24 грудня 2020 року
Київ
справа №826/7150/17
адміністративне провадження №К/9901/29629/20
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду:
суддя-доповідач - Гусак М.Б., судді - Гімон М. М, Усенко Є.А.,
перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДПС у Київській області на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2020 року у справі №826/7150/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Біофарма-Інвест» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Київській області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Будлідер», про визнання протиправними та скасування рішень,
5 листопада 2020 року Головне управління ДПС у Київській області звернулося до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2020 року у справі №826/7150/17.
Верховний Суд ухвалою від 23 листопада 2020 року касаційну скаргу залишив без руху та надав строк для усунення недоліків - подання документа про сплату судового збору.
У межах встановленого судом строку скаржник звернувся з клопотанням про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги, яке обґрунтоване відсутністю можливості сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у даній справі у встановлений ухвалою суду строк у зв'язку з відсутністю належного фінансування.
17 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2020 року №731-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", згідно пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих і перехідних положень встановлено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Згідно частини другої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне продовжити строк на усунення недоліків касаційної скарги.
Керуючись статтею 121 КАС України, пунктом 3 Розділу Прикінцеві положення КАС України, колегія суддів
Продовжити Головному управлінню ДПС у Київській області строк для усунення недоліків касаційної скарги.
Встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали про продовження строку для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М. Б. Гусак
М. М. Гімон
Є. А. Усенко