Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/1028/20
Провадження № 3/674/551/20
22 грудня 2020 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М., розглянувши матеріали Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , фізичної особи - підприємця, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Дунаєвецького районного суду Хмельницької області з Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №689673 від 26.08.2020 року, 26.08.2020 року близько 16 год. 03 хв. ОСОБА_1 будучи фізичною особою підприємцем, яка орендує приміщення у ФОП ОСОБА_2 , яке знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , перебуваючи в приміщені салону «Марян» надала послугу манікюру, без засобів індивідуального захисту, що прикривають ніс та рот, чим порушила вимоги постанови КМ України №641 від 23.07.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.44- 3 КУпАП.
У відповідності до Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" №1000-IX від 06.11.2020, який набрав чинності 21.11.2020, статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною 2 такого змісту: "Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". Відтак, на даний час вказана стаття КУпАП складається із двох частин, які містять різні склади адміністративних правопорушень.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №689673 від 26.08.2020 року відсутня частина статті 44-3 КУпАП, за якою притягується до відповідальності ОСОБА_1 .
Зазначені розбіжності позбавляють суддю можливості належним чином встановити та перевірити обставини справи та прийняти законне та обґрунтоване рішення у справі.
Крім того, постанова Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 24 листопада 2020 року не виконанна Дунаєвецьким відділом поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, яка була направлена для доопрацювання.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.8 КУпАП закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Статтею 278 КУпАП встановлено, що посадова особа, яка розглядає справи про адміністративне правопорушення, зокрема вирішує питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення передбачені частиною другою статті 44-3 КУпАП.
Враховуючи викладене адміністративні матеріали слід повернути до Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 256, 278, 283 КУпАП, суддя,-
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Шклярук