Справа № 752/20075/17
Провадження № 2-п/752/89/20
07 вересня 2020 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
за участі секретаря судового засідання Рожок В.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення ухваленого у справі за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє як законний представник малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , треті особи: Голосіївський районний відділ Державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Корсак Анжела Юріївна про визнання договору дарування квартири недійсним, -
встановив:
18 листопада 2019 року Голосіївським районним судом м. Києва було ухвалено заочне рішення по справі за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє як законний представник малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , треті особи: Голосіївський районний відділ Державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Корсак Анжела Юріївна про визнання договору дарування квартири недійсним.
У червні 2020 року до канцелярії Голосіївського районного суду міста Києва засобами електронної пошти надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 18.11.2019 року по справі №752/20075/17 за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє як законний представник малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , треті особи: Голосіївський районний відділ Державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Корсак Анжела Юріївна про визнання договору дарування квартири недійсним.
Суд приходить до висновку, що вказана електронна копія заяви про перегляд заочного рішення підлягає поверненню заявнику без розгляду, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Згідно з ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Разом з тим, відповідно до ч. 6 ст. 43 ЦПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Частиною 8 ст. 14 ЦПК України передбачено, що особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Вказана заява про перегляд заочного рішення, що була надіслана засобами електронної пошти, не містить електронного цифрового підпису, а відтак, суд не має можливості пересвідчитися в наявності цивільної процесуальної дієздатності особи, яка надіслала вказаний документ на електронну адресу Голосіївського районного суду м. Києва, а подання процесуальних документів шляхом надсилання їх копій через електронну пошту суду чинним ЦПК України не передбачено.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на недотримання заявником положень процесуального законодавства, якими встановлено порядок подання до суду процесуальних документів, а саме заяви про перегляд заочного рішення, суд приходить до висновку, що електронна копія відповідної заяви підлягає поверненню заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 182, 183 ЦПК України, суд -
ухвалив:
заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення ухваленого у справі за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє як законний представник малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , треті особи: Голосіївський районний відділ Державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Корсак Анжела Юріївна про визнання договору дарування квартири недійсним, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги (зважаючи на п. 15.5 перехідних положень ЦПК України щодо порядку подання апеляційних скарг на судові рішення).
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя К.Г. Плахотнюк