Справа № 161/18624/20
Провадження № 3/161/5408/20
22 грудня 2020 року м.Луцьк Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Плахтій І.Б., за участі захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - Спас Ю.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Луцького ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністратора ігрового клубу, РНОКПП невідомо,
-за ст.44-3 КУпАП,
19.11.2020 до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №034805 від 09.11.2020, 09.11.2020 о 18 год. 20 хв. гр. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді адміністратора в ігровому клубі по бульв. Дружби Народів, 10, у м. Луцьку, була без засобів індивідуального захисту, а саме маски, чим порушили правила карантину, передбачені постановою Кабінету міністрів України №641 від 22.07.2020 зі змінами і доповненнями, що кваліфіковано за ст. 44-3 КУпАП.
22.12.2020 до суду надійшли письмові пояснення захисника Вінцюк Ю.Б. відповідно до яких остання просила повернути матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП на доопрацювання до Луцького ВП ГУНП у Волинській області.
Зокрема захисник Спас Ю.О. в судовому засіданні підтримала клопотання захисника Вінцюк Ю.Б., доповнивши, що від 21.11.2020 розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо осіб, що притягаються до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, відповідно до вимог ст. 222 КУпАП, відносяться до компетенції органів Національної поліції України.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративних матеріалів на доопрацювання зважаючи на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно з ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Разом з тим, ч. 3 ст. 8 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020 року №1000-IX (далі Закон № 1000-IX), положення, зокрема, ст.44-3 КУпАП було доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
При цьому, Законом № 1000-IX було доповнено ч. 1 ст. 222 після цифр «44» словами і цифрами «частина друга статті 44-3». Даний Закон № 1000-IX набрав чинності 21.11.2020 року
Із наведеного слідує, що починаючи з 21.11.2020 року, розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП (перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно), у відповідності до вимог ст. 222 КУпАП, відносяться до компетенції органів Національної поліції України.
Крім того, санкція за ч.2 ст.44-3 КУпАП є значно меншою, ніж визначена у ч.1 ст.44-3 КУпАП, а отже має місце пом'якшення відповідальності.
У відповідності до ч.2 ст.8 КУпАП, закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотню силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.
Як вбачається з протоколу, дії ОСОБА_1 кваліфіковано саме як перебування у громадському місці, а саме: в ігровому клубі, що є місцем загального користування, без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, що закриває ніс та рот, відповідальність за що станом на розгляду справи, передбачена ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.
З врахуванням зазначеного, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню за підвідомчістю до Луцького ВП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.221, 245, 251, 256, 268, 278, 280 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП - повернути до Луцького ВП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій