Справа № 685/1367/20
Провадження № 3/685/850/20
23 грудня 2020 року
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Бурлак Г. І. розглянувши матеріали, які надійшли від Теофіпольського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
18 жовтня 2020 року о 00 год. 18 хв. ОСОБА_1 , в смт. Теофіполь по вул.. Заводській, керував автомобілем «ВАЗ - 21063», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запахом алкоголю з порожнини рота, вираженим тремтінням пальців рук. Від запропонованого інспектором поліції проходженням огляду для встановлення стану сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився у присутності двох свідків - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Своїми діями вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою не визнав. Зазначив, що відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння через відсутність документів на технічний прилад «Alcotest 6810». Заявив клопотання про виклик свідків в судове засідання, які б підтвердили, що в працівників поліції були відсутні документи на алкотестер.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 239769 від 18.10.2020 року, вмістом диску із відеозаписом фіксації правопорушення, які містяться у матеріалах справи.
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст 3 ЗУ «Про національну поліцію» , у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимогам ст. 266 КУпАП, огляд водія, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів у присутності 2-х свідків. У разі незгоди водія на проведення вказаного огляду поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Аналогічні вимоги, але більш конкретні передбачені і спеціальною Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі Інструкція).
Відповідно до Інструкції, перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться у найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст.266 КУпАП.
З наданого разом з протоколом про адміністративне правопорушення відеозапису встановлено, що працівниками поліції був зупинений автомобіль ВАЗ-21063 з державним номерним знаком НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 . На вимогу водія працівниками поліції було пред'явлено оригінал Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки та копію Свідоцтво про державну реєстрацію засобу «Alcotest 6810». Однак водій від проходження огляду на місці зупинки відмовився.
Твердження ОСОБА_4 про те, що йому працівники поліції повинні були пред?явити оригінал документів, а не їх копії, суд оцінює критично, оскільки відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15 січня 2015 року № 124-VIII (далі - Закон № 124-VIII), документ про відповідність - це декларація (в тому числі декларація про відповідність), протокол (у тому числі протокол випробувань), звіт, висновок, свідоцтво, сертифікат (у тому числі сертифікат відповідності) або будь-який інший документ, що підтверджує виконання визначених вимог, які стосуються об'єкта оцінки відповідності. А оцінка відповідності - процес доведення того, що визначені вимоги, які стосуються продукції, процесу, послуги, системи, особи чи органу, були виконані. Тобто документ про відповідність, копію якого надав працівник поліції ОСОБА_1 , яка є в матеріалах справи, у даному випадку отримав виробник - фірма Drager Safety AG & Co. KGaA, Німеччина. Чинний з 01.01.2016 року Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (зважаючи на пункт 5 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення») не містить інформації щодо видачі або продовження строку дії «Сертифікату відповідності затвердженому типу ЗВТ». «Сертифікат відповідності» не має строку дії. Перелік спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ України та Держспоживстандартом для проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан сп'яніння міститься в Державному реєстрі затверджених типів засобів вимірювальної техніки. Газоаналізатор Drager Safety AG and Co.KgaA (Germany), до яких належить і Drager Alcotest 6810, включені до вказаного переліку. П.1 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.
Виходячи з наведеного, суд прийшов до висновку, що чинне законодавство україни не містить вимоги пред?явлення оригіналів документів на прилад Drager Alcotest 6810, тому надання особі для ознайомлення копій вказаних документів є правомірним.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП.
Оскільки з дослідженого відеозапису події судом встановлено, що працівник поліції виконав вимоги Інструкції, то виклик в судове засідання свідків суд вважає недоцільним, а клопотання про їх виклик таким, що спрямоване на затягування розгляду справи та уникнення відповідальності .
Керуючись ч.1 ст. 130 КУпАП , суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Теофіпольський районний суд Хмельницької області.
Суддя: