Рішення від 22.12.2020 по справі 240/19431/20

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/19431/20

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, які полягають у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у вигляді надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 30,12% та премії у розмірі 10%, починаючи з 1 січня 2018 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме: врахувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення у вигляді надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 30,12% та премії у розмірі 10%, починаючи з 1 січня 2018 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що він є пенсіонером та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Позивачу у 2018 році ГУ ПФУ в Житомирській області здійснило перерахунок пенсії із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років 40%. Позивач, вважає протиправними дії ГУ ПФУ в Житомирській області що полягають у невключенні під час перерахунку пенсії позивача щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи та встановлено відповідачу строк на подачу відзиву на адміністративний позов.

8 грудня 2020 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.19-21), відповідно до змісту якого відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити в їх задоволенні за безпідставністю. В обґрунтування заперечень зазначив, що відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. На виконання вимог статті 63 Закону №2262-ХІІ Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», у зв'язку з чим, з дотриманням статей 12, 13 Закону №2262-ХІІ позивачу здійснено перерахунок пенсії із врахуванням грошового забезпечення військовослужбовця з 1 січня 2018 року у розмірі 50% грошового забезпечення. Щодо неврахування до складових грошового забезпечення надбавки за особливо важливі завдання 30,12% та премії 10%, Пенсійний фонд вважає, що діяв у межах наданих повноважень та відповідно до вимог Порядку №45 та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ та постанови КМУ №103 в редакції, що діяла на момент призначення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 , перерахунок пенсії був здійснений виключно з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби. Також, відповідач зазначив про те, що перерахунок та нарахування пенсії позивачу було здійснено виключно на підставі отриманої довідки про розмір грошового забезпечення від Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 6 квітня 2018 року №43-2401 згідно з пунктом 3 Порядку №45, яка не мала в собі додаткових складових до грошового забезпечення військовослужбовця, на які звертає увагу позивач. Пенсійний фонд також зазначає про те, що він як орган виконавчої влади не наділений повноваженнями самостійно визначати грошове забезпечення пенсіонера, що виключно належить до компетенції уповноважених органів міністерств і відомств, в яких проходили службу військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу. Пенсійний фонд лише визначає розмір пенсій на підставі документів, наданих уповноваженими органами відповідних міністерств і відомств. З огляду на викладене відповідач вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Обчислення та перерахунок пенсії позивача до 31 грудня 2017 року здійснювався з урахуванням грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, на умовах Закону №2262-ХІІ.

У 2018 році Головним управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснено перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ.

На звернення позивача Головне управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області листом №17373-17128/Л-02/8-0600/20 від 12 жовтня 2020 року повідомило, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 був проведений у зв'язку зі зміною грошового забезпечення до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (а.с.5).

Перерахунок пенсії позивача здійснено із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років 40%.

Крім того, відповідач зазначив, що врахування інших видів грошового забезпечення в чинній редакції Постанови КМУ №103 не передбачено.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2018 року розмір пенсії позивача розраховується без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: без надбавки за особливо важливі завдання 30,12% та без премії у розмірі 10%.

Вважаючи, що дії відповідача, які полягають у зменшенні розміру пенсії, а саме: проведення перерахунку пенсії без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у вигляді надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 30,12% та без премії у розмірі 10% є протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років в розмірі 50% грошового забезпечення (вислуга 20 років) відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ №103) було надано довідку про розмір грошового забезпечення, на підставі якої позивачу здійснено перерахунок пенсії.

Органи Пенсійного Фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами (державними органами, з яких особи були звільнені зі служби) довідок про розмір грошового забезпечення.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку №45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони. Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Відповідно до пункту 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом, в даному випадку це довідка Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Однак, позивач вимагає здійснити перерахунок пенсії без довідки встановленої форми або ж взяти складові грошового забезпечення з довідок станом до 2017 року, які втратили свою чинність і довідки від 6 квітня 2018 року №43-2401 на основі якої зроблений поточний перерахунок.

У позовній заяві ОСОБА_1 вимагає здійснити перерахунок пенсії з різних довідок, виданих в різні роки, однак перерахунок пенсії може відбутись лише на основі оновленої довідки встановленої форми, виданої уповноваженні органом.

Пунктом 7 Постанови КМУ №103 передбачено, що оформлення та подання довідок про грошове забезпечення до органів Пенсійного фонду України належить до компетенції відповідні структурних підрозділів.

Відповідно до пункту 7 Постанови КМУ №103 було надало довідку про розмір грошового забезпечення, на підставі якої позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 1 січня 2018 року.

Згідно з пунктом 3 Порядку №45, перерахунок пенсії здійснюється на підставі довідок про грошове забезпечення, які формуються та подаються до органів Пенсійного фонду уповноваженими структурними підрозділами силових структур.

Аналогічна правова позиція була викладена в постанові Верховного Суду України від 25 листопада 2014 року у справі №21-322а14. Розглядаючи питання здійснення перерахунку пенсії Верховний Суд України, зокрема зазначив, що за змістом положень пункту 24 Порядку органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Отже, довідка про грошове забезпечення є за своєю правовою природою індивідуально визначеним рішенням суб'єкта владних повноважень.

Довідка про розмір грошового забезпечення Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 6 квітня 2018 року №43-2401 (а.с.22) є законною, не відкликана у визначений спосіб органом, що її видав, а тому її показники підлягають обов'язковому використанню при здійсненні перерахунку пенсії.

Оскільки, на даний час, Урядом будь-яких законодавчих актів щодо зміни грошового забезпечення не було прийнято, тому підстави для здійснення перерахунку відсутні.

За змістом пунктів 1-3 Порядку №45, перерахунок пенсії провадиться за довідками про грошове забезпечення, що формуються уповноваженими підрозділами силових структур.

Згідно з пунктами 4, 5 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною 2 статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, перерахунок пенсії позивача з 1 січня 2018 року здійснювався на підставі довідок уповноважених структурних підрозділів силових відомств, а також на умовах визначених Постановою КМУ №103.

Відповідно до пункту 1 Постанови КМУ №103, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ №704.

Тобто, було змінено умови формування грошового забезпечення для перерахунку пенсій, а саме передбачено, що перерахунок пенсії з 1 січня 2018 року здійснюється із врахуванням виключно основних видів грошового забезпечення - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

Позивачем при заявлені своїх вимог безпідставно ототожнюються порядок формування грошового забезпечення для призначення пенсії з порядком формування грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами та механізмом проведення, порядком обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) та відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

Умови формування грошового забезпечення при призначення пенсії визначені статті 43 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до частини 3 статті 43 (в редакції на час призначення пенсії) Розділу V «ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ» Закону №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, із змінами та доповненнями (далі - Порядок №393).

Відповідно до пункту 7 Порядку №393, пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Порядок формування грошового забезпечення для перерахунку пенсії є відмінним від порядку формування грошового забезпечення для її призначення. Порядок перерахунку пенсій врегульовано Розділом VIII Закону №2262-ХІІ.

Так, згідно з частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з положеннями Порядку №45 на час виникнення спірних відносин з перерахунку пенсії (на 1 січня 2018 року), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного, у пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м.Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 Порядку №45 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 Порядку №45 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ.

Згідно з пунктом 5 Порядку №45, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Отже, перерахунок пенсії (в редакції Порядку №45 чинній на час виникнення права на такий перерахунок) здійснюється не з врахуванням особистого грошового забезпечення позивача на час звільнення зі служби, а з розміру грошового забезпечення за посадою позивача, який обчислено на час виникнення права на перерахунок - станом на 1 січня 2018 року.

Крім цього, однією з основних відмінностей формування грошового забезпечення для перерахунку пенсії є те, що чинним Порядком №45 не передбачено врахування для перерахунку пенсії військовослужбовцям додаткових видів грошового забезпечення - на відміну від формування грошового забезпечення для призначення пенсії.

Аналогічна правова позиція підтримана у постанові Верховного Суду від 13 березня 2019 року у зразковій справі №240/6263/18.

Зокрема, Верховний Суд зазначив, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами та механізмом проведення, порядком обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) та відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

Водночас, згідно з частиною 2 статті 51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права, а не на момент призначення пенсії, та регламентовано нормами Закону, чинного на час такого перерахунку.

Отже, для перерахунку пенсії позивача правомірно використовувалося грошове забезпечення згідно довідки, виданої на виконання Постанови КМУ №103 за посадою позивача.

Необхідно зазначити, що Верховним Судом у постанові від 13 березня 2019 року у зразковій справі №240/6263/18 зазначено, що ГУ ПФУ має право перевіряти правильність формування грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Проте, в ГУ ПФУ відсутні повноваження щодо самостійного формування грошового забезпечення.

Відповідно, Постанова КМУ №103 на день здійснення перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1 без включення додаткових складових грошового забезпечення була чинною та підлягала застосуванню органом Пенсійного фонду України.

Виходячи з вищевикладеного, чинним законодавством передбачено, що при перерахунку пенсії за Законом №2262-ХІІ використовуються виключно такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що на час здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (березень 2018 року) відповідачем було правомірно не враховано до сум пенсії інші надбавки, на які у позові посилається позивач, які також не були включені до довідки уповноваженого органу.

Одночасно суд роз'яснює право позивача на звернення до уповноваженого органу Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції для отримання оновленої довідки щодо розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням КМУ.

Згідно із частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням вищезазначеного, судом встановлено, що відповідач належними та допустимими доказами довів правомірність своїх дій щодо не врахування під час перерахунку пенсії позивача складових грошового забезпечення у вигляді надбавки за особливо важливі завдання 30,12% та премії 10% з січня 2018 року, у зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .

Таким чином, суд вважає безпідставними вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням додаткових складових грошового забезпечення - надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 30,12% та премії 10% та відмовляє у задоволенні позову.

Зважаючи на відмову у задоволенні позову у даній адміністративній справі, питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судом не вирішується.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд апеляційну скаргу на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.М. Гурін