Справа № 761/10145/20
Провадження № 3/761/6166/2020
21 вересня 2020 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Левицька Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , працюючого на посаді бухгалтера ТОВ «Пром-Техно Група»,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшов протокол, складений 30.03.2020 року головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за відшкодуванням ПДВ у сфері територіального виробництва управління координації та моніторингу відшкодування ПДВ ГУ ДПС у м.Києві Марченко Н.В. відносно ОСОБА_1 про те, що при проведеннікамеральної перевірки правомірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ за січень 2020 року ТОВ «Пром-Техно Група»(п.н. 36469368), ОСОБА_1 , бухгалтер «Пром-Техно Група» вчинив правопорушенняпункту 200.4 статті 200 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI зі змінами та доповненнями ТОВ «Пром-Техно Група» (п.н. 36469368), не має права на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість по уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2020 року.
Відповідно до ст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Доказами у справі, відповідно до ст.251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням ДПС у м. Києві при складанні адміністративного протоколу не встановлено особу суб'єкта адміністративної відповідальності, а саме відсутні паспортні дані відносно ОСОБА_1 :число, місяць, рік народження, місце реєстрації та проживання, наказ про призначення на посаду бухгалтера ТОВ «Пром-Техно Група», що унеможливлює суд встановити вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, а саме: лист в.о. заступника начальника ДПС України ГУ ДПС у м. Києві Якушко І. про направлення доопрацьованих матеріалів, протокол про адміністративне правопорушення від 30.03.2020 року №49/26-15-43-03-23 (серія №0207940) на бухгалтера ТОВ «Пром-Техно Група» (п.н. 36469368) ОСОБА_1 , копія Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «Пром-Техно Група» (п.н. 36469368) за січень 2020 року від 17.03.2020 року №1462/26-15-43-03-19/36469368, копія запрошення ОСОБА_1 на підписання протоколу від 19.03.2020 №51023/10/26-15-43-03-14, копія акту про неявку про складання та підписання протоколів про адміністративне правопорушення від 30.03.2020 №34/26-15-43-03-24, постанова Шевченківського районного суду м. Києва від 08 квітня 2020 року, суд дійшов висновку закрити відносно ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАПу зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
За таких обставин, оскільки відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, суд вважає за необхідне закрити адміністративне провадження щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Керуючисьч. 1 ст. 163-1, п.1 ст.247, 256, 280, 283-285 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга до відповідного апеляційного суду подається через місцевий суд, що виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Суддя: Т.В. Левицька