Єдиний унікальний номер: 375/467/19
Провадження № 1-в/379/48/20
23 грудня 2020 року
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника органу пробації ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання Рокитнянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про звільнення від призначеного покарання в зв'язку із закінченням іспитового строку
ОСОБА_4 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт Рокитне Київської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , маючого професійно-технічну освіту, не військовозобов'язаного, працюючого директором приватного підприємства «Боровик», одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дочку: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , засудженого 15.10.2019 Таращанським районним судом Київської області за ч. 3 ст. 239-2 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробування з іспитовим строком 1 рік з позбавленням права займатись діяльністю, пов'язаною з проведенням робіт по розчистці водойм та видобуванням корисних копалин на строк 2 роки, суд,
За ухвалою Київського апеляційного суду від 29.10.2020 до Таращанського районного суду Київської області надійшло подання Рокитнянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у місті Києві та Київській області про звільнення від призначеного покарання з випробуванням в зв'язку із закінченням іспитового строку ОСОБА_4 на тій підставі, що він в період визначеного судом іспитового строку повторного кримінального злочину не вчинив, до адміністративної відповідальності - не притягувався, обов'язки покладені на нього судом виконав у повному обсязі, у вчиненому злочині розкаявся.
Представник органу пробації ОСОБА_3 в судовому засіданні подання повністю підтримала та просила його задовольнити.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду подання повідомлявся належно, про причини неявки до суду не повідомив.
Судом встановлено, що вироком Таращанського районного суду Київської області від 15.10.2019 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 239-2 КК України до 3 років та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання, встановивши іспитовий строк один рік з позбавленням права займатись діяльністю, пов'язаною з проведенням робіт по розчистці водойм та видобуванням корисних копалин на строк 2 роки. Відповідно до ст. 76 КК України його зобов'язано в період іспитового строку повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, а також періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.
Вирок суду набрав законної сили 15.11.2019.
Засуджений обов'язки, покладені на нього вироком суду, а саме: в період іспитового строку періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та обов'язок в період іспитового строку повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання - виконав у повному обсязі.
Згідно довідок Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області (а.с.45, 49) засуджений не притягався до адміністративної відповідальності у ІІ-ІІІ кварталі 2020 року. Згідно вимоги про судимість (а.с.47), до кримінальної відповідальності не притягався.
Згідно довідки-характеристики, виданої виконавчим комітетом Синявської сільської ради Рокитнянського району Київської області (а.с.43), ОСОБА_4 на території сільської ради в порушенні громадського порядку не помічався, компрометуючими матеріалами щодо нього сільська рада не володіє.
Вивчивши матеріали справи, врахувавши позицію учасників, суд вважає за необхідне задовольнити подання та звільнити ОСОБА_4 від покарання призначеного Таращанським районним судом Київської області.
Керуючись ст. ст. 372, 395, 532, 537-539 КПК України, ст.78 КК України, суд,
ОСОБА_4 звільнити від основного покарання у вигляді позбавлення волі, призначеного вироком Таращанського районного суду Київської області від 15.10.2019, в зв'язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Таращанський районний суд Київської області протягом семи днів з дня проголошення.
Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Головуючий:ОСОБА_1