Постанова від 24.12.2020 по справі 690/497/20

Справа № 690/497/20

Провадження № 3/690/302/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2020 року м. Ватутіне

Суддя Ватутінського міського суду Черкаської області Линдюк В.С., розглянувши матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 03.06.2003 року Ватутінським МВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , освіта середня, приватний підприємець, інші відомості суду не відомі, за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Ватутінського міського суду Черкаської області із Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 06.11.2020 року серії ГП 171231 - ОСОБА_1 06.11.2020 року близько 14 год. 00 хв., у порушення вимог пп. 8) п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», знаходилась на своєму робочому місці у магазині «Стільняшки», розташованому за адресою: просп. Ватутіна, 1, м. Ватутіне Черкаської області, та здійснювала свою підприємницьку діяльність приймаючи відвідувачів, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 з 11.11.2008 року зареєстрована фізичної особою-підприємцем, що підтверджується копією відповідного свідоцтва про державну реєстрацію серії В03 № 245607.

Відповідно до чотирьох роздруківок чорно-білих фотографій, які долучені до даних матеріалів, на кожному з фото знаходиться чоловік із захисною маскою на обличчі, яка закриває лише його рот. При цьому, на фото відсутні пояснювальні написи щодо місця, дати та часу, а також зафіксованих обставин, тож вони оцінюються судом критично.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнала та пояснила, що орендує приміщення магазину за адресою: АДРЕСА_2 , та здійснює у ньому свою підприємницьку діяльність з роздрібної реалізації одягу. 06.11.2020 року вона, як завжди, перебувала на робочому місці з одягненими засобами індивідуального захисту. Близько 14 год. 00 хв. до приміщення магазину прийшли працівники поліції та вимагали надати дозвільні документи на здійснення підприємницької діяльності, а потім сказали, що вона порушує правила карантину, оскільки здійснюю торгівлю одягом. При цьому, працівники поліції її доводи щодо відсутності такої заборони не взяли до уваги, а склали відносно неї протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП. Просила суд закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю у її діях складу даного правопорушення.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом та правосвідомістю, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями ст. 280 КУпАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

За змістом ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ст. 44-3 КУпАП (у редакції, яка діяла станом на 06.11.2020 року) передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до змісту ч.ч. 1, 4 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, крім іншого, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них.

Положеннями п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 (у редакції станом на 06.11.2020 року) передбачено, що на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, застосовуються за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначені цим пунктом обмеження (одне, декілька або усі), згідно з якими додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.

Згідно змісту протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенного-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30.10.2020 року з 00 год. 00 хв. 02.11.2020 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у Черкаській області, крім іншого, встановлено у м. Ватутіне з такими обмеженнями, передбаченими пп.пп. 2), 3), 6), 7), 9) п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641.

Заборона приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, а також торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, передбачена пп. 8 п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 (у редакції станом на 06.11.2020 року).

Наступне позачергове засідання Державної комісії з питань техногенного-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося 06.11.2020 року та визначало території рівнів епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19 та заборони, які на них встановлені, з 00 год. 00 хв. 09.11.2020 року.

Таким чином, станом на 06.11.2020 року на території м. Ватутіне Черкаської області, як вважалась такою, що має «червоний» рівень епідемічної небезпеки, не поширювались обмеження, передбачені пп. 8 п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641.

З огляду на вказане, вважаю, що надані до суду матеріали справи не містять належних та достатніх доказів, які підтверджують факт порушення ОСОБА_1 06.11.2020 року правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, що свідчить про відсутність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 44-3, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, до Черкаського апеляційного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Линдюк В.С.