Рішення від 16.12.2020 по справі 635/1632/20

Справа № 635/1632/20

Провадження по справі № 2/635/1623/2020

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року сел. Покотилівка Харківського району Харківської області

Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Бобко Т.В.,

секретар судового засідання Кондратенко Л.І.,

учасники справи:

позивач - Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради,

представники позивача - Горбачова Ірина Михайлівна,

Рудченко Лілія Рафіківна

відповідач - ОСОБА_2 ,

третя особа - ОСОБА_3 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Департамента служб у справах дітей Харківської міської ради до ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради звернувся до суду з позовом шляхом пред'явлення позовної заяви до ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 , в якому просить позбавити відповідача батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; судові витрати зі сплати судового збору покласти на відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що малолітня ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку Служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей, як дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у зв'язку з ухиленням батька ОСОБА_2 від виконання батьківських обов'язків. Підставою взяття ОСОБА_4 на обліку була заява бабусі ОСОБА_3 , про дитину, залишену без батьківського піклування, та тимчасового влаштування малолітньої ОСОБА_4 до її сім'ї за адресою: АДРЕСА_1 . Мати дитини, ОСОБА_5 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Малолітня ОСОБА_4 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , де проживала разом з матір'ю ОСОБА_5 . Батько дитини, ОСОБА_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 . Нотаріально засвідченою заявою від 26 липня 2018 року, усвідомлюючи значення своїх дій, відповідач надав згоду на позбавлення його батьківських прав. Малолітня ОСОБА_4 з вересня 2019 року навчається в Харківській гімназії №34, за час навчання, батько дитини не відвідував батьківські збори, свята, урочисті заходи, не підтримував зв'язок з класоводом та адміністрацією гімназії, до навчального заходу жодного разу не приходив. На даний час долею дитини піклується бабуся ОСОБА_3 , яка систематично відвідує батьківські збори, цікавиться успіхами та проблемами в навчанні онуки, постійно відвідує класні свята та урочисті заходи. Відповідно до інформації центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, батько, ОСОБА_2 , не проживає разом з дитиною, не приймає участі в її утриманні та вихованні. Згідно з оцінкою потреб, за адресою: АДРЕСА_1 , створені належні умови для проживання та виховання малолітньої ОСОБА_4 , дитина має окрему кімнату, об лаштовану всім необхідним для її розвитку, навчання та дозвілля, дитина забезпечена усіма необхідними речами. Згідно з інформацією Основ'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, ОСОБА_2 не займається вихованням дитини, жодної участі у її житті не приймає, з дитиною не проживає. Малолітня ОСОБА_4 проживає разом з бабусею, яка в повному обсязі виконує обов'язки по догляду за дитиною. Відповідно до акту обстеження умов проживання від 20 січня 2020 року, за вищевказаною адресою в ізольованій трикімнатній квартирі проживає ОСОБА_3 з онукою ОСОБА_4 . Для дитини облаштовано окрему кімнату, в якій знаходяться шафа для одягу, стіл для занять, ліжко. В наявності сезонний одяг, взуття, шкільне приладдя, іграшки для відповідного віку. В позаурочний час малолітня дитина відвідує гуртки за інтересами: танці, малювання. Вихованням дитини займається бабуся. Додатково питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Харківської міської ради. Розглянувши надані матеріали комісія ухвалила позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 вважати доцільним.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 31 березня 2020 року провадження у справі відкрито, розгляд справи ухвалено здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначено проведення підготовчого засідання.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 26 червня 2020 року залучено до участі у справі за позовом Департамента служб у справах дітей Харківської міської ради до ОСОБА_2 , про позбавлення батьківських прав, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_3 .

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 29 вересня 2020 року підготовче провадження у цивільній справі закрито, справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.

Представник позивача Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради Рудченко Л.Р. в судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, 25 листопада 2020 року до суду надійшла заява останнього про розгляд справи за його відсутністю, в якій ОСОБА_2 зазначив, що позовні вимоги визнає повністю. Крім того, 30 жовтня 2020 року відповідач надав до суду письмові пояснення в яких зазначив, що не заперечує проти позбавлення його батьківських прав відносно доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наслідки позбавлення його батьківських прав йому зрозумілі і він з ними згоден. Крім того, ОСОБА_4 зазначив, що з матір'ю дитини - ОСОБА_5 до народження дитини він проживав однією сім'єю без реєстрації шлюбу. Після народження дитини, відомості про нього внесені до актового запису за його з ОСОБА_5 спільною заявою. Майже одразу після пологів ОСОБА_5 захворіла, проходила тривале лікування в Харківському обласному онкологічному центрі, а дитина проживала разом з бабусею - ОСОБА_3 , братом своєї матері - ОСОБА_3 , йоо дружиною та донькою, між ними склалися гарні сімейні стосунки. Відповідач разом з дитиною не проживав, однак відвідував доньку, надавав посильну фізичну допомогу, проте сімейні відносини між ним та донькою не встановилися, оскільки вони ніколи не проживали разом однією сім'єю. Після смерті матері неповнолітня ОСОБА_4 продовжує проживати в сім'ї своїх родичів, вони здійснюють іі належне виховання та матеріальне утримання. Відповідач вважає, що в найкращих інтересах дитини залишити її проживати разом з бабусею та можливо у майбутньому дитина буде усиновлена своїм дядьком ОСОБА_3 та його дружиною ОСОБА_8 , які приймають безпосередню участь у житті дівчинки. ОСОБА_9 , надаючи свою згоду на позбавлення його батьківських прав відносно доньки, діє в її інтересах. Відповідач зазначив, що не має можливості надати донці достатнє матеріальне утримання , оскільки він не працює. Крім того, ОСОБА_2 не може приділяти донці достатньо уваги та навряд чи зможе виховати доньку як слід, оскільки вони з донькою ніколи не проживали разом і дівчинці краще буде у родині де є жінка. На теперішній час ОСОБА_4 оточена турботою та любов'ю , а тому позбавлення відповідача батьківських прав не вплине негативно на дитину.

Третя особа ОСОБА_3 надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій зазначила, що проти задоволення позовних вимог не заперечує. Крім того, 30 жовтня 2020 року ОСОБА_3 надала до суду письмові пояснення в яких азначила, що її донька ОСОБА_5 проживала разом з відповідачем без реєстрації шлюбу. Від спільного життя у ОСОБА_5 та ОСОБА_2 народилася дитина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідач записаний батьком дитини. В той час, коли неповнолітній ОСОБА_4 виповнилося півтора місяці, ОСОБА_5 діагностували онкологічне захворювання, з приводу якого вона тривалий час проходила лікування. З народження малолітня ОСОБА_10 знаходилась під опікою ОСОБА_3 , весь тягар матеріального утримання новонародженої дитини несли ОСОБА_3 та її син ОСОБА_3 . Крім того, останній взяв на себе всі витрати під час тривалого та коштовного лікування ОСОБА_5 ОСОБА_4 відразу повідомив, що не має коштів на утримання дитини та допомогти нічим не може. ОСОБА_5 зі своєю донькою ОСОБА_4 постійно проживала разом з ОСОБА_3 , своїм братом - ОСОБА_3 та його дружиною ОСОБА_8 між членами сім'ї ОСОБА_3 склалися гарні сімейні стосунки. Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , малолітня ОСОБА_4 продовжує проживати з ОСОБА_3 та сім'єю сина останньої. ОСОБА_3 зі своєю дружиною безпосередньо приймають участь у житті ОСОБА_4 , у її вихованні та утриманні, цікавляться її розвитком та станом здоров'я. ОСОБА_3 також зазначила. що повністю несе на собі всі обов'язки опікуна малолітньої дитини, відвідує батьківські збори, отримує медичні рекомендації лікарів щодо стану здоров'я онуки, тобто повністю замінила онуці батьків. Відповідач разом з донькою ніколи не проживав, матеріально її не утримував, не цікавився її успіхами у навчанні. На прохання ОСОБА_3 , коли з дитиною нікому було залишитися вдома, або коли ОСОБА_5 себе погано почувала та не могла доглядати дитину, відповідач приїздив та доглядав доньку, при цьому всі транспортні витрати відшкодовувала ОСОБА_3 . На теперішній час постала нагальна потреба із визначенням статусу неповнолітньої ОСОБА_4 . У разі позбавлення відповідача батьківських прав ОСОБА_4 отримає статус дитини, позбавленої батьківського піклування та буде користуватися передбаченими законодавством соціальними пільгами, може бути всиновлена тощо.

Враховуючи, що в судове засідання не з'явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини, що виникли між сторонами.

Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 04 серпня 2008 року.

ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася ОСОБА_4 , її батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 , видане 05 грудня 2012 року Червонозаводським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції).

Як вбачається з довідки №03-42362-2019 сформованої 01 серпня 2019 року в Реєстрі територіальної громади міста Харкова, малолітня ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 15 березня 2013 року значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 11 грудня 1981 року Жовтневим відділом РАЦС м. Харкова, матір'ю ОСОБА_5 записана ОСОБА_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , виданим Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

04 січня 2020 року ОСОБА_3 звернулася до начальника Служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради Щиглинської Н.П. з заявою в якій зазначила про те, що бажає залишити у своїй сім'ї для проживання на одній житловій площі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв'язку з вищевказаним ОСОБА_3 приймає малолітню ОСОБА_4 на проживання до себе в сім'ю на період з січня 2020 року до прийняття рішення Служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служби у справах дітей Харківської міської ради. У вказаній заяві ОСОБА_3 також зазначила, що у разі якщо їй буде відмовлено в опіці малолітньої ОСОБА_4 , вона зобов'язується передати її для подальшого влаштування до Служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради.

ОСОБА_3 є власником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №176125177 від 02 серпня 2019 року. Крім того, остання значиться зареєстрованою у квартирі, за вказаною адресою (довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, сформована в Реєстрі територіальної громади 22 серпня 2019 року).

Зі змісту листа директора Харківської гімназії №34 Харківської міської ради Харківської області Несвітайло С.І. №04-12/27 від 29 січня 2020 року зокрема вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , навчається в Харківській гімназії №34 Харківської міської ради Харківської області з вересня 2019 року. За час навчання батько дитини, ОСОБА_2 , не відвідував батьківські збори, свята, урочисті заходи у доньки, не підтримував зв'язок з класоводом та адміністрацією гімназії, до гімназії жодного разу не приходив. На даний час долею дитини опікується бабуся, ОСОБА_3 , вона систематично відвідує класні батьківські збори, цікавиться у класовода успіхами та проблемами в навчання онуки, постійно відвідує класні свята, урочисті заходи, учасницею яких є ОСОБА_4 . У вихованні онуки бабусі допомагає її син.

З психолого-педагогічної характеристики ОСОБА_4 , наданої класним керівником та психологом Харківської гімназії №34 Харківської міської ради Харківської області зокрема вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає з бабусею ОСОБА_3 , рідні приділяють належну увагу вихованню дитини, цікавляться її досягненнями, поведінкою, взаємовідносинами з іншими дітьми, активно співпрацюють з вчителем.

Відповідно до листа начальника Основ'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області Зіненка Ігоря №1199/М3-63/03/11-2020 від 28 лютого 2020 року, співробітниками ювенальної провенції Основ'янського ВП ГУНП України в Харківській області був здійснений вихід за адресою місця мешкання малолітньої дитини ОСОБА_4 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого було встановлено, що зі слів сусідів та бабусі дитини, батько ОСОБА_4 - ОСОБА_2 не займається вихованням дитини, жодної участі у її житті не приймає, за вказаною адресою не мешкає. Дитина проживає разом за бабусею ОСОБА_3 , яка в повному обсязі виконує обов'язки по догляду за дитиною.

Листом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Основ'янського району м. Харкова за вих..№100 від 25 лютого 2020 року начальнику служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради надано інформацію щодо сім'ї ОСОБА_3 . Зі змісту вказаного листа вбачається, що спеціалісти Центру разом з фахівцями Служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради здійснили 23 січня 2020 року вихід за місцем фактичного мешкання ОСОБА_3 , а саме: АДРЕСА_1 , за результатами якого встановлено, що за вказаною адресою проживають неповнолітня ОСОБА_4 та її бабуся ОСОБА_3 , яка є пенсіонером за віком. ОСОБА_4 навчається у 1 класі Харківської гімназії №34Харківської міської ради Харківської області. Під час бесіди з ОСОБА_3 з'ясовано, що мати дитини ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , а батько дитини ОСОБА_4 не проживає разом з дитиною, не бере участі в її утриманні та вихованні. В ході роботи проведено оцінку потреб сім'ї та з'ясовано, що в квартирі створено належні умови для проживання та виховання малолітньої дитини. ОСОБА_4 має окрему кімнату, об лаштовану всім необхідним для її розвитку, навчання та дозвілля, дитина забезпечена всіма необхідними речами.

20 січня 2020 року завідувачем сектору служби у справах дітей по Основ'янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради спільно із фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Основ'янського району м. Харкова на підставі заяви ОСОБА_3 проведено обстеження умов проживання за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого встановлено, що квартира розташована на 4 поверсі та складається з 3 кімнат, квартира ізольована з усіма зручностями. Умови проживання задовільні, квартира обладнана необхідними меблями, технікою. Для дитини облаштовано окрему кімнату в якій знаходяться шафа для одягу, стіл для занять, ліжко, в наявності сезонний одяг, взуття та іграшки. За цією адресою адресою проживають і мають постійне місце реєстрації ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Бабуся займається вихованням онуки, дитина відвідує гуртки за інтересами, про що складено відповідний акт.

Суд, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин та досліджених в судовому засіданні наданих доказів, прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 7 СК України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім'ї.

Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.ч.2,3 ст. 150 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, повинні забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Згідно до ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Процедура, підстави та правові наслідки позбавлення батьківських прав передбачені нормами СК України (статті 164-167).

Пунктом 2 ч.1 ст. 164 Сімейного Кодексу України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Позивач Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради в обґрунтування своїх позовних вимог про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилається на те, що підставою для позбавлення батьківських прав відповідача є ухилення його від виконання обов'язків по вихованню дитини.

В пункті 15, 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» роз'яснено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема, ставлення батьків до дітей. Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

Доводи позивача про те, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, життям та здоров'ям доньки не цікавиться, не спілкується з нею та не проявляє турботи, тобто фактично усунувся від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню та утриманню дитини, відповідачем під час судового розгляду жодним чином не спростовані, крім того, ОСОБА_2 надана до суду заява про визнання позову.

Існування обставин, які перешкоджають участі відповідача у матеріальному утриманні та вихованні дитини, судом не встановлено.

Статтями 12, 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідачем не надано жодних доказів, які б спростовували вищевказані обставини.

Частиною 4 ст. 19 СК України визначено, що при розгляді судом спорів зокрема щодо позбавлення батьківських прав обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Департаментом служб у справах дітей Харківської міської ради наданий висновок від 10 березня 2020 року №175 про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Приймаючи до уваги обставини справи, враховуючи свідоме нехтування батьком своїми батьківськими обов'язками по відношенню до малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд прийшов до висновку, що відповідач систематично, протягом тривалого часу не виконує батьківських обов'язків, передбачених ст.ст. 150, 153, 180 Сімейного Кодексу України, по відношенню до доньки, а тому позбавлення батьківських прав відповідача є єдиним можливим засобом забезпечення дитині належного життя та розвитку.

Відповідно до преамбули Конвенції ООН «Про права дитини» від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою ВР України № 789- ХІІ від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння. Статті 9, 18 вказаної Конвенції також визначає, що держави -учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини. 3 метою гарантування і сприяння здійсненню прав, викладених у цій Конвенції, Держави-учасниці надають батькам і законним опікунам належну допомогу у виконанні ними своїх обов'язків по вихованню дітей та забезпечують розвиток мережі дитячих установ.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, а саме судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, з відповідача в дохід держави підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 840,80 гривень.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 247, 263-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов позовом Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради до ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав - задовольнити повністю.

Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Передати малолітню дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради для подальшого вирішення питання щодо влаштування дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 840 гривень 80 копійок.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - Департамент служб у справах дітей Харківської міськоїради, код ЄДРПОУ 26489104, місцезнаходження: 61002, м. Харків, вул. Чернишевська, буд. 55.

Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_4 виданий 20 квітня 1999 року Харківським РВ УМВСУ в Харківській області, зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_3 .

Третя особа - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_5 , виданий 27 грудня 1999 року 1МВМ Жовтневого РВХМУУМВС України в Харківській області, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 .

Повне рішення складено 24 грудня 2020 року.

Суддя Т.В. Бобко

Попередній документ
93830090
Наступний документ
93830092
Інформація про рішення:
№ рішення: 93830091
№ справи: 635/1632/20
Дата рішення: 16.12.2020
Дата публікації: 29.12.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Харківський районний суд Харківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (16.03.2020)
Дата надходження: 16.03.2020
Предмет позову: позовна заява про позбавлення батьківських прав
Розклад засідань:
29.04.2020 11:00 Харківський районний суд Харківської області
26.06.2020 10:00 Харківський районний суд Харківської області
22.07.2020 10:15 Харківський районний суд Харківської області
29.09.2020 12:30 Харківський районний суд Харківської області
26.10.2020 13:30 Харківський районний суд Харківської області
25.11.2020 13:00 Харківський районний суд Харківської області
16.12.2020 09:40 Харківський районний суд Харківської області