Ухвала від 23.12.2020 по справі 640/24623/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2020 року м. Київ №640/24623/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., розглянув-ши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання бездіяльності проти-правною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач подав відзив на позов, в якому просить залишити без розгляду вимоги в частині, що стосуються нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2015-2019рр., а в решті вимог - відмовити.

Клопотання про залишення без розгляду позову в частині обґрунтовано пропуском 6-місячного строку звернення до суду і тим, що позивачем не заявлено про його поновлення.

Розглянувши дане клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для зали-шення позовної заяви без руху з таких підстав.

Згідно з ч. 13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Так, ч. 6 ст. 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

До позовної заяви позивач не додав заяву про поновлення строку звернення до суду. У позовній заяві позивач навів міркування того, що строк звернення до суду з даним позовом не пропущено, зокрема, послався на постанову Верховного Суду від 05.04.2019 №809/248/18.

Проте, суд встановив, що позивач пропустив 6-місячний строк звернення до суду з даним позовом у частині визнання протиправною бездіяльності відповідача в не нарахуванні та невиплаті щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у відповідних розмірах за 2015-2019рр. і зобов'язання відповідача перерахувати, нарахувати та виплатити вказану допомогу у відповідних розмірах за 2015-2019рр. Постанова Верховного Суду від 05.04.2019 №809/248/18, на яку послався позивач, не стосується правовідносин щодо нарахування і виплати особі допомоги до 5 травня та не містить висновків щодо строку звернення до суду з вимогами про захист права на отримання цієї допомоги.

Отже, позивач зобов'язаний був додати до позовної заяви заяву про поновлення строку звернення до суду щодо частини позовних вимог, які стосуються нарахування і виплати позивачем допомоги до 5 травня за 2015-2019рр.

Відсутність такої заяви вказує на невідповідність позовної заяви вимогам ч. 6 ст. 161 КАС України, що згідно з ч. 13 ст. 171 цього Кодексу є підставою для залишення її без руху.

Керуючись ч. 13 ст. 171 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду щодо частини позовних вимог і доказів на підтвердження поважності причин його пропуску.

Попередити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде залишена без розгляду.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Суддя Д.А. Костенко