Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/863/20
Провадження № 3/674/543/20
23 грудня 2020 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М., розглянувши матеріали Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В провадження судді Дунаєвецького районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1ст.130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №486081 від 03 серпня 2020 року ОСОБА_1 03 серпня 2020 року о 01 год. 00 хв. в м.Дунаївці по вул. Шевченка,111 Хмельницької області керував транспортним засобом MITSUBISHI LANCER, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою технічного приладу " Драгер" в присутності двох свідків та в Дунаєвецькій ЦРЛ.
Тобто ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9А Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
До суду надійшло клопотання адвоката особи, що притягується до адмінстративної відповідальності ОСОБА_2 щодо закриття провадження у справі через відсутність в його діях складу інкримінованого правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається лише те діяння, за яке законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положення ч.1 ст.8 КУпАП та ч.2 ст.4 КК України регулюють застосування до особи, яка вчинила протиправне діяння, лише того закону, який діяв під час його вчинення.
Так, 01.07.2020 року набрав чинності Закон України від 22.11.2018 №2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння віднесено до кримінальних проступків, з включенням до Кримінального кодексу України відповідної статті (ст.286-1 КК України), яка є чинною на сьогоднішній день, та існувала на день інкримінованої ОСОБА_3 події.
В той ж час, статтю 130 КУпАП викладено в новій редакції, яка передбачає відповідальність за керування суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Наявність Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощеного досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 09.04.2020 №720-IX, який покликаний декриміналізувати зміни, внесенні Законом України від 22.11.2018 №2617-VIII з одночасним введенням адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП у новій редакції, а також часу набрання ним законної сили 03.07.2020, тобто після набрання чинності Закону України від 22.11.2018 №2617-VIII, унеможливлює його застосування при розгляді даної категорії справ.
Згідно п.6 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Разом з тим, в цьому пункті йдеться про випадки скасування акта, яким встановлена адміністративна відповідальність, натомість у результаті внесення змін до статті 130 КУпАП юридична відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, або інші дії, виключена зі статті 130 КУпАП, була не скасована, а посилена.
Статтею 253 КУпАП встановлено, що якщо при розгляді справи орган (посадова особа) дійде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
При цьому, суд враховує і те, що вказана норма закону регулює випадки виявлення ознак кримінального правопорушення, а не кримінального проступку, яким являється діяння, передбачене ст.286-1 КК України, однак вважає, що в даній ситуації оцінку наведеному повинен давати орган досудового розслідування, так як кримінальне правопорушення, як і кримінальний проступок, відносяться до кримінально караних діянь.
З огляду на викладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.3 ч.1 ст.284 КУпАП із передачею матеріалів справи до Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій областів порядку ст.253 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.8, 9, 253, 284 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, а матеріали справи в порядку ст.253 КУпАП передати до Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області для прийняття рішення в порядку чинного законодавства.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя В. М. Шклярук