Україна
Донецький окружний адміністративний суд
28 грудня 2020 р. Справа№200/9668/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
19 жовтня 2020 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ:42171290, місцезнаходження: Донецька область, Великоновосілківський район, смт.Велика Новосілка, вулиця Центральна, 103) про визнання протиправним та скасування рішення від 11.05.2019 року №22 про відмову у призначенні пенсії за віком, зобов'язання повторно розглянути заяву від 26.08.2020 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахування записів трудової книжки.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 02.05.2019 року він звернувся до управління із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням від 11.05.2019 року йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з тим, що страховий стаж на момент звернення складав 14 років 02 місяців 07 днів. 10.09.2020 року він повторно отримав відмову у формі листа від 07.09.2020 року, в якому зазначено про те, що при повторному перегляді документів встановлено, що позивач не має підстав для зарахування періоду роботи в Українському товаристві глухих, оскільки в даті звільнення має місце виправлення іншим чорнилом. Період роботи з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року у Донецькому політехнічному інституті підлягає зарахуванню до страхового стажу. Вважає таке рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки порушує його право на належний соціальний захист.
Ухвалою суду від 26.10.2020 року адміністративний позов залишений без руху та позивачу надано строк на усунення недоліків.
05.11.2020 року позивач через відділ діловодства та документообігу суду надав документи на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою суду від 06.11.2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою суду від 09.12.2020 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Свою позицію обґрунтував тим, що позивач звернувся до управління із заявою №696 від 02.05.2019 року про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивачу було відмовлено в призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю встановленого ст.26 Закону №1058 страхового стажу. Загальний стаж позивача склав 14 років 02 місяців 07 днів, що не достатньо для призначення пенсії відповідно до ст.26 Закону №1058. Стосовно зауваження позивача щодо неврахування періоду роботи в Українському товаристві глухих зазначив, що запис в трудовій книжці №7 в даті звільнення має виправлення іншими чорнилами.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) громадянин України, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач, Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171290) є суб'єктом владних повноважень, основним завданням якого згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
Судом встановлено, що 11.05.2019 року позивач звернувся до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
До заяви позивач надав: паспорт, трудову книжку, архівний витяг від 10.09.2018 року №07-03/811, військовий квиток, договір, направлення на підготовче відділення, характеристику.
Рішенням від 11.05.2019 року №22 позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У вказаному рішенні зазначено про те, що за наданими документами страховий стаж роботи позивача склав 14 років 02 місяців 07 днів, що не є достатнім для призначення пенсії за віком (а.с.14-15).
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» позивач звернувся до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з питанням щодо врахування певних періодів роботи до страхового стажу.
Листом від 07.09.2020 року №230-223/П-02/8-0575/20 повідомлено про те, що при розгляді наданої трудової книжки вбачається, що період роботи в Українському товаристві глухих в записі №7 в даті звільнення має місце виправлення іншими чорнилами. В зв'язку з відсутністю в виправленні підпису керівника підприємства або відповідальної особи, врахувати до страхового стажу на підставі запису в трудовій книжці періоду роботи в Українському товаристві глухих не має підстав. Для врахування даного періоду роботи потрібно надати будь-які відомості передбачені п.3 Постанови №637. Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті, враховуючи, що запис про період роботи внесено з додержанням Інструкції №162 та Інструкції №58 вважає, що даний період підлягає зарахуванню до страхового стажу (а.с.13).
Таким чином, спірним у даній справі є рішення пенсійного органу про відмову в призначенні пенсії відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у якому не зараховані певні періоди роботи позивача до страхового стажу.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України “Про пенсійне забезпечення”.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Відповідно до ч.1 статті 26 Закону України № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 58 років 6 місяців при зверненні з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року за наявності страхового стажу не менше 25 років.
Згідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Згідно з ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Так, п.п.1,2 постанови Кабінету Міністрів України №637 від 12 серпня 1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» (далі - Порядок №637), встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Пунктом 3 Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно з п.2.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 р. №58 (далі Інструкція №58) записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Згідно з ч.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, а наявність відповідних записів у трудовій книжці про стаж роботи є підтвердженням страхового стажу.
Відповідач в обґрунтування відмови у призначенні пенсії посилається на відсутність страхового стажу, при цьому в оскаржуваному рішенні не зараховано до страхового стажу періоди роботи позивача в Українському товаристві глухих з 08.07.1979 року по 06.11.1979 року та період роботи в Донецькому політехнічному інституті з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року.
На звернення позивача щодо врахування певних періодів роботи відповідачем було повідомлено у листі від 07.09.2020 року №230-223/П-02/8-0575/20 про те, що період роботи в Українському товаристві глухих в записі №7 в даті звільнення має місце виправлення іншими чорнилами. В зв'язку з відсутністю в виправленні підпису керівника підприємства або відповідальної особи, врахувати до страхового стажу на підставі запису в трудовій книжці періоду роботи в Українському товаристві глухих не має підстав. Для врахування даного періоду роботи потрібно надати будь-які відомості, передбачені п.3 Постанови №637. Щодо заліку до страхового стажу періоду роботи з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті, враховуючи, що запис про період роботи внесено з додержанням Інструкції №162 та Інструкції №58 вважає, що даний період підлягає заліку до страхового стажу (а.с.13).
Таким чином, судом встановлено, що підставою не зарахування до страхового стажу позивача періоду роботи з 08.07.1979 року по 06.11.1979 року в Українському товаристві глухих є те, що в даті звільнення має місце виправлення іншими чорнилами.
У трудовій книжці позивача щодо спірного періоду роботи наявні такі записи:
- 08.07.1979 року прийнятий у районний Будинок культури Українське товариство глухих;
- 06.11.1979 року звільнений за власним бажанням;
Під час внесення спірних записів до трудової книжки позивача діяла Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, що затверджена постановою Держпраці СРСР від 20.06.1974 №162 (далі - Інструкція № 162).
Відповідно до Інструкції № 162 (п.2.2, п.2.3, п.2.5) заповнення трудової книжки вперше провадиться адміністрацією підприємства у присутності працівника не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу. У трудову книжку вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, освіта, професія, спеціальність; відомості про роботу: прийом на роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення, тощо. Всі записи в трудовій книжці про прийом на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагородження та заохочення вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а при звільненні - в день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виробляються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо працівник прийнятий на роботу 5 січня 1984 р в графі 2 трудової книжки раніше встановленого зразка (1938 г.) записується: "1984.05.01", в трудових книжках, виданих після 1 січня 1975 р .; "05.01.1984". Записи виробляються акуратно, пір'яною чи кульковою ручкою, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольору. У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення на іншу постійну роботу, про нагородження та заохочення та ін. Виправлення виробляється адміністрацією того підприємства, де було зроблено відповідний запис.
З копії трудової книжки позивача слідує, що запис № 7 на сторінці 5 виконаний акуратно, без дефектів, з дотримання вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, що була чинна на час виникнення спірних правовідносин, не містить жодних сумнівних наведень.
При цьому запис у трудовій книжці під №7, а саме місяць звільнення позивача з роботи наведено чорнилом синього кольору, що не є тим недоліком, який може мати наслідком порушення конституційного права позивача на пенсійне забезпечення, тому спірний період має бути зарахований позивачу до страхового стажу.
Крім того, суд зазначає, що приписами пункту 4.1 та 4.2 Порядку № 22-1 визначено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб до оформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;
4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Крім того, приписами п. 1.7 Порядку № 22-1 у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Тобто, отримавши від позивача заяву про призначення пенсії та документи, посадова особа відповідача перевіряє їх та встановлює чи надані заявником усі документи для призначення пенсії, встановивши відсутність необхідних документів для призначення пенсії відповідач повинен письмово повідомити заявника, які документи необхідно надати та встановлю строк протягом якого такі документи надаються до управління.
Суд зауважує, матеріали справи не містять застережень щодо необхідності надання додаткових документів для підтвердження права на зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу.
Таким чином, робота позивача з 08.07.1979 року по 06.11.1979 року в Українському товаристві глухих, що дає право на зарахування вказаного вище періоду до страхового стажу протиправно не зараховано до відповідного стажу позивача з підстав виправлення іншими чорнилами в даті звільнення.
Щодо не зарахування до страхового стажу періоду роботи з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті, суд зазначає, що відповідачем не зараховано спірний період роботи до страхового стажу позивача, що підтверджується розрахунком стажу, який міститься у рішенні №22 від 11.05.2019 року та не наведено у спірному рішенні жодних підстав щодо не зарахування періоду роботи позивача з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті.
У трудовій книжці позивача щодо спірного періоду роботи наявні такі записи:
- 03.01.1980 року прийнятий у Донецький політехнічний інститут;
- 11.07.1980 року звільнений за власним бажанням (а.с.11).
Суд зазначає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, а наявність відповідних записів у трудовій книжці про стаж роботи є підтвердженням страхового стажу.
Трудова книжка позивача містить належним чином здійснені записи щодо роботи позивача з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті. Записи про спірний період роботи засвідчені відповідними печатками підприємства і дефектів їх вчинення не мають.
Таким чином, робота позивача з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті, що дає право на зарахування вказаного вище періоду до страхового стажу протиправно не зараховано до відповідного стажу позивача.
Крім того, ані спірне рішення, ані відзив на адміністративний позов не містить підстав для невраховування періоду роботи позивача з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті до страхового стажу.
Оскільки суд дійшов висновку, що відповідач протиправно не врахував спірні періоди трудової діяльності позивача при розгляді заяви про призначення пенсії та не навів жодних підстав щодо не врахування спірних періодів трудової діяльності позивача у спірному рішенні, а рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути повним та обґрунтованим, позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення від 11.05.2019 року №22 про відмову у призначенні пенсії є такими, що підлягають задоволенню.
Як наслідок, суд з урахуванням положень ч. 2 ст.9 КАС України, вважає за належне позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 26.08.2020 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахування записів трудової книжки задовольнити шляхом зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 26.08.2020 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахування висновків суду, оскільки судом встановлений факт протиправності не зарахування до страхового стажу лише періодів роботи позивача з 08.07.1979 року по 06.11.1979 року в Українському товаристві глухих та з 03.01.1980 року по 11.07.1980 року в Донецькому політехнічному інституті.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з квитанцією від 02.11.2020 року (а.с.36) позивачем при звернені до суду з даним позовом сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн., тому судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ:42171290, місцезнаходження: Донецька область, Великоновосілківський район, смт.Велика Новосілка, вулиця Центральна, 103) про визнання протиправним та скасування рішення від 11.05.2019 року №22 про відмову у призначенні пенсії за віком, зобов'язання повторно розглянути заяву від 26.08.2020 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахування записів трудової книжки - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 11.05.2019 року №22 про відмову в призначенні пенсії.
Зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ:42171290, місцезнаходження: Донецька область, Великоновосілківський район, смт.Велика Новосілка, вулиця Центральна, 103) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) від 26.08.2020 року про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахування висновків суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ:42171290, місцезнаходження: Донецька область, Великоновосілківський район, смт.Велика Новосілка, вулиця Центральна, 103) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Повний текст судового рішення складено 28 грудня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая