Рішення від 29.12.2020 по справі 160/9207/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року Справа № 160/9207/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 07.08.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла сформована 06.08.2020 у системі «Електронний суд» позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461.

2. Ухвалою суду від 12.08.2020 позовну заяву залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.

3. 08.09.2020 через систему «Електронний суд» від позивача надійшла сформована 07.09.2020 заява про усунення недоліків до якої додано:

- клопотання про звільнення від сплати судового збору;

- копію оскаржуваного у цій справі податкового повідомлення-рішення від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461, прийнятого Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області;

- виправлений адміністративний позов та його копію для відповідача, у якому зазначено ціну позову та викладені обставин в обґрунтування протиправності оскаржуваного рішення.

4. Ухвалою суду від 14.09.2020 клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задоволено, звільнено позивача від сплати судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви до ГУ ДПС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, сторонам встановлені строки для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечень, витребувано докази та пояснення.

5. 09.10.2020 на електронну адресу суду від представника ГУ ДПС у Дніпропетровській області надійшло клопотання про продовження строку для подання відзиву в адміністративній справі № 160/9207/20.

6. 13.10.2020 через систему «Електронний суд» від позивача надійшло сформоване 12.10.2020 клопотання про долучення доказів матеріалів справи, а саме технічного паспорту на житловий будинок.

7. 15.10.2020 через систему «Електронний суд» від позивача надійшло сформоване 13.10.2020 клопотання про долучення доказів матеріалів справи, а саме договору купівлі-продажу та витягу про державну реєстрацію.

8. Ухвалою суду від 15.10.2020 у задоволенні клопотання представника ГУ ДПС у Дніпропетровській області про продовження строку для подання відзиву відмовлено.

9. 15.10.2020 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

10. У власності позивача перебуває будинок, площа якого 194,8 кв.м, та позивач є членом багатодітної сім'ї, у якій три дитини.

11. З урахуванням норм чинного законодавства оподаткування підлягає: 194,8 кв.м (загальна площа) - 120 кв.м (пункт 12 Переліку пільг для фізичних і юридичних осіб) - 20 кв.м (пункт 1.4 Переліку пільг для фізичних і юридичних осіб) = 54,8 кв.м.

12. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року становив 4173 грн, у зв'язку із чим розмір суми податкового зобов'язання повинен становити: 4173 грн х 1,5% х 54,8 кв.м = 3420,21 грн, а не 4682,48 грн як зазначено в оскаржуваному повідомленні-рішенні.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

13. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що за позивачем зареєстрований об'єкт житлової нерухомості - домоволодіння загальною площею 194,8 кв.м.

14. Оскаржуване рішення прийняте контролюючим органом на підставі даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з розрахунку: 4173 грн х 1,5%/100 = 62,60 грн/кв.м, 62,60 кв.м х (194,80 кв.м - 120 кв.м) = 4682,48 грн., де 4173 грн - мінімальна заробітна плата на 01.01.2019, 1,5% - ставка податку згідно рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27, 194,80 кв.м - площа об'єкта оподаткування, 120 кв.м - пільга згідно абзацу б) підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПК України.

15. На підтвердження використання об'єкта нерухомого майна, позивачем надано до суду довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Разом з цим, документи, які б підтверджували право позивача на користування відповідною пільгою зі сплати податку до позовної заяви не надано.

16. На даний момент не передбачено права чи обов'язку податкового органу витребовувати у платника податків правовстановлюючі документи або документи, що підтверджують право на користування пільгою зі сплати податку.

17. Оскільки позивач не звертався із відповідною заявою з метою проведення звірки та врегулювання питання щодо суми нарахованого податку як за податковим повідомленням-рішенням від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461, так і за попередніми нарахуваннями податку, контролюючий орган, не маючи інших правових механізмів для отримання даних про об'єкти нерухомості, які підлягають оподаткуванню, ніж ті, що передбачені пунктом 266.3 та підпунктом 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 ПК України, вправі розраховувати на актуальність та відповідність таких даних.

18. У випадку недотримання платником податків приписів закону та нівелювання свого права щодо інформування податкового органу про зміну даних, передбаченого підпунктом 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 ПК України, останній має нести ризик настання негативних наслідків такої поведінки.

19. На підставі даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно контролюючим органом було сформовано та направлено ОСОБА_1 податкове повідомлення-рішення від 25.11.2019 № 1364/04-36-52-40-0461 на суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості за 2018 рік у розмірі 3060,58 грн, яке оскаржено платником в судовому порядку, та рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.04.2020 у справі № 160/124/20 у задоволенні позову відмовлено, у справі відкрито апеляційне провадження.

20. Доводи позивача щодо протиправності застосування відповідачем положень ПК України та винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення є необґрунтованими та безпідставними.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

21. Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 07.09.2020 № 222980695 щодо ОСОБА_1 наявні відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно:

- відомості про об'єкт нерухомого майна: реєстраційний номер майна: 17694866; тип майна: домоволодіння; адреса нерухомого майна: АДРЕСА_1 ; площа земельної ділянки: 1000 кв.м, загальна вартість нерухомого майна: 923628 грн; технічний опис майна: рішення виконавчого комітету Амур-Нижньодніпровської райради від 17.11.1995 № 556/3 про надання земельної ділянки площею 1000 кв.м. Крім того лишки площею 173 кв.м. Житлова та загальна площі змінились, внаслідок уточнення лінійних розмірів. Вважати узаконену площу: житлову 98,7 кв.м, загальну 194,8 кв.м;

- відомості про права власності: дата прийняття рішення про державну реєстрацію: 12.04.2011; дата внесення запису: 12.04.2011; ПІБ: ОСОБА_2 ; форма власності: приватна; частка власності: 1/1; підстава виникнення права власності: договір купівлі-продажу, ВРЕ № 991514, реєстр № 86, 15.02.2011, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Гузєєвою І.В.

22. На підставі даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461, яким ОСОБА_2 визначено до сплати суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, за 2019 рік у розмірі 4682,48 грн.

23. Згідно розрахунку до зазначеного податкового повідомлення-рішення: тип майна: будинок, район - Амур-Нижньодніпровський, місцезнаходження об'єкта: АДРЕСА_1 , загальна площа об'єкта 194,80 кв.м, база оподаткування 194,80 кв.м, пільга 120 кв.м, площа, яка підлягає оподаткуванню 74,80 кв.м, ставка податку 62,60 кв.м, сума податку 4682,48 грн, фактичний період оподаткування з 01.01.2019 по 31.12.2019.

24. Податкове повідомлення-рішення направлено на адресу позивача поштою та згідно рекомендованого повідомлення № 4912500606189 вручено платнику податків 12.06.2020.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

25. Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

26. Відповідно до статті 8 ПК України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

27. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

28. Статтею 265 ПК України встановлено, що податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

29. Положеннями статті 266 ПК України визначено платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкт та базу оподаткування цим податком, а також пільги зі сплати цього податку, його ставки, податковий період, порядок та строки обчислення, нарахування і сплати цього податку.

30. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 ПК України).

31. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПК України).

32. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 ПК України).

33. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 ПК України).

34. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік) (підпункт 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПК України).

35. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПК України).

36. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (підпункт 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 ПК України).

37. Згідно із пунктом а) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПК України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку: за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку.

38. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПК України).

39. Відповідно до підпункту 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 ПК України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

40. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

41. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (підпункт 266.7.4 пункту 266.7 статті 266 ПК України).

42. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (підпункт 266.9.1 пункту 266.9 статті 266 ПК України).

43. Відповідно до пункту а) підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 26 ПК України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

44. Відповідно до пункту 10.3 статті 10 ПК України місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та земельного податку за лісові землі.

45. Згідно із підпунктами 12.3.1, 12.3.2, 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень. Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному цим Кодексом. При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору. Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

46. Згідно з пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: встановлення місцевих податків і зборів, відповідно до Податкового кодексу України.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

47. Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено новий місцевий податок, а саме: податок на майно, який складається з трьох різновидів: транспортний податок, податок на майно, відмінне від земельної ділянки та плата за землю.

48. Платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкт та базу оподаткування цим податком, а також пільги зі сплати цього податку, його ставки, податковий період, порядок та строки обчислення, нарахування і сплати цього податку визначено положеннями статті 266 ПК України.

49. Рішенням Дніпровської міської ради від 06.12.2017 року № 12/27 «Про ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста»:

- установлено на території міста:

-- ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1);

-- пільги для фізичних і юридичних осіб, надані відповідно до пункту 266.4 статті 266 ПК України, зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з переліком (додаток 2);

- визначено об'єкт оподаткування, платників податку, податковий період та інші обов'язкові елементи податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно зі статтями 46-49, 266 ПК України.

50. До матеріалів справи долучено розрахунок податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які були визначені позивачу за будинок, розташований за адресою: м. Дніпро, провулок Балканський, будинок 31, загальною площею 194,80 кв.м.

51. Відповідачем визначено площу об'єкта, яка підлягає оподаткуванню (питому вагу): загальна площа об'єкта 194,80 кв.м, застосовано пільгу 120 кв.м, оподатковувана площа 74,80 кв.м.

52. Відповідно до рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27 для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб встановлено ставку податку у розмірі 1,5 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2019: 1.5% х 4173 грн = 62,60 грн/кв.м.

53. Пільги зі сплати податку: база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, для різни різних типів об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - на 120 кв.м.

54. Відповідачем обчислено суму податку наступним чином: 74,80 кв.м х 62,60 грн = 4682,48 грн.

55. Поряд із цим, у додатку 2 до рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27 визначено Перелік пільг для фізичних і юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 266.4 статті 266 ПК України зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно пункту 1 якого база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

- пункт 1.2: для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв.м - розмір пільги 100 відсотків;

- пункт 1.4: для квартири/житлового будинку додатково до норми, що визначена у пунктах 1.1 та 1.2 цього переліку, для фізичних осіб, які мають троє та більше дітей і проживають в одній квартирі/житловому будинку, з розрахунку 20 кв.м на третю та кожну наступну дитину віком до 18 років - розмір пільги 100 відсотків.

56. Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від 29.06.2017 ОСОБА_2 є матір'ю трьох дітей: ОСОБА_3 , 2004 року народження, ОСОБА_4 , 2008 року народження, ОСОБА_5 , 2017 року народження.

57. На підставі вищевикладеного, суд зазначає, що позивач має право на пільгу у розмірі 140 кв.м.

58. Відповідно до положень пунктів 3, 5 «Порядку подання органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 476, Мін'юст, територіальні органи і підрозділи ДМС подають до 15.04.2013, а у подальшому - щокварталу протягом 15 днів після закінчення податкового (звітного) кварталу контролюючим органам відомості станом на перше число відповідного кварталу.

59. Територіальні органи і підрозділи ДМС подають відповідним контролюючим органам інформацію про фізичних осіб, місце проживання яких зареєстровано (знято з реєстрації) у відповідному населеному пункті, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати і місця народження, місця проживання (країна, регіон, район, населений пункт, вулиця, номер будинку (корпусу) і квартири (до і після реєстрації), серії та номера паспорта, свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу, найменування органу, який видав документ, і дати видачі після запровадження електронного обліку реєстрації місця проживання фізичних осіб. До запровадження електронного обліку реєстрації місця проживання фізичних осіб територіальні органи і підрозділи ДМС подають інформацію контролюючим органам за їх письмовим запитом.

60. Таким чином, у відповідача була можливість з'ясувати інформацію щодо осіб, зареєстрованих у будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

61. При цьому, суд зазначає, що позивач зобов'язаний щорічно сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

62. З урахуванням встановлених судом обставин розмір суми спірного податкового зобов'язання ОСОБА_2 за 2019 рік обраховується наступним чином: 4173 грн (розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2019) х 1,5% (ставка податку) х 54,8 кв.м (194,80 кв.м (загальна площа об'єкта) - 120 кв.м (пільга згідно пункту 1.2 рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27) - 20 кв.м (пільга згідно пункту 1.4 рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27)) = 3430,21 грн.

63. Оскільки відповідачем у формулу для розрахунку податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які були визначені позивачу за будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 194,80 кв.м, введено не всі складові, а саме не враховано та не перевірено, що позивач має право на пільгу 120 кв.м, передбачену пунктом 1.2 рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27, та 20 кв.м, передбачену пунктом 1.4 рішення Дніпровської міської ради від 06.12.2017 № 12/27, разом 140 кв.м, суд дійшов висновку про неправомірне нарахування відповідачем суми грошового зобов'язання у розмірі 1252,27 грн (4682,48 грн - 3430,21 грн).

VІІ. ВИСНОВОК СУДУ

64. Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

65. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

66. Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

67. Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом скасування податкового повідомлення-рішення від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461 в частині нарахування позивачу суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, у розмірі 1252,27 грн.

68. З урахуванням звільнення позивача від сплати судового збору ухвалою суду від 14.09.2020 розподіл судових витрат не здійснюється.

69. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

вирішив:

70. Адміністративний позов ОСОБА_1 (код НОМЕР_2 ; АДРЕСА_2 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015; вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005) про скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити частково.

71. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.05.2020 № 2004/04-36-52-40-0461, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, в частині нарахування суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, у розмірі 1252,27 грн.

72. В іншій частині позовних вимог відмовити.

73. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба