Ухвала від 24.12.2020 по справі 160/17182/20

Копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

24 грудня 2020 року Справа 160/17182/20

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Златін С.В., дослідивши матеріали позовної ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

24.12.2020 року ОСОБА_1 звернувлась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області щодо не зарахування мені до страхового стажу роботи наступні періоди моїй роботи : з 10.10.1983 по 04.11.1983 рік ; з 03.12.1984 рік по 11.03.1985 рік ; з 23.05.1985 року по 30.07.1985 року ; з 12.08.1988 року по 10.03.1990 року ; з 22.03.1990 року по 12.03.1992 року ; з 20.03.1992 року по 15.12.1994 року ; з 28.12.1994 року по 24.03.1997 року , а також період виплати допомоги по безробіттю з 04.01.1998 року по 29.12.1998 року для призначення пенсії по віку і провести відповідний перерахунок;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області зарахувати з мій загальний трудовий стаж, який є підставою для нарахування пенсії за віком, наступні періоди моїй роботи : з 10.10.1983 по 04.11.1983 рік ; з 03.12.1984 рік по 11.03.1985 рік ; з 23.05.1985 року по 30.07.1985 року ; з 12.08.1988 року по 10.03.1990 року ; з 22.03.1990 року по 12.03.1992 року ; з 20.03.1992 року по 15.12.1994 року ; з 28.12.1994 року по 24.03.1997 року , а також період виплати допомоги по безробіттю з 04.01.1998 року по 29.12.1998 року для призначення пенсії по віку і провести відповідний перерахунок .

Позивачем разом з позовною заявою надано до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановленому порядку та розмірі.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Законом України Про Державний бюджет України на 2020 рік від 14.11.2019 року №294-IX, станом на 1 січня 2020 року встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 2102,00 грн.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, отже сума судового збору за заявлену вимогу немайнового характеру складає 840,80 грн.

Проте, до позову не долучено оригінал квитанції про сплату судового збору.

Для сплати судового збору за подання адміністративного позову до Дніропетровського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити:

Отримувач коштів: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989253

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA238999980313131206084004008

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу:*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

До позовної заяви подано клопотання про звільнення його від сплати судового збору, з огляду на скрутне матеріальне становище.

На підтвердження заявленого клопотання скаржник прикріпив довідку Виконавчого комітету Покровської міської ради УПСЗН від 27.11.2020 року №6592/15 про суму виплачених доходів та утриманих податків за період з ІІІ кварталу 2019 року по 3 квартал 2020 року.

Розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору, суд дійшов висновку про відсутність підстав щодо його задоволення, з огляду на наступне.

Питання зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат врегульовано ст.133 КАС України, яка кореспондується з приписами частин 1, 2 ст.8 Закону №3674-VІ.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З урахуванням наведених норм права єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, звільнення від сплати судового збору, є врахування судом майнового стану сторони.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 133 КАС України, ст. 8 Закону України "Про судовий збір" повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

При цьому, надано позивачем відомості від 14.12.2020 року № 10150/224 з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків за період з ІІІ кварталу 2019 року по 3 квартал 2020 року.

Зокрема у відомостях від 14.12.2020 року № 10150/224 з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків відсутня інформація про доходи позивача за період з 1 кварталу 2019 року по 2 квартал 2019 року.

При цьому в силі прямої вказівки статті 8 Закону України "Про судовий збір" для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору останній повинен перевищувати 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік, тобто за 2019 рік.

За викладених обставин, на даний час відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору за подання до суду адміністративного позову, у зв'язку з чим, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду:

оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн., сплаченого на реквізити: отримувач коштів - УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37989253, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA238999980313131206084004008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Копію даної ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.

Суддя (підпис) С.В. Златін

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду

Помічник судді Лісна А.М.