих наслідків. Зазначила про те, що зробила для себе належні висновки.

Прокурор вважає доведеним несвоєчасне без поважних причин подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є підставою для визнання винуватою останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просить накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції статті.

Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Згідно зі ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.252 КУпАП, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Міністерства Секретаріату Державного секретаря Міністерства юстиції України та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 45 Закону № 1700-УІІ несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.

При цьому, не встановлено поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік.

Крім визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її винуватість підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності.

У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному без поважних причин поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий 2019 рік, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Так, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення та конкретні обставини справи, зокрема те, що ОСОБА_1 02.06.2020 р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий 2019 рік. Отже, дії ОСОБА_1 , які полягають у несвоєчасному поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий 2019 рік, не потягли за собою тяжких наслідків, оскільки відомості про доходи та майновий стан ОСОБА_1 з пропуском незначного строку були відображені у реєстрі.

Також судом враховуються дані про особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, її відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини та щиросердному розкаянні, майновий стан останньої.

Наведені обставини визнаються судом такими, що пом'якшують відповідальність особи та значно знижують ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Враховуючи, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи наведені вище дані про особу правопорушника, визнання вини та щире розкаяння, те, що ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, вчинила вперше та раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, те, що негативних наслідків в результаті дій ОСОБА_1 не наступило, а допущене порушення усунуто нею самостійно, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП у зв'язку із малозначністю скоєного адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.22, ч.1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити, звільнивши її від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, та обмежитись усним зауваженням.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя