СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/17425/20
пр. № 3/759/9696/20
18 грудня 2020 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Войтенко Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві, стосовно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Святошинського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №128049 від 24.09.2020, 24.09.2020 року, о 00 год. 35 хв. в м. Києві, проспект Перемоги, 121, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Maserati Ghibli», д.н.з. НОМЕР_2 , при цьому був відсутній передній номерний знак. Водій вже притягувався за дане правопорушення постановою ЕАМ 2813688 від 12.07.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до постанови Святошинського районного суду м.Києва від 10.11.2020 матеріали справи направлено на дооформлення.
В подальшому, 15.12.2020 до суду направлено матеріали справи після до оформлення.
Гр. ОСОБА_1 , у судове засідання будучи повідомленим про день, час та місце розгляду справи, не з'явився, про причини неявки не повідомив. Тому суд, виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутність.
Статтею 37 ЗУ «Про дорожній рух» визначено підстави для заборони експлуатації транспортних засобів, зокрема забороняється експлуатація транспортних засобів з номерними знаками, які закріплені у не встановлених для цього місцях.
Відповідно до п.п. 3.2, 3.3 розділу ІІІ ДСТУ У 4278:2004 «ЗНАКИ НОМЕРНІ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ» знаки на легкових автомобілях треба встановлювати тільки по осі симетрії автомобіля, знаки не повинні зменшувати кути переднього та заднього звисів ДТЗ.
Відповідно до п. 2.9 (в) ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом без номерного знака.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 128049 від 24.09.2020 року, та доданий до протоколу відеозапис з нагрудної камери поліцейського, встановлено, що ОСОБА_1 , 24.09.2020 року, о 00 год. 35 хв. в м. Києві, проспект Перемоги, 121 керував транспортним засобом «Maserati Ghibli», д.н.з. НОМЕР_2 , у якого був відсутній передній номерний знак.
З даних обліково-реєстраційних баз даних УПП у м.Києві ДПП ППС «АРМОР» встановлено, що постанови серії ЕАМ № 2604640 від 29.05.2020 судом встановлено, що ОСОБА_1 вже притягувався протягом року до адміністративної відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП від 09.07.2020. Доказів щодо зворотнього суду не надано.
Частиною 7 ст. 121 КУпАП встановлена відповідальність водія за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.6 ст.121 КУпАП.
Частиною 6 ст.121 КУпАП передбачено відповідальність водія за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Аналіз встановлених судом обставин, надають суду підстави дійти висновку про доведеність його вини у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 121 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст.ст.34- 35 КУпАП, судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст. 23 КУпАП, суд вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, та не застосовувати додаткове покарання у виді платного вилучення транспортного засобу, враховуючи відсутність тяжких наслідків від вчиненого правопорушення та обставини його вчинення.
Згідно ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33-35, ч.7 ст.121, 276-280, 283-285 КУпАП України, п.2.9 (в) ПДР України, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень без платного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В. Войтенко