02 листопада 2020 року Справа №160/10410/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
12.03.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову, який надійшов на адресу суду 06.04.2020 р., позивач просив:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо надання відмови у перерахунку пенсії позивачеві згідно листа за №266/03/8.22-19 від 26.11.2019 р. відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з обмеженням пенсійних виплат у 168 грн.;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплачувати пенсію позивачеві за довідкою виданою 20.11.2019 р. №04-21/Б-338 Виконавчим комітетом Запорізької міської ради архівним відділом із розрахунку заробітної плати вересня місяця 1987 року відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без обмежень суми пенсійних виплат у 168 грн., починаючи з 01.01.2020 р.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20 вирішено:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст.56,57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які викладені у листі за №266/03/8.22-19 від 26.11.2019 року;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , за Паспортом серія НОМЕР_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_2 , відповідно до ст.ст.56,57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно довідки № 04-21/Б-338 від 20.11.2019 р., виданої Виконавчим комітетом Запорізької міської ради архівним відділом із розрахунку заробітної плати вересня місяця 1987 року, починаючи з 01.01.2020р., з урахуванням виплачених сум.
Зазначене судове рішення набрало законної сили 14 липня 2020 року.
31 серпня 2020 року на адресу суду від позивача надійшла заява про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання рішення суду в адміністративній справі № 160/3030/20.
08 вересня 2020 року на адресу суду від заявника надійшла уточнена заява вх.№55465/20 про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання рішення суду в адміністративній справі № 160/3030/20, в якій останній просить:
- визнати дії вчинені відповідачем - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 49094, вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м.Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427, у відповідність листа за №0400-0319-8/68532 від 17.08.2020 року «Про виконання рішення суду», щодо виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.06.2020 року по справі 160/3030/20 - протиправними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області м.Дніпропетровськ, Набережна Перемоги, буд.26, (код ЄДРПОУ21910427) виконати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі 160/3030/20 від 12.06.2020 року за позовом ОСОБА_1 за паспортом серія АЕ № 847017, ідентифікаційним № НОМЕР_2 , ( АДРЕСА_1 ) відповідно до ст.ст. 57, 56, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням правової позиції викладеної у цій позовній адміністративної заяві за наданим зразком без обмежень максимального розміру суми пенсійних виплат у 168 грн, починаючи з 01.01.2020 року.
В обґрунтування заяви зазначено, що дії відповідача при виконанні рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20 відповідно норм ч. 3 ст. 57, ч. 2 ст. 56, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за листом за № 0400-0319 -8/68532 від 17.08.2020 року «Про виконання рішення суду» щодо обмеження належної заявнику пенсії у сумі 168,00 грн. порушують його право на соціальний захист, є незаконними.
Ухвалою від 10 вересня 2020 року судом прийнято заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання рішення суду в адміністративній справі № 160/3030/20 до розгляду. Розгляд заяви вирішено проводити без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
01 жовтня 2020 року від представника Головного управління Пенсійного фонду України до суду надійшов відзив на заяву, у якому зазначено, що частина 2 статті 27 Закону 1058 передбачає, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства (перша складова), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до Закону 1058.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених Законом 1788 для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчим, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом 1058 з підвищенням на 12% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1783 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 312).
Статтею 19 Закону 1788 було передбачено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати трьох, а для працівників, зайнятих на роботах, передбачених Списком 1, - чотирьох мінімальних пенсій за віком.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 р. № 544 було встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком з 01.07.2003 становив 50 грн. Таким чином, з урахуванням цільової грошової допомоги, передбаченою ПКМУ від 11.03.2004 №312 максимальний розмір пенсії не може перевищувати 168 грн. (50x3x1,12), а для осіб, зайнятих на роботах, передбачених Списком 1 - 224 грн. (50x4x1,12).
Друга частина пенсії (страховий стаж після 1 січня 2004 року) обчислюється в порядку, передбаченому відповідно до статті 40 Закону 1058 без обмеження максимальним розміром.
На виконання рішення суду відділом проведено відповідний перерахунок пенсії з урахуванням всіх складових. Загальний розмір пенсії станом на 01.01.2020 р. з урахуванням доплати при повному стажі (35 років) становить 2000,00 грн.
Пенсія позивача розрахована відповідно до частини 2 статті 56, частини 2 статті 57 Закону № 796-ХІІ веде до зменшення, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії згідно наданої заяви.
З урахуванням викладеного представник ГУ ПФУ в Дніпропетровській області просив відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 .
Дослідивши подану заяву та обставини щодо виконання рішення суду у даній справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Водночас, розділом IV КАС України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд який його ухвалив. Способи судового контролю за виконанням судового рішення встановлені нормами статей 382 - 383 КАС України.
Так, частиною першою статті 383 КАС України передбачено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Аналіз зазначених норм свідчить, що КАС України передбачає такі види судового контролю за виконанням судового рішення:
- зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу (стаття 382 КАС України),
- визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (стаття 383 КАС України),
- оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, вчинених при примусовому виконанні рішення суду (стаття 287 КАС України).
З огляду на вищенаведене, у разі невиконання, неналежного виконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження та КАС України. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 17.08.2020 №0400-0319-8/68532 повідомлено, що відповідно до статті 57 Закону 796-ХІІ обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .
У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:
менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;
не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;
менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч.2 ст.56 Закону № 796 право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше -не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Частина 2 статті 27 Закону № 1058 передбачає, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства (перша складова), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до Закону № 1058.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених Законом № 1788 для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчим, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом № 1058 з підвищенням на 12% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1783 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 312).
Статтею 19 Закону № 1788 було передбачено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати трьох, а для працівників, зайнятих на роботах, передбачених Списком 1, - чотирьох мінімальних пенсій за віком.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 р. N 544 було встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком з 01.07.2003 становив 50 грн. Таким чином, з урахуванням цільової грошової допомоги, передбаченої ПКМУ від 11.03.2004 №312, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 168 грн. (50x3x1,12) а для осіб, зайнятих на роботах, передбачених Списком 1 - 224 грн. (50x4x1,12).
Друга частина пенсії (страховий стаж після 1 січня 2004 року) обчислюється в порядку, передбаченому відповідно до статті 40 Закону № 1058 без обмеження максимальним розміром.
На виконання рішення суду відділом проведено відповідний перерахунок пенсії позивачу з урахуванням всіх складових. Загальний розмір пенсії станом на 01.01.2020 р., з урахуванням доплати при повному стажі (35 років), становить 2000,00 грн.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є спеціальним законом - спеціальні норми якого є певною мірою “виключними”, тобто виключають із загального, необмеженого кола суб'єктів певну групу загального Закону.
Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-ХІІ від 28.02.1991 року визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Так, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області при розрахунку пенсійних виплат у відповідність до прийнятого Дніпропетровським окружним адміністративним судом рішення від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20, застосовуються положення ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058), які не передбачені висновком даного рішення суду.
Частина друга статті 27 Закону №1058 дає право вибору особі щодо умов та порядку застосування Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” або Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.”, а не розрахунок основної пенсії.
Норми Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не містять жодних положень щодо обмеження частини пенсії, обрахованої відповідно до його положень за період роботи особи на територіях радіоактивного забруднений максимальною величиною 168,00 грн. передбаченою Кабінетом Міністрів України у Постанові “Про підвищення, розмірів трудових пенсій” від 15 квітня 2003 року № 544.
Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у постанові від 09.04.2020 року у адміністративній справі № 560/869/17.
Починаючи з 01.01.2004 року, із впровадженням в Україні пенсійної реформи, призначення та перерахунок трудових пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, лише на підставі №796-ХІІ, без врахування положень Закону №1058-ІV, є неможливим; і навпаки - застосування окремих положень Закону №1058-ІV не є перешкодою до використання до цієї категорії осіб при обрахунку пенсії Закону №796- XII.
Законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Закон України від 09.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 43 Закону України № 1058-IV передбачений перерахунок пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом.
Перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Умови щодо розрахунку основної належної пенсії Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII не передбачені. Передбачено лише застосування пільгових норм ст.ст. 56, 57 цього Закону. Також даним Законом не передбачена формула розрахунку належної ОСОБА_1 основної пенсії відповідно ч. 2 ст. 27 Закону України 1058-ІV, а визначено лише право вибору застосування пільгових норм, умов та порядку. Розрахунок здійснюється відповідно до ч. 1 ст.27 Закону №1058-ІV, враховуючи норми ч. 3 ст. 57 Закону України 1058-IV, відповідно діючого пенсійного законодавства, розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях ;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону, враховуючи норми ст. 56 Закону України.
Відповідно до статті 67 Закону України 796-XII конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Крім індексації пенсії, яка здійснюється відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, у разі, якщо величина середньої заробітної плати в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, то з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується в порядку, встановленому частиною другою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Вищезазначені умови є пільговою нормою для розрахунку пенсійних виплат особам, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Іншого не передбачено Законом України 796-XII та не передбачено Законом України 1058-IV, при застосуванні цих норм. інших обмежень не існує.
Крім цього, положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 3108-ІV, а не для встановлення пільг та обмежень.
Як встановив неодноразово Конституційний Суд України, у всіх випадках визнається верховенство спеціального Закону над загальними і першість мають норми саме спеціальних законів. Крім того, в жодному законі відсутні обмеження у 168,00 грн., як це зазначено у листі відповідача від 17.08.2020 №0400-0319-8/68532.
Отже, дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області за результатами виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20 щодо обмеження належної ОСОБА_1 пенсії у сумі 168,00 грн. порушують його право на соціальний захист, у зв'язку з чим є протиправними.
Відповідно до частин першої та шостої статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Суд зазначає, що у судовому рішенні від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20, суд прийшов до висновку, що своїми діями щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачеві відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на підставі наданої позивачем довідки №04-21/Б-338 від 20.11.2019 р., які викладені у листі №266/03/8.22-19 від 26.11.2019р., відповідач порушив права та інтереси позивача на належне пенсійне забезпечення
Вказане формулювання у резолютивній частині рішення зобов'язує відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно довідки №04-21/Б-338 від 20.11.2019р., виданої Виконавчим комітетом Запорізької міської ради архівним відділом із розрахунку заробітної плати вересня місяця 1987 року, починаючи з 01.01.2020 р., з урахуванням виплачених сум.
Як вбачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 17.08.2020 №0400-0319-8/68532 на виконання рішення суду відділом проведено відповідний перерахунок пенсії з урахуванням всіх складових. Загальний розмір пенсії станом на 01.01.2020, з урахуванням доплати при повному стажі (35 років), становить 2000,00 грн.
Таким чином, дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо обмеження належної ОСОБА_1 пенсії у сумі 168,00 грн. є протиправними.
Зважаючи на положення наведених норм, суд вважає за доцільне задовольнити заяву ОСОБА_1 .
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.248, 249, 383 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, вчинені на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20, щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з обмеженням пенсійних виплат у 168 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 червня 2020 року у справі № 160/3030/20, згідно довідки, виданої 20.11.2019 р. №04-21/Б-338 Виконавчим комітетом Запорізької міської ради архівним відділом із розрахунку заробітної плати вересня місяця 1987 року, відповідно до ст.ст. 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без обмежень суми пенсійних виплат у 168,00 грн., починаючи з 01.01.2020 р.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295 КАС України до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя В.М. Олійник