Справа № 466/9635/20
22 грудня 2020 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова П.С. Невойт, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, водія АТП №1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, -
згідно протоколу серії АА №151651 від 23.11.2020 гр. ОСОБА_1 23.11.2020 о 08:00 год. у м. Львові на вул. Варшавська,2 керуючи транспортним засобом Електрон А18501 д.н.з. НОМЕР_1 здійснював регулярні перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті у режимі маршрутного таксі №46 сполученням вул. П.Орлика - пр.Червоної Калини в кількості більшій, ніж кількість пасажирів для сидіння, що передбачене технічними характеристиками транспортного засобу, визначених в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, чим порушив вимоги п.п.12.11 постанови КМУ від 22.07.2020 №641 /зі змінами та доповненнями постановою КМУ №712 від 12.08.2020/ «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», чим вчинив правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Відповідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Згідно ст.44-3 КУпАП відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641, в Україні залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що станом на 23.11.2020 року відповідно до постанови КМУ від 22.07.2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в залежності від установлено рівень епідемічної небезпеки, забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
При цьому, матеріалами справи також не підтверджено того факту, що кількість місць для сидіння, яка передбачена технічною характеристикою зазначеного у протоколі транспортного засобу та визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, не зазначено, яка кількість осіб перебувала у транспортному засобі.
Крім цього, виходячи з наведено ОСОБА_1 будучи водієм маршрутного таксі Електрон А18501 д.н.з. НОМЕР_1 при здійсненні регулярних перевезень пасажирів по маршруту №46 в якості найманого працівника ЛКАТП-1 не є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення. Його обов'язки як водія визначені п.147 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою КМУ від 18.02.1997 року №176 і в них не входить контроль кількості пасажирів, відповідно такий контроль має організовувати суб'єкт, який організовує та надає послуги перевезення пасажирів, або держава, як суб'єкт, який встановлює порядок.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Згідно з ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушення інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням вищевикладеного, особи ОСОБА_1 , суд вважає провадження у справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст.22,44-3,245, 280, 284 КпАП України, суддя, -
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП - закрити на підставі ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя П. С. Невойт