Справа№ 953/15425/20
н/п 3/953/3864/20
"20" листопада 2020 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: судді - Божко В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Київського ВП ГУНП України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: не відомо), мешкає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.08.2020 р. серії АПР18 №473673, ОСОБА_1 21.08.2020 р. об 14-00 год. знаходився біля зупинки громадського транспорту за адресом: м. Харків вул. Мироносицька, 54, без вдягнутої захисної маски, чим порушив абз 1,п.3 Постанови КМУ від 20.05.20 р. №392.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, у зв'язку із чим суд розглядає справу у його відсутності, що відповідає положенням ст. 268 КУпАП
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. В ньому, зокрема, повинно бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, які наведені на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма права є бланкетною, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретну норму нормативно-правового акту, яким встановлюється відповідні правила та якої не дотрималася особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Разом з тим, в порушення ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення від 21.08.2020 р. відносно ОСОБА_2 не вказано, в чому полягала суть адміністративного правопорушення, а саме, не розкритий детально зміст об'єктивної сторони складу відповідного правопорушення, так, як він зазначений у статті 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як передбачено п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вказані недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи по суті, а тому матеріал підлягає поверненню органу, який склав протокол, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 44-3, 245, 251, 255, 278, 279, 283 КУпАП, суд, -
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 44-3 КУпАП - повернути до Київського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області для належного оформлення.
СУДДЯ -