Справа № 761/26288/20
Провадження № 3/761/6658/2020
02 жовтня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої директором ТОВ «Бонві», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопуршення, 12 серпня 2020 року головним державним ревізором - інспектором Державної патрульної служби у м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення, де зазначено, що ОСОБА_1 - директор ТОВ «Бонві» за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Білогородка, вул. Зелена, буд. 25, під час проведення розрахункової операції через РРО, не використала зажиму попереднього програмування найменування товарів із зазначенням коду товарної під категорії згідно УКТ ЗЕД для підакцизних товарів із зазначенням коду, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась про день та час розгляду справу повідомлялась належним чином, причини неявки не повідомила. З протоколом про адміністративне правопорушення ознайомлена, про що свідчить відпис останньої.
За приписами ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Зважаючи на зібрані докази, беручі до уваги викладене в протоколі про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до положень ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи, зокрема, при оголошенні усного зауваження.
Згідно до положень ст. 33 КУпАП при накладанні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення, виявивши причини та умови, що сприяли вчиненню даного адміністративного правопорушення, проаналізувавши всі фактичні дані, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та обмежитись усним зауваженням у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22,33,160, 247, 251, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір» суддя -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити, звільнивши його від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга, подання прокурора не було подано протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, подання прокурора, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: