23 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/17956/20
категорія 112010200
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Лавренчук О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області щодо відмови в призначенні пенсії за віком із застосуванням ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та не врахування в страховий стаж і не включення до розрахунку пенсії по віку заробітної плати та страхового внеску за серпень місяць 2020 року із 01.09.2020;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Житомирській області призначити мені, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком згідно ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосувавши ч. 2 ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та врахувати в страховий стаж і включити до розрахунку (перерахунку) пенсії по віку з урахуванням сплаченого страхового внеску та отриману мною заробітну плату за серпень місяць 2020 року із 01.09.2020, та здійснити пенсійні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позову вказує, що 01.09.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком із застосуванням ст. 26 та ч. 2 т. 40 Закону №1058-ІV. Однак, при проведенні розрахунку пенсії по віку, стосовно показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні за період із 2014 р. по 2016 р, з якої сплачено страхові внески, а не за три календарні роки (2017-2019 роки), які передують року звернення, а отже , 2 ст, 40 Закону 1058-1V, безпідставно, Відповідачем не було застосовано, що є предметом спору. Окрім того, обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що , при проведенні розрахунку пенсії, мені не враховано до страхового стажу та не включено до розрахунку пенсії по віку, заробітну плату та сплачений страховий внесок за серпень місяць 2020 р., хоча призначено мені пенсію із 01.09.2020. Просить позов задовольнити.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 20.10.2020 відкрито спрощене позовне провадження та призначено судове засідання у справі з викликом сторін до Житомирського окружного адміністративного суду на 09 листопада 2020 року 11:00. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надати у судове засідання 09.11.2020 оригінал (для огляду в судовому засіданні) та належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
Копію ухвали відповідач отримав 27.10.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 47).
У судове засідання прибув позивач. Подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача до суду не прибув. Про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений вчасно та належним чином. Причини неявки до суду не повідомив. Витребувані ухвалою суду від 20.10.2020 документи не надав.
Ухвалою суду від 09.11.2020 повторно витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
Як вбачається з протоколу судового засідання від 09.11.2020, суд на місці постановив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
До суду 09.11.2020 надійшли додаткові пояснення до позову.
На виконання вимог ухвали суду від 09.11.2020, на електронну пошту суду надійшов супровідний лист про направлення до суду копії з матеріалів пенсійної справи. ОСОБА_1 .
До суду 23.11.2020 надійшли копії з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
Відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Суд, розглянувши позовну заяву, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Встановлено, що до 01.09.2020 ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області
На підставі заяви від 01.09.2020 (а.с. 79), ОСОБА_1 призначено пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З матеріалів справи вбачається, що 17.09.2020 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою у якій просив провести перерахунок пенси по віку пoчинaючи із 01.09.2020 із застосуванням частини 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а також врахувати в страховий стаж та включити в розрахунок пенсії по віку ЄСВ, який було сплачено мною за серпень 2020
Листом №17136-17460/Д-02/8-0600/20 від 05.10.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило заявника про наступне: "Повідомляємо, що з 01.09.2020 Вас переведено на пенсію за віком, обчислену за нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі- Закон), згідно з поданою Вами заявою. Статтею 40 Закону визначено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв. Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону при перерахунку пенсії обчислення її розміру проведено з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 грн), який на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 з 01.03.2019 збільшено в 1,17, та від 01.04.2020 №251- в 1,11, що становить 4888,83 грн. Визначення заробітної плати для обчислення пенсії із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) з Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенси застосовується лише при призначенні пенсій, а також у разі, коли особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком. Ураховуючи викладене, застосування для обчислення пенсії показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017 - 2019 роки у зв'язку з переходом з пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" на пенсію за віком відповідно до Закону, чинним законодавством не передбачено. Інформуємо, що на дату звернення про переведення з одного виду пенсії на інший в реєстрі застрахованих осіб були відсутні дані про страховий стаж та заробітну плату за серпень місяць 2020 року (а.с. 15).
Вважаючи таку відмову протиправною, а свої права та законні інтереси порушеними, ОСОБА_1 звернувся до суду.
Щодо правомірності застосування при перерахунку з 01.09.2020 пенсії ОСОБА_1 середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014, 2015 та 2016 роки.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, особливості призначення, перерахунку і виплати пенсій врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (надалі - Закон №1058-IV).
Статтею 1 Закону №1058-ІV визначено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Положеннями статті 9 Закону №1058-ІV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до статті 10 Закону №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Частиною 1 статті 26 Закону №1058-ІV передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.
При цьому, відповідно до статті 27 Закону №1058 розмір пенсії за віком визначається за формулою: П= Зп х Кс, де: П - розмір пенсії; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.
Згідно з частиною 2 статті 40 Закону №1058-ІV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
У разі відсутності на день призначення пенсії даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за попередній рік для визначенні середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.
Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою: Кз = Зв : Зс, де: Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи; Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно до частини п'ятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.
Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою: Зв = З + Зд, де: Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зд - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченої частини третьої статті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу), і яка визначається за формулою: Зд=Д/Тх-100%, де Д - сума доплати, здійснена відповідно до частини третьої статті 24 цього Закону; Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.
У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за попередні місяці для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується щомісячна середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітної плати (доходу) після отримання даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за місяць (місяці), що передує зверненню за призначенням пенсії.
При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених у пунктах 8, 13 і 14 статті 11 цього закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 №1058-ІV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
За змістом частини 3 статті 45 №1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви, на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Відтак, наведені приписи свідчать про те, що лише при переведенні з одного виду пенсії на інший можуть застосовуватись норми частини 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині застосування показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Водночас, судом встановлено, що до 31.08.2020 позивач отримував пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" При цьому, за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV позивач 01 вересня 2020 року звернувся вперше.
Суд зазначає, що Верховний Суд у подібних правовідносинах неодноразово висловлював правову позицію щодо того, що у випадку, якщо особа, яка вже отримує пенсію за одним законом виявила бажання отримувати пенсію, право на яку визначене іншим законом, то має місце саме призначення пенсії, а не переведення з одного виду пенсії на інший згідно із частиною 3 статті 45 Закону №1058-IV, а тому має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії - пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Аналогічні висновки викладені у постановах Великої Палати Верховного Суду від 31 жовтня 2018 року у справі №577/2576/17, Верховного Суду від 31 липня 2019 року у справі №720/208/17, від 16 червня 2020 року у справі №127/7522/17, від 18 серпня 2020 року у справі №263/6611/17 та ряду інших.
Безпідставними слід визнати посилання у листі Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області від 05.10.2020 на переведення позивача з одного виду пенсії на інший та, як наслідок, застосування показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років, адже такі жодним чином не узгоджуються із наведеними вище приписами.
Матеріалами справи підтверджується та відповідачем визнається, що із заявою про призначення пенсії згідно Закону №1058-ІV позивач вперше звернувся 01.09 2020.
За таких обставин пенсійним органом протиправно відмовлено у проведенні перерахунку пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховано для обчислення пенсії, за 2017-2019 роки.
Відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області у призначенні пенсії ОСОБА_1 із застосуванням ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2017, 2018, 2019 років, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовної вимоги у цій частині, а тому позовна вимога щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області нарахувати і виплачувати пенсію, позивачу, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні 2017, 2018, 2019 років та виплатити різницю з урахуванням раніше виплачених сум, також підлягає задоволенню, оскільки є похідною і залежить від задоволення основної вимоги.
Щодо позовної вимоги про неврахування відповідачем при призначення згідно Закону №1058 пенсії ОСОБА_1 , до стажу роботи позивача період - серпень 2020 року та заробітної плати та страхового внеску за вказаний місяць.
Матеріалами адміністративної справи підтверджується та відповідачем визнається, що при призначенні ОСОБА_1 із 01.09.2020 пенсії згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не враховано страховий стаж та заробітну плату за серпень 2020 року.
Як вбачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області №17136-17460/Д-02/8-0600/20 від 05.10.2020, на дату звернення про переведення з одного виду пенсії на інший в реєстрі застрахованих осіб були відсутні дані про страховий стаж та заробітну плату за серпень місяць 2020 року.
Згідно вимог ч. 1 ст. 40 Закону №1058, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Судом при дослідженні матеріалів пенсійної справи встановлено, що при розрахунку пенсії позивача станом на 01.09.2020 була відсутня інформація про наявність нарахованої та виплаченої заробітної плати позивачу за серпень 2020 року (а.с. 66-68 на звороті).
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для визнання протиправним дій щодо неврахування, станом на 01.09.2020, періоду роботи позивача за серпень 2020 року до страхового стажу.
Однак, згідно інформації, що міститься в довідці форми ОК-5, у серпні 2020 року позивач отримав заробітну плату в розмірі 20391,35 грн, з яких сплачено страхові внески. Страхувальник - Акціонерне товариство "Житомиробленерго" (а.с. 19).
Разом з тим, під час розгляду адміністративної справи відповідачем не надано до суду належних доказів, що після того, як інформація щодо страхового стажу позивача за серпень 2020 року з'явилась у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, відповідачем було здійснено зарахування вказаного періоду до страхового стажу та здійснено перерахунок пенсії, з урахуванням заробітної плати, отриманої ОСОБА_1 у серпні 2020 року.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача зарахувати вказані періоди до страхового стажу позивача та здійснити перерахунок його пенсії з зарахуванням такого періоду та заробітної плати, отриманої у серпні 2020 року.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.382 КАС України суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Поряд з цим суд ураховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.
Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням рішення в даній справі.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем сплачений судовий збір у розмірі 1681,60 грн, тобто за дві позовні вимоги немайнового характеру.
За результатом розгляду справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Частиною 3статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовну заяву задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо застосування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2014, 2015 та 2016 роки.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7,Житомир,10003, код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 13559341) здійснити із 01 вересня 2020 року перерахунок призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, обчисленої як середній показник за 2017, 2018 та 2019 роки, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м.Житомир,10003, код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 13559341) здійснити із 01 вересня 2020 року перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", із зарахуванням заробітної плати та страхового стажу ОСОБА_1 за серпень 2020 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м.Житомир,10003, код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) документально підтверджені судові витрати у сумі 840 ( вісімсот сорок ) гривень 80 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Лавренчук