Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/5007/20
Провадження № 3/723/5708/20
24 грудня 2020 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої продавцем, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, за ст.44-3 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 07.11.2020 року о 20-35 год. ОСОБА_2 , будучи продавцем кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_2 , здійснювала прийом і обслуговування відвідувачів без засобів індивідуального захисту, а саме: захисної маски, чим порушила вимоги п.п.1 п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року (зі змінами від 12.08.20 р. №712).
ОСОБА_2 до суду не з'явилася повторно, будучи належно повідомленою про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, встановлено наступні фактичні дані.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 порушила вимоги вимоги п.п.1 п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року (зі змінами від 12.08.20 р. №712), а саме: здійснювала прийом і обслуговування відвідувачів без засобів індивідуального захисту.
До протоколу долучено рапорт інспектора Сторожинецького відділу поліції, в якому викладено обставини, аналогічні зазначеним в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідальність за ст.44-3 КУпАП наступає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тобто, диспозиція даної статті є банкетною, відсилає до законодавчих актів та рішень органів місцевого самоврядування, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність.
Підпунктом 1 пункту 10 постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року (зі змінами станом на день події) заборонено на території України на період дії карантину перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зокрема з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також іншими документами.
Частиною 2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Оскільки суд повинен прийти до висновку про винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності поза розумним сумнівом, вважаю, що за цим стандартом доказування не було доведено винуватість ОСОБА_2 вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За наведених обставин вважаю, що наявними доказами не доведено вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.44-3 КУпАП, отже провадження по справі слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.44-3, 245,247,251,252,280, 284 КУпАП, -
постановив:
Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП за відсутністю події і складу правопорушення.