ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
23 грудня 2020 року м. Київ № 640/29749/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Смолія І.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про скасування заходів забезпечення позову вжитих ухвалою суду від 02.12.2020 в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства юстиції України
треті особи Приватне підприємство "Агрофірма-Додола", ОСОБА_2
про визнання протиправним та скасування наказу,
встановив:
ОСОБА_1 (надалі також - позивач/заявник) звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України (надалі - відповідач), треті особи Приватне підприємство "Агрофірма-Додола" (надалі також - третя особа-1), ОСОБА_2 (надалі також - третя особа-2) про визнання протиправним та скасування наказу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 02.12.2020 заборонено державному реєстратору Міністерства юстиції України проводити реєстраційні дії відносно Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" (код ЄДРПОУ 35907907).
На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва, надійшло клопотання від Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою суду від 02.12.2020.
Клопотання обґрунтовано тим, що відсутні обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободи та інтересам позивача, які б унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.12.2020 призначено до розгляду подане клопотання на 23.12.2020.
Вирішуючи заяву про скасування заходів забезпечення позову, суд виходить із наступного.
Відповідно до ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Частиною 2 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п'яти днів з дня надходження його до суду.
При цьому, заходи забезпечення позову скасовуються судом, який їх застосував, якщо відпали підстави, з якими закон пов'язує можливість застосування таких заходів.
Заходи забезпечення адміністративного позову вжиті судом у зв'язку з тим, що суд вважає вказаний позивачем у клопотанні захід забезпечення позову розумним та адекватним, а також таким, що забезпечить збалансованість інтересів сторін, а захист цих прав та інтересів може стати неможливим або ускладненим без вжиття заходів забезпечення позову.
Дослідивши клопотання про скасування заходів забезпечення позову суд не вважає, що відпали чи зазнали істотної зміни ті обставини, які були підставою та мотивацією для прийняття судом рішення про вжиття заходів забезпечення позову в даній адміністративній справі.
Обґрунтовуючи своє клопотання про скасування застосованих заходів забезпечення позову, заявник не навів достатніх доводів та доказів того, що заходи вжитті ухвалою про забезпечення позову підлягають скасуванню.
Тобто, обставини, які слугували підставою для застосування заходів забезпечення адміністративного позову не змінились та не зникли.
Крім того, суд, зауважує, що клопотання про скасування заходів забезпечення адміністративного позову за своїм змістом фактично є запереченнями проти ухвали про вжиття заходів забезпечення позову.
За таких обставин, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання про скасування заходів забезпечення позову.
Керуючись статтями 2, 5, 151, 154, 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання про скасування заходів забезпечення позову - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Смолій