21.12.2020 Справа № 756/14505/20
Унікальний № 756/14505/20
Провадження № 3/756/7201/20
Іменем України
21 грудня 2020 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №020509 від 01.10.2020 року, 01.10.2020 року о 02 год. 20 хв. в м. Києві за адресою: вул. Вишгородська, 54, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода.
Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Навродський О.В. просив закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, мотивуючи свою позицію тим, що 01.10.2020 р. ОСОБА_1 не перебував в стані алкогольного сп'яніння, за допомогою технічного приладу Драгер та у лікаря нарколога відмовився пройти огляд з причин погроз з боку поліцейських застосування до нього засобів впливу (кайданки), затримання та доставлення до управління поліції подальшим триманням до ранку, вилучення ТЗ та те, що він не керував судном та не має права на керування ним. Після складання протоколу в присутності 2-х свідків поліцейськими було надано на підпис протокол без роз'яснення ОСОБА_1 прав та обов'язків передбачених ст. 268 КУАП та в подальшому не відсторонено від керування ТЗ «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1 .
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позицію викладену захисником та пояснював, що автомобілем він не керував.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Слід зазначити, що пояснення водія надані в судовому засіданні не відповідають тим поясненням, що задокументовані на відео з нагрудної камери інспектора поліції АА 00686, оскільки, як вбачається з переглянутого судом відеозапису встановлено, шо транспортний засіб «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_1 знаходиться на проїзній частині, окрім того з діалогу зафіксованого на відео між ОСОБА_1 та інспектором поліції є зрозумілим факт керування вищенаведеним транспортним засобом саме гр. ОСОБА_1 .
Окрім того в поясненнях зазначених ОСОБА_1 в тексті протоколу серії ДПР18 №020509 від 01.10.2020 року останній вказує, що згоден з правопорушенням.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції, чи / та за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.6 розділу 1 та п.1 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 09.11.2015 року (далі Інструкція) огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.7 Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУаП.
Пунктами 1.3, 1.9 ПДР України на учасників дорожнього руху покладений обов'язок знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, за порушення цих Правил вони несуть відповідальність згідно з законодавством.
Відповідно до п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як зазначено в ст.252 КпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справив їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Не визнання ОСОБА_1 своєї вини суд розцінює, як обраний спосіб уникнення адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.
Таким чином, суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши письмові докази по справі, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №020509 від 01.10.2020 року, відеозапис з боді камери АА 00686, пояснення свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 надавши оцінку доказам в їх сукупності, приходить до висновку про доведеність належними та допустимими доказами факт відмови ОСОБА_1 , від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у присутності двох свідків.
Відповідно до ст. 33 КпАП України, суд, при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та ступінь його вини.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч.1 ст. 130 КпАП України, п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 (відомості РНОКПП відсутні) визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десяти тисяч двісті) грн. з позбавлення права керування транспортним засобом строком на 1 (один) рік
Стягнути з ОСОБА_1 (відомості РНОКПП відсутні) на користь держави судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її постановлення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці, з дня набрання постановою законної сили.
Суддя