28 грудня 2020 року
Київ
справа №120/278/20-а
адміністративне провадження №К/9901/34121/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Мельник-Томенко Ж.М.,
суддів Жука А.В., Мартинюк Н.М.,
перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2020 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року
у справі №120/278/20-а за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді у відносинах публічної служби,
ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Національної поліції України, яким просив визнати протиправними та скасувати накази про застосування до нього дисциплінарних стягнень, про призначення на іншу посаду, та поновити його на посаді. Також просив скасувати наказ про продовження строків проведення службового розслідування.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2020 року адміністративний позов задоволено частково:
- визнано протиправними та скасовано пункти 1, 2 наказу Національної поліції України № 63 від 20 січня 2020 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ГУНП у Вінницькій області» про скасування пункту 2 наказу Головного управління Національної поліції у Вінницькій області №2158 від 24 грудня 2019 року «Про застосування дисциплінарних стягнень до окремих поліцейських Гайсинського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області» та застосування до ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення з посади;
- визнати протиправним та скасовано наказ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області №16 о/с від 24 січня 2020 року про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області - начальника сектору кримінальної поліції та призначення начальником сектору кримінальної поліції Іллінецького відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області;
- поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Гайсинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області - начальника сектору кримінальної поліції.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року рішення суду першої інстанції скасовано у частині задоволених позовних вимог, прийнято у цій частині нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено.
В іншій частині рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2020 року залишено без змін.
Не погоджуючись із такими судовими рішеннями позивачем подано касаційну скаргу.
Перевіривши матеріали касаційної скарги Суд зазначає таке.
За правилами частини 1 статті 334 КАС України за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Підставами для відкриття касаційного провадження у справі №120/278/20-а є посилання скаржника на пункти 2, 3 частини четвертої статті 328 КАС України.
Так, обґрунтовуючи посилання у касаційній скарзі на пункт 2 частини четвертої статті 328 КАС України, заявник зазначає, що під час розгляду даної справи судами були ураховані висновки Верховного Суду, викладені у постановах від 05 грудня 2018 року у справі №808/1089/17, від 07 березня 2019 року у справі №819/736/18, від 21 вересня 2018 року у справі №824/227/17-а щодо застосування положень Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22 лютого 2006 року №3460-IV.
Звертає увагу, що до позивача було застосовано положення Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України від 15 березня 2018 року №2337-VIII.
З огляду на викладене, уважає, що указані висновки не можуть бути застосовані у справі №120/278/20-а.
Щодо посилання на пункт 3 частини четвертої статті 328 КАС України, то скаржник зазначає, що станом на дату подання касаційної скарги відсутній висновок Верховного Суду щодо застосування до спірних правовідносин частин 7-9 статті 14 Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Обґрунтування скаржником наявності підстав для касаційного оскарження судових рішень є достатньо мотивованими та потребують перевірки у межах таких доводів.
Скарга відповідає вимогам статті 330 КАС України, подана з дотриманням строку на касаційне оскарження, підстав для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкриті касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 329-330, 334, 335, 338 КАС України Суд, -
Відкрити касаційне провадження за скаргою ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08 липня 2020 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року у справі №120/278/20-а.
Витребувати з Вінницького окружного адміністративного суду справу №120/278/20-а.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Встановити десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
Ж.М. Мельник-Томенко
А.В. Жук
Н.М. Мартинюк
Судді Верховного Суду