Справа № 524/6766/20
Провадження 3/524/2665/20
24.12.2020 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Малтиз Андрій Вікторович, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм ТОВ «Автокомплект», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відносно ОСОБА_1 працівниками поліції складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП, згідно з яким 15 жовтня 2020 року біля 9 години 02 хвилини в місті Кременчуці по проспекту Свободи буд 61/17 водій ОСОБА_1 керував маршрутним ТЗ БАЗ 2215 державний номерний знак НОМЕР_1 , здійснив перевезення пасажирів у кількості 22 осіб, що на 7 більше ніж передбачено технічною характеристикою даного транспортного засобу, а саме 15 місць для сидіння чим порушив пункт 2 та пункту 11 постанови КМУ номер 641 , чим вчинив правопорушення передбачені частиною першою статті 44 -3 КУпАП
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав повністю, щиро каявся.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №676813 від 15.10.2020 року, ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів в кількості 22 осіб на 7 чоловік більше чим повинно, що є порушенням приписів п.2 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020року.
Статтею 44-3 КпАП України передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція цієї норми Кодексу є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей, в даному випадку визначених постановою Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року .
Як вбачається із положення п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», у редакції , що діяла станом на 15.10.2020 року , залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення (далі - окремі адміністративно-територіальні одиниці регіону) встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі - рівень епідемічної небезпеки).
Відповідно до п.п.2 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», у редакції , що діяла станом на 15.10.2020 року , На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Постановою КМУ від 11 листопада 2020 р. № 1100 п.2 та п.11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» було виключено .
Відповідно до ч.2 ст.8 КУпАП закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
З огляду на те, що станом на 24.12.2020 року п.2 та п.10 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» виключено, провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44- 3 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.6 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із скасуванням акту , який встановлює адміністративну відповідальність .
Керуючись ст. 8 ч.2, 247 ч.1 п.6 , 284 КпАП України, суд,-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44- 3 КУпАП закрити на підставі п.6 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із скасуванням акту , який встановлює адміністративну відповідальність .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником або прокурором в Полтавський апеляційний суд, через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.В. Малтиз