Рішення від 24.12.2020 по справі 904/4475/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.12.2020м. ДніпроСправа № 904/4475/20

за позовом:

Позивача-1: ОСОБА_1 , м.Дніпро

Позивача-2: ОСОБА_2 , м.Дніпро

Позивача-3: Компанії Сівілком Лімітед, Кіпр м.Ларнака

до Відповідача-1: Дніпровської міської ради, м.Дніпро

Відповідача-2: Державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергія Георгійовича, м.Дніпро

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1 - Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради

за участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1 - Комунальне підприємство "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця" Дніпропетровської міської ради

про визнання незаконними та скасування рішень

Суддя Красота О.І.

За участю секретаря судового засідання Сліпченко С.В.

Представники

від Позивача-1: Бутенко О.О., Ордер серія АЕ №1038023 від 30.09.2020, адвокат;

від Позивача-2: Бутенко О.О., Ордер серія АЕ №1035004 від 08.09.2020, адвокат;

від Позивача-3: Стадницький С.О., Ордер серія АЕ №1035950 від 08.10.2020, адвокат;

від Відповідача-1: Сокол І.В., Довіреність №7/10-3680 від 19.12.2019, представник;

від Відповідача-2: не з'явився;

від Третьої особи-1: не з'явився;

від Третьої особи-2: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ:

Позивач-1 ОСОБА_1 , Позивача-2 ОСОБА_2 , Позивач-3 Компанія Сівілком Лімітед звернулися до Господарського суду з позовом до Відповідача-1 Дніпровської міської ради, Відповідача-2 Державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергія Георгійовича відповідно до якого

Позивач-1 просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року (№49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 16”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 125-нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 16, площею 92,9 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.

Позивач-2 просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №50/58 “Пpo приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 17”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №4858 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 123 - нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 17, площею 154,5 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.

Позивач-3 просить суд:

- скасувати рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергій Георгійович про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 47911032 від 23.07.2019 року та запис про право власності/довірчої власності за номером: 32515129;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 poку №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, прим. 18”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 124 - нежитлове приміщення за адресою вул.Пастера, 16, прим.18, площею 275,6 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.

Крім того, Позивачі просять суд витребувати у Відповідача 1 належним чином завірені копії рішень, а саме:

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 16”;

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №50/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 17”;

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 18”.

Також у позовній заяві Позивачі просять суд в порядку ст.90 Господарського процесуального кодексу України поставити учасникам справи наступні питання:

- Чи відомі Дніпровській міській раді обставини про переобладнання та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 , 17, 18 у будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі з нежитлових приміщень №№ 16, 17, 18 у вказаному будинку?

- Чи використовується будь-яким чином нежитлові приміщення № 16, 17, 18 Дніпровською міською радою або будь-якими іншими особами? З якого часу? Та ким?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювалась технічна інвентаризація та огляд житлового будинку 16 на вул. Пастера у м.Дніпрі?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювалась технічна інвентаризація та огляд нежитлових приміщень 16, 17, 18 в житловому будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювався капітальний ремонт або реконструкція, або інші будівельні роботи у приміщенні 16, 17, 18 в житловому будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

- Чи існує і функціонує окремо від квартир №16, 17, 18 у будинку 16 на вул. Пастера у м.Дніпрі нежитлові приміщення №16, 17, 18?

- Чи відома Дніпровській міській раді загальна площа першого та другого поверху житлового будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі? Якщо відома, зазначити яка загальна площа першого та загальна площа другого поверху житлового будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 19.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 08.09.2020 о 10:00 год.

02.09.2020 від Відповідача-1 надійшло клопотання, в якому просив суд продовжити строк для надання відзиву на позовну заяву, оскільки, у зв'язку з тим, що в позовній заяві поставлено ряд питань до Відповідача-1, ним зроблено запити до Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради, Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, Комунального підприємства "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради про надання інформації щодо зазначених питань та копій документів.

Представники Позивача-1,3 в підготовче судове засідання 08.09.2020 не з'явилися, про час і місце проведення судового засідання повідомлені належним чином. 08.09.2020 від адвоката Тафінцева К.В., який представляє інтереси Позивачів-1,3 на підставі ордерів, надійшла заява, в якій він просить відкласти підготовче засідання на іншу дату у зв'язку з неможливістю забезпечити явку в судове засідання по сімейним обставинам.

Представник Позивача-2 в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Представник Відповідача-1 в підготовче судове засідання не з'явився, 02.09.2020 надіслав клопотання, в якому він просить відкласти підготовче засідання на іншу дату у зв'язку з неможливістю забезпечити явку через те, що він приймає участь у іншій справі.

Представник Відповідача-2 в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.09.2020 в задоволенні клопотання Дніпровської міської ради про продовження строку на подання відзиву на позовну заяву - відмовлено.

Відкладено підготовче засідання на 22.09.2020 року о 14 год. 00 хв., клопотання Позивачів-1,2,3 про витребування доказів - задоволено.

Витребувано у Дніпровської міської ради належним чином завірені копії рішень, а саме:

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 16”;

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №50/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 17”;

- копію Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 18”.

16.09.2020 на адресу суду від Відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та в позові просить відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що спірні рішення прийняті відповідно до законодавства України з дотриманням всіх необхідних процедурних норм, в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано та є законним.

21.09.2020 на адресу суду від Відповідача-1 надійшли письмові пояснення по справі в яких зазначено, відповідно до листа Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради від 16.09.2020 №4/9-1318 у реєстрі об'єктів права комунальної власності територіальної громади міста Дніпра за адресою: вул.Пастера, 16, є записами про об'єкти нерухомого майна, які перебувають на балансі комунального підприємства «Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця» Дніпровської міської ради, зокрема:

- нежитлове приміщення №16 в житловому будинку літ. А-4 на І поверсі, загальною площею 92,9 кв.м.;

- нежитлове приміщення №17 в житловому будинку літ. А-4 на І поверсі, а ганок, загальною площею 154,5 кв.м.;

- нежитлове приміщення №18 в житловому будинку літ. А-4 на ІІ поверсі, загальною площею 275,6 кв.м.;

Департаментом по роботі з активами Дніпровської міської ради не розглядалось питання та не готувалися документи щодо зміни правового режиму нежитлових приміщень по вул.Пастера, 16. Також Департаментом надано зведені акти інвентаризації нежитлових приміщень 16, 17, 18 по вул.Пастера, 16.

Представник Позивача-1,2 у підготовчому судовому засіданні 22.09.2020 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник Позивача-3 в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Представник Відповідача-1 в підготовчому судовому засіданні проти позовних вимог заперечував та в позові просив відмовити в повному обсязі, на виконання вимог ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 08.09.2020 надав витребувані документи.

Представник Відповідача-2 в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши позову заяву, суд вбачає підстави для залучення в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1 - Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради (просп. Дмитра Яворницького, 75А, м. Дніпро, 49000; код ЄДРПОУ 37454258), оскільки рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.2020 відкладено підготовче засідання на 08.10.2020 року о 14 год. 00 хв.

Залучено до участі у справі в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1 - Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради (просп. Дмитра Яворницького, 75А, м. Дніпро, 49000; код ЄДРПОУ 37454258).

02.10.2020 на адресу суду від Відповідача-1 надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи копії листа управління з питань комунальної власності Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради №4/9-1463 від 29.09.2020.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.10.2020 виправлено описку в описовій частині ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 08.09.2020 у справі № 904/4475/20, замінивши дату останнього дня на подання відзиву на позовну заяву з "10.09.2019" на "10.09.2020". Виправлено описку в описовій частині ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.2020 у справі № 904/4475/20, шляхом доповнення 6 абзацу на 3 сторінці наступним реченням: "16.09.2020 на адресу суду від Відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та в позові просить відмовити в повному обсязі. Також у відзиві на позовну заяву Відповідач-1 просить суд продовжити йому строк для надання відзиву на позовну заяву."

08.10.2020 на адресу суду від Позивачів-1,2,3 надійшла уточнена позовна заява, в якій просять суд:

Позивач-1 просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року (№49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 16”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 125-нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 16, площею 92,9 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.;

- визнати незаконним та скасувати п.59 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №16, загальною площею 92,9 кв.м." за адресою: вул.Пастера,16.

Позивач-2 просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №50/58 “Пpo приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 17”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 123 - нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 17, площею 154,5 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”;

- визнати незаконним та скасувати п.48 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №17, розташоване на I поверсі поз. 1-10, загальною площею 154,5 кв.м., ґанок літ. а" за адресою: вул.Пастера,16.

Позивач-3 просить суд:

- скасувати рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергія Георгійовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 47911032 від 23.07.2019 року та запис про право власності/довірчої власності за номером: 32515129;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 poку №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, прим. 18”;

- визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 124 - нежитлове приміщення за адресою вул.Пастера, 16, прим.18, площею 275,6 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”;

- визнати незаконним та скасувати п.60 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку " На другому поверсі 4-поверхового житлового будинку літ.А-4 нежитлове приміщення №18, загальною площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19- другий поверх, позиції 20-22, I - балкон, II - балкон - третій поверх" за адресою: вул.Пастера,16.

Також у позовній заяві Позивачі просили суд в порядку ст.90 Господарського процесуального кодексу України поставити Відповідачу-1 наступні питання:

- Чи відомі Дніпровській міській раді обставини про переобладнання та реконструкцію квартири АДРЕСА_1 , 17, 18 у будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі з нежитлових приміщень №№16, 17, 18 у вказаному будинку?

- Чи використовується будь-яким чином нежитлові приміщення № 16, 17, 18 Дніпровською міською радою або будь-якими іншими особами? З якого часу? Та ким?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювалась технічна інвентаризація та огляд житлового будинку 16 на вул. Пастера у м.Дніпрі?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювалась технічна інвентаризація та огляд нежитлових приміщень 16, 17, 18 в житловому будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

- Коли востаннє за замовленням Дніпровської міської ради (або Дніпропетровської міської ради) здійснювався капітальний ремонт або реконструкція, або інші будівельні роботи у приміщенні 16, 17, 18 в житловому будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

- Чи існує і функціонує окремо від квартир №16, 17, 18 у будинку 16 на вул. Пастера у м.Дніпрі нежитлові приміщення №16, 17, 18?

- Чи відома Дніпровській міській раді загальна площа першого та другого поверху житлового будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі? Якщо відома, зазначити яка загальна площа першого та загальна площа другого поверху житлового будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі?

Крім того, Позивачі просили суд у порядку ст. 81 Господарського процесуального кодексу України витребувати у Відповідача-1 оригінальний примірник рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради від 29.01.2014 року №15/47 з додатками та в порядку ст.50 Господарського процесуального кодексу України залучити Комунальне підприємство "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця" Дніпропетровської міської ради (ЄДРПОУ 13418050) в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1.

Представники Позивача-1,2,3 у підготовчому судовому засіданні 08.10.2020 року позовні вимоги з урахуванням уточненої позовної заяви підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.

Представник Відповідача-1 в підготовче судове засідання не з'явився, 06.10.2020 надіслав клопотання про відкладення судового засідання у зв'язку з неможливістю забезпечити явку представника через те, що він перебуває на лікарняному.

Представник Відповідача-2 в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Представник Третьої особи в підготовче судове засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.10.2020 продовжено строк розгляду справи у підготовчому провадженні на 30 днів.

Відкладено підготовче засідання на 23.10.2020 року о 14 год. 00 хв. В задоволенні клопотання Дніпровської міської ради про продовження строку на надання відзиву на позовну заяву - відмовлено.

Клопотання Позивачів-1,2,3 про витребування у Відповідача-1 Дніпровської міської ради оригінального примірник рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради від 29.01.2014 року №15/47 з додатками - задоволено, витребувано у Дніпровської міської ради (пр. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000; код ЄДРПОУ 26510514) оригінального примірника рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради від 29.01.2014 року №15/47 з додатками для огляду у судовому засіданні. Залучено до участі у справі в якості Третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні Відповідача-1 - Комунальне підприємство "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця" Дніпропетровської міської ради.

Представники Позивача-1,2,3 у підготовчому засіданні 23.10.2020 року позовні вимоги з урахуванням уточненої позовної заяви підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити, надали клопотання про долучення до матеріалів справи документів, а саме висновки експерта №77/20, №78/20, №79/20 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи по справі №904/4475/20.

Представники Відповідача-1,2 в підготовче засідання не з'явились, про час і місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

Представник Третьої особи-1 у підготовчому засіданні подала письмові пояснення, в яких в задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Представник Третьої особи-2 в підготовче засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 23.10.2020 відкладено підготовче засідання на 17.11.2020 року о 16 год. 00 хв.

03.11.2020 Позивач - 1,2,3 подали заяву про застосування заходів забезпечення позову і просять суд забезпечити позов у спосіб заборони Дніпровський міській раді та Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради вчиняти відчуження, перереєстрацію, будь-які дії спрямовані на передачу у власність (в тому числі у спосіб проведення аукціону, конкурсу, торгів, тендеру або інших публічних конкурсних процедур) наступні нежитлові приміщення:

Нежитлове приміщення №16, площею 92,9 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна: 108000812101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4 (розташоване на першому поверсі) вул.Пастера, 16, місто Дніпро;

Нежитлове приміщення № 17, площею 154,5 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна: 103847312101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4 (розташоване на першому поверсі) вул.Пастера, 16, місто Дніпро;

Нежитлове приміщення № 18, площею 275,6 кв.м. реєстраційний номер нерухомого майна: 109451112101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4 (розташоване на другому поверсі) вул.Пастера, 16, місто Дніпро.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2020 заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про застосування заходів забезпечення позову - задоволено.

Вжито заходів до забезпечення позову шляхом заборони Дніпровський міській раді (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) та Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 37454258) вчиняти відчуження, перереєстрацію, будь-які дії спрямовані на передачу у власність (в тому числі у спосіб проведення аукціону, конкурсу, торгів, тендеру або інших публічних конкурсних процедур) наступні нежитлові приміщення:

Нежитлове приміщення №16, площею 92,9 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна: 108000812101 зареєстроване у житловому будинку АДРЕСА_2 ;

Нежитлове приміщення № 17, площею 154,5 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна: 103847312101 зареєстроване у житловому будинку АДРЕСА_2 ;

Нежитлове приміщення № 18, площею 275,6 кв.м. реєстраційний номер нерухомого майна: 109451112101 зареєстроване у житловому будинку АДРЕСА_2 .

16.11.2020 представник Відповідача-1 подав до суду заяву про витребування доказів, в якій просить суд витребувати у Комунального підприємства "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради (вул. Воскресенська, 9, м. Дніпро, 49000) інвентаризаційну справу на житловий будинок №16 по вул. Пастера. Також в заяві Відповідач-1 просить суд залучити до участі у справі спеціаліста технічної інвентаризації Комунального підприємства "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради для надання консультацій та пояснень під час дослідження зазначеної інвентаризаційної справи.

16.11.2020 до суду від Третьої особи-1 надійшли письмові пояснення.

16.11.2020 на електронну адресу суду від Відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог в частині скасування рішення державного реєстратора Сакалюк С.Г. від 23.07.2019 року №47911032 та скасування запису про право №32515129 - відмовити, а в іншій частині прийняти рішення згідно норм чинного законодавства.

Представники Позивача-1,2,3 у підготовчому засіданні 17.11.2020 року позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.

Представник Відповідача-1 в підготовчому засіданні проти позовних вимог заперечував та в позові просив відмовити в повному обсязі.

Представник Відповідача-2 в підготовчому засіданні підтримав позицію, викладену у відзиві на позовну заяву.

Представник Третьої особи-1 в підготовче засідання не з'явився, 16.11.2020 надіслав клопотання, в якому просить розглядати справу без його участі за наявними матеріалами справи.

Представник Третьої особи-2 в підготовче засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2020 в задоволенні заяви Дніпровської міської ради про витребування доказів - відмовлено. В задоволенні заяви Дніпровської міської ради про залучення до участі у справі спеціаліста технічної інвентаризації Комунального підприємства "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради для надання консультацій та пояснень під час дослідження зазначеної інвентаризаційної справи - відмовлено.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2020 закрито підготовче провадження. Призначено справу до судового розгляду по суті на 08.12.2020 о 12:00год.

08.12.2020 судове засідання не відбулось, у зв'язку з перебуванням судді Красота О.І. на лікарняному.

У зв'язку з перебуванням судді Красота О.І. на лікарняному, Господарський суд повідомив про неможливість проведення судового засідання у справі №904/4475/20, призначеного на 08.12.2020 о 12:00 год. Про дату та час наступного судового засідання, учасників судового процесу буде проінформовано після виходу судді з лікарняного.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 16.12.2020 року судове засідання призначено на 24.12.2020 року на 10:00год. Явку в судове засідання повноважних представників учасників судового процесу визнано обов'язковою.

23.12.2020 Третя особа-1 заявила клопотання і просила суд розглядати справу за відсутності представника за наявними матеріалами у справі.

Представники Позивача-1,2,3 у судовому засіданні 24.12.2020 року позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.

Представник Відповідача-1 в судовому засіданні 24.12.2020 року проти позовних вимог заперечував та в позові просив відмовити в повному обсязі.

Представник Відповідача-2 в судове засідання 24.12.2020 року не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв.

Представник Третьої особи-1 в судове засідання 24.12.2020 року не з'явився, як вказувалось вище 16.11.2020 та 23.12.2020 надіслав клопотання, в якому просив суд розглядати справу без його участі за наявними матеріалами справи.

Представник Третьої особи-2 в судове засідання 24.12.2020 року не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

У порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 . Реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 857036512101.

Вказані обставини підтверджуються інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с.37 т.1).

Право власності у Позивача - ОСОБА_1 виникло на підставі Договору про задоволення вимог іпотекодержателя серія та номер 231 від 12.04.2016 року, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Павловською Г.О., укладеного між ОСОБА_1 (далі - Іпотекодержатель) та ОСОБА_4 (далі - Іпотекодавець).

25.02.2016 між Позивачем-1 ОСОБА_1 та ОСОБА_4 укладений Договір позики.

25.02.2016 між Позивачем-1 ОСОБА_1 та ОСОБА_4 укладений Договір іпотеки (а.с.41-44 т.1), за умовами якого ОСОБА_4 , з метою забезпечення повного виконання зобов'язання за Договором позики від 25.02.2016 щодо повернення позики в сумі 1 000 000,00 грн., передав в іпотеку квартиру АДРЕСА_4 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна №857036512101, до складу якої входить: 1-коридор; 2-житлова, 3-кухня, 4 кладова, 5-санвузол, 6-житлова, 7-житлова, загальною площею 106,5 кв.м., житлова площа - 59,0 кв.м.

Відповідно до п. 6 Договору іпотеки Предмет іпотеки належав ОСОБА_4 на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 05.12.2006, справа №2-2163. Державну реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проведено приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Павловською Г.О. Вказані обставини підтверджуються договором іпотеки.

12 квітня 2016 року між Позивачем-1 ОСОБА_1 та ОСОБА_4 укладений Договір про задоволення вимог іпотекодержателя (а.с.39-40 т.1) серія та номер 321, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального Павловською Г.О., на підставі якого Позивач-1 набув право власності на вказану вище квартиру.

ОСОБА_2 з 22.01.2016 є власником квартири АДРЕСА_5 , Реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 5081212101.

Вказані обставини підтверджуються інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с.50 т.1).

Вказане право власності у Позивача-2 виникло на підставі Договору про задоволення вимог іпотекодержателя серія та номер 112 від 22.01.2016, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Лозенко В.В., укладеного між ОСОБА_2 (або Іпотекодержатель) та ОСОБА_5 (або Іпотекодавець).

14.05.2013 між Позивачем-2 ОСОБА_2 та ОСОБА_5 укладений Договір позики від 14.05.2013, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Лозенко В.В.

14.05.2013 Позивачем-2 ОСОБА_2 та ОСОБА_5 укладений Іпотечний договір (а.с.61 т.1), за умовами якого ОСОБА_5 , з метою забезпечення повного виконання зобов'язання за Договором позики від 14.05.2013 щодо повернення позики в сумі 1 900 000,00 грн., передав в іпотеку квартиру АДРЕСА_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна №5081212101, до складу якої входить: 1-а кімната, площею 20,5 кв.м.; 2-а кімната площею 23,6 кв.м.; 3-а кімната площею 18,8 кв.м.; 4-а кімната площею 12,4 кв.м.; кабінет площею 8,2 кв.м.; кухня площею 7,3 кв.м.; вбиральня (сполучена) 3,0 кв.м.; коридор 7,5 кв.м; комора гардеробна 8,0 кв.м; загальна площею 154,5 кв.м., житлова площа 83,5 кв.м; ґанок з навісом літ а2.

Відповідно до п. 6 Іпотечного договору Предмет іпотеки належить ОСОБА_5 на підставі Договору купівлі-продажу квартири, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Лозенко В.В. від 14.05.2013 за реєстровим № 2018. Право власності за Іпотекодавцем зареєстроване в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно 14.05.2013. Вказані обставини підтверджуються Іпотечним договором.

22 січня 2016 року між Позивачем-2 ОСОБА_2 та ОСОБА_5 укладений Договір про задоволення вимог іпотекодержателя (а.с.59 т.1) серія та номер 112 від 22.01.2016, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Лозенко В.В., на підставі якого Позивач-2 набув право власності на вказану вище квартиру.

Компанія СІВІЛКОМ ЛІМІТЕД, реєстраційний номер: НЕ 402733, є власником квартири АДРЕСА_7 . Реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 5071012101.

Вказане право власності у Позивача виникло на підставі Акту приймання-передачі нерухомого майна, серія та номер: 2391, 2392, виданий 27.12.2019, видавник: Зінкова Ю.Є., приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округа; рішення №3/1, серія та номер: 2390, виданий 27.12.2019, видавник: Зінкова Ю.Є., приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округа.

Вказані обставини підтверджуються інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с.74 т.1).

З 01.02.2013 власником квартири АДРЕСА_7 , був ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме від 01.02.2013 (а.с.84 т.1) та Витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 01.02.2013 (а.с.82-83 т.1).

З приводу вказаних обставин Позивачі дізналися про те, що на першому та другому поверхах будинку АДРЕСА_1 за територіальною громадою міста Дніпра в особі Дніпровської міської ради, на праві комунальної власності, закріплені нежитлові приміщення (на першому та другому поверхах), зокрема:

Нежитлове приміщення № 16, площею 92,9 кв.м.,

Нежитлове приміщення № 17, площею 154,5 кв.м.,

Нежитлове приміщення № 18 , площею 275,6 кв.м.

Також Позивачів було повідомлено про те, що інформація про нежитлові приміщення, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Дніпра в особі Дніпровської міської ради, закріплені в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно.

За наслідками отримання інформації з реєстрів, Позивачі довідались про наступне.

Нежитлове приміщення № 17, площею 154,5 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна 103847312101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4 (розташоване на першому поверсі) з 17.07.2019 року за територіальною громадою міста Дніпропетровська в особі Дніпропетровської міської ради, форма власності - комунальна, а підставою виникнення прав власності зазначено: «рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 15/47, виданий 29.01.2014, видавник: Дніпропетровська міська рада. Протокол загальних зборів, серія та номер: 3, виданий 28.01.2014, видавник: ТОВ "ГАЛЛІЙ"». Номер запису про право власності/довірчої власності 32515468 від 17.07.2019.

Нежитлове приміщення №16, площею 92,9 кв.м., реєстраційний номер нерухомого майна: 108000812101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4 (розташоване на першому поверсі) з 17.07.2019 року за територіальною громадою міста Дніпропетровська в особі Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 26510514), форма власності - комунальна, а підставою виникнення прав власності зазначено: «протокол загальних зборів ТОВ "ГАЛЛІЙ", серія та номер: 3, виданий 28.01.2014, видавник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГАЛЛІЙ"; рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 15/47, виданий 29.01.2014, видавник: Дніпропетровська міська рада». Номер запису про право власності/довірчої власності: 32514637. Підставою для внесення запису , про державну реєстрацію: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 47910512 від 23.07.2019.

Нежитлове приміщення №18, загальною площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19 - другий поверх, позиції 20-22, І-балкон, II-балкон - другий поверх, реєстраційний номер рухомого майна: 109451112101 зареєстроване у житловому будинку 16 ЛІТ. А-4, з 17.07.2019 за територіальною громадою міста Дніпропетровська в особі Дніпровської міської ради, форма власності - комунальна, а підставою виникнення прав власності зазначено: «рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 15/47, виданий 29.01.2014, видавник: Дніпропетровська міська рада». Номер запису про право власності/довірчої власності 32515129 від 17.07.2019. Підстава для державної реєстрації: рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 15/47, виданий 29.01.2014, видавник: Дніпропетровська міська рада, Підстава внесення запису: Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 47911032 від 23.07.2019 16:27:53, прийнято державним реєстратором Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергієм Георгійовичем.

30.07.2020 Позивачі та інші співвласники квартир звернулись до Дніпровської міської ради та просили для підтвердження обставин відсутності нежитлових приміщень № 16, 17 та 18 в межах першого та другого поверхів житлового будинку АДРЕСА_1 , на виконання повноважень щодо обліку нерухомого майна, замовити та провести технічну інвентаризацію житлового будинку 16 по вул. Пастера у м. Дніпрі.

Проведення огляду та технічної інвентаризації житлового будинку АДРЕСА_1 здійснювати за попереднім завчасним повідомленням заявників, інших власників житлового будинку та його поточного балансоутримувача.

Заявники просили надати наступну інформацію:

Чи дійсно нежитлові приміщення № 16, 17 та 18 у будинку 16 по вул. Пастера у м. Дніпрі були реконструйовані у житлові приміщення - квартири? Надати всі наявні документи, а у разі відмови надати документи - повідомити про існування таких документів, зазначивши детально реквізити таких.

Чи приймались у передбаченому законом порядку до експлуатації квартири (житлові приміщення) № 16, 17, АДРЕСА_8 ? Надати всі наявні документи, а у разі відмови надати документи - повідомити про існування таких документів, зазначивши детально реквізити таких.

Чи вирішується (підлягає вирішенню або вирішене) питання щодо відчуження за рішенням органу місцевого самоврядування у будь-який спосіб нежитлових приміщень № 16, 17, 18 у будинку АДРЕСА_1 ? Якщо такі питання вирішуються, невідкладно повідомити заявників та власників квартир через те, що вказані рішення можуть вплинути на законні права та інтереси власників квартир АДРЕСА_1 , 17, АДРЕСА_8 . Надати всі наявні документи, а у разі відмови надати документи - повідомити про існування таких документів, зазначивши детально реквізити таких.

Станом на 13.08.2020 Дніпровська міська рада не вчинила жодних дій, спрямованих на встановлення обставин фактичної відсутності нежитлових приміщень 16, 17, 18 в складі житлового будинку 16 по вул. Пастера у м. Дніпрі.

На початку серпня 2020 року, Позивачі з сайту Дніпровської міської ради дізнались про наступні рішення Дніпровської міської ради:

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 №51/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, приміщення 18»;

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №50/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, приміщення 17»;

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №49/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, приміщення 16»;

Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №48/58 «Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році.

У вказаних рішеннях орган місцевого самоврядування вирішив здійснити приватизацію об'єктів нерухомого майна по вул. Пастера, 16, прим. 18, загальною площею 275,6 кв.м., прим. 17, загальною площею 154,5 кв.м., прим. 16, загальною площею 92,9 кв.м., як таких, що включені до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, шляхом продажу на аукціоні. Всі вказані рішення передбачають: «найменування та площа об'єктів мають бути відкориговані відповідно до технічного паспорта Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради здійснити необхідні дії щодо приватизації об'єкта згідно з п.1 цього рішення».

Також, з офіційного сайту Дніпровської міської ради Позивачі дізнались про рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 №48/58 «Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році».

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 додатку 1 «Перелік об'єктів, які підлягають виключенню з Переліку об'єктів нерухомості комунальної власності територіальної громади міста, які не підлягають приватизації» до вказаного рішення №48/58 приміщення №№ 16, 17, 18 визначені такими, що підлягають виключенню з переліку об'єктів нерухомості комунальної власності територіальної громади міста, які не підлягають приватизації.

При цьому Змінами до переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що

підлягають приватизації в 2020 році передбачено підпункти №№ 123, 124 та 125 в яких міститься інформація про:

- нежитлове приміщення №17, площею 154,5 кв.м., у будинку 16 нд вул.Пастера у м.Дніпрі

- нежитлове приміщення №18, площею 275,6 кв.м., у будинку 16 на вул. Пастера у м.Дніпрі

- нежитлове приміщення №16, площею 92,9 кв.м., у будинку 16 на вул. Пастера у м. Дніпрі.

Як вказують Позивачі в позовній заяві, враховуючи те, що право власності на об'єкт нерухомості - квартиру АДРЕСА_8 було зареєстровано ще з 31.01.2013 і в Реєстрі містився запис №76460 про право приватної власності на квартиру АДРЕСА_8 за ОСОБА_1 , при тому, що право власності на нежитлове приміщення №18 за територіальною громадою було зареєстроване лише 17.07.2019, можна дійти висновків про те, що державний реєстратор Департаменту адміністративних послуг і дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергій Георгійович, на виконання п. 1 ч. 3 ст. 10 Закону України від 01.07.2004 №1952-ІV Про державну реєстрацію, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, маючи інформацію про те, що на одному й тому ж поверсі, одного й того ж житлового будинку наявні два окремі об'єкти нерухомого майна, зокрема квартира № 18, та нежитлове приміщення №18, не перевірив та не з'ясував обставин того, що заявленими Дніпровською міською радою та вже зареєстрованими у Реєстрі речовими на нерухоме майно наявні суперечності.

На думку Позивачів за наслідками з'ясування всіх вказаних обставин державний реєстратор зобов'язаний був відмовити Дніпровській міській раді у державній реєстрації права власності на нежитлове приміщення АДРЕСА_8 через суперечності між заявленими та вже зареєстрованими правами на таке майно.

Враховуючи, що наступними рішеннями: Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №51/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 18»; Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №50/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 17»; Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №49/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 16»; Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №48/58 «Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році» передбачається фактична спроба органу місцевого самоврядування відчужити майно, якого фактично не існує в межах житлового будинку № 16 на вул. Пастера у м.Дніпро, при цьому спірні рішення прийняті без врахування змін у складі вказаного житлового будинку, такі рішення порушуватимуть не тільки законні права та інтереси потенційних покупців за наслідками введення процедури приватизації, але й зачіпатимуть законні права та інтереси чинних власників квартир - Позивачів, в межах розташування квартир яких значаться вказані нежитлові приміщення, що і є причиною виникнення спору.

Приймаючи рішення господарський суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно з ч. 1 ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання (ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

За статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 21 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання незаконними рішення, дій та бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб (п. 10 частини другої статті 16 Цивільного кодексу У країни).

Частиною першою статті 393 ЦК України передбачено, що правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна, визнається судом незаконним та скасовується.

Отже, визнання незаконними (протиправними) рішень суб'єкта владних повноважень є способом захисту цивільних прав та інтересів особи в разі, якщо порушення своїх прав вона вбачає у наслідках, спричинених рішенням, дією чи бездіяльністю, які вона вважає неправомірними, і ці наслідки призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, мають майновий або пов'язаний з реалізацією майнових або особистих немайнових інтересів особи характер.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення у межах Конституції України і законів держави.

Згідно зі ст. 74 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.

У ч. ч. 1, 4 ст. 11 ЦК України передбачено, що цивільні права і обов'язки виникають як із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, так і з інших дій, які за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

Відповідно до п.30 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (в редакції станом на 01.01.2014), прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства щодо об'єктів комунальної власності, у тому числі на умовах концесії, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

Приписами ст.29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

власні (самоврядні) повноваження:

управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад;

встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад;

заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад;

підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна;

делеговане повноваження:

погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності.

Згідно ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.

Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради мають право:

1) вносити пропозиції про передачу або продаж у комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад;

2) на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;

3) мати об'єкти комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Статтею 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 №1952-IV, визначено

Державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;

Згідно ст.24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», підстави для відмови в державній реєстрації прав:

заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону;

заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою;

подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом;

подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження;

наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;

наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно;

заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем;

після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав;

документи подано до неналежного суб'єкта державної реєстрації прав, нотаріуса;

заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі;

заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав;

заявник звернувся із заявою про державну реєстрацію права власності щодо майна, що відповідно до поданих для такої реєстрації документів відчужено особою, яка на момент проведення такої реєстрації внесена до Єдиного реєстру боржників, у тому числі за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.

За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Рішення про відмову в державній реєстрації прав повинно містити вичерпний перелік обставин, що стали підставою для його прийняття.

Відповідно до ст.26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.

У разі зміни ідентифікаційних даних суб'єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб'єкта управління об'єктами державної власності, відомостей про об'єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.

У разі якщо помилка в реєстрі впливає на права третіх осіб, зміни до Державного реєстру прав вносяться на підставі відповідного рішення суду.

У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна від 18.01.2018 №2269-VІІІ», порядок приватизації державного і комунального майна передбачає:

формування та затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації;

опублікування переліку об'єктів, що підлягають приватизації, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, на офіційних сайтах місцевих рад та в електронній торговій системі;

прийняття рішення про приватизацію;

прийняття місцевою радою рішення про приватизацію об'єкта комунальної власності;

опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об'єкта та у випадках, передбачених цим Законом, інформації про вивчення попиту для визначення стартової ціни;

проведення інвентаризації та оцінки відповідно до законодавства;

проведення у випадках, передбачених законом, аудиту, екологічного аудиту об'єкта приватизації;

перетворення державного або комунального підприємства в господарське товариство у процесі приватизації у випадках, передбачених цим Законом;

затвердження плану розміщення акцій акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, у випадках, передбачених цим Законом, та його виконання;

затвердження у випадках, передбачених цим Законом, умов продажу об'єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією;

опублікування інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об'єкта приватизації;

проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу;

укладення договору купівлі-продажу в разі приватизації об'єкта шляхом викупу;

опублікування інформації про результати приватизації;

прийняття рішення про завершення приватизації.

Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна від 18.01.2018 №2269-VІІІ», ініціювати приватизацію об'єктів можуть органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб'єкти управління об'єктами державної і комунальної власності або покупці.

Перелік об'єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Фонду державного майна України.

В матеріалах справи наявне рішення №15/47 від 29.01.2014 Дніпропетровської міської ради «Про об'єкти права комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська» згідно якого об'єкти нерухомого майна згідно з додатком - є об'єктами права комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська (у житловому будинку літ. А-4 нежитлове приміщення №17, розташоване на І поверсі поз.1-10, загальною площею 154,5 кв.м., ганок літ.а; у житловому будинку літ.А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №16, загальною площею 92,9 кв.м.; на другому поверсі 4 - поверхового житлового будинку літ.А-4 нежитлове приміщення №18, загальню площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19 - другий поверх, позиції 20-22, І - балкон, ІІ-балкон - третій поверх, (а.с.65, 66 т.2).

13.05.2020 Депратамент по роботі з активами звернувся з листом №3/9-1 (а.с.217 т.1) до міського голови Філатова Б.А. з проханням надати доручення департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради на підготовку проекту рішення міської ради стосовно доповнення Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації у 2020 році, доповнивши його об'єктом нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим.16, 17, 18.

26.08.2020 Комунальне підприємство «Жилсервіс-5» Дніпровської міської ради направив лист №548 на адресу Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради та надав інформацію на запит від 25.08.2020 №4/9-1110 по житловому будинку за адресою: вул.Пастера, буд.16 (літ.А-4).

Житловий будинок прийнято з 01.03.2020 в Управління КП «Жилсервіс-5» згідно рішення міської ради від 21.01.2020 №39.

Станом на 31.08.2020 житловий будинок за адресою: м.Дніпро, вул.Пастера, буд.16 (літ.А-4) на балансі КП «Жилсервіс-5» ДМР не обліковується, будь-яка інформація стосовно власників приватизованих квартир та нежитлових приміщень на підприємстві відсутня.

Технічний паспорт на будинок №16 по вул.Пастера, літ.А-4 відсутній, балансотримувачу не передавався.

В матеріалах справи наявний лист №4/9-1318 від 16.09.2020 Департаменту по роботі з активами Управління з питань комунальної власності (а.с.208 т.2), в якому зазначено, що у Реєстрі об'єктів права комунальної власності територіальної громади міста Дніпра за адресою: вул. Пастера, 16 є записи про об'єкти нерухомого майна:

- нежитлове приміщення №16 в житловому будинку літ. А-4 на І поверсі,

загальною площею 92,9 кв. м;

- нежитлове приміщення №17 в житловому будинку літ. А-4 на І поверсі,

а ґанок, загальною площею 154,5 кв. м;

- нежитлове приміщення №18 в житловому будинку літ. А-4 на II

поверсі, загальною площею 275,6 кв.м., які перебувають на балансі комунального підприємства "Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця" Дніпропетровської міської ради.

Департаментом по роботі з активами Дніпровської міської ради не розглядалось питання та не готувалися документи щодо зміни правового режиму нежитлових приміщень прим. 16, 17, 18, по вул. Пастера, 16.

У зв'язку з прийняттям ухвали господарського суду Дніпропетровській області від 06.08.2020 у справі № 904/4278/20 про застосування заходів забезпечення позову до подання позовної заяви, відчуження майна по вул. Пастера, 16, прим. 16, 17, 18 було призупинено до прийняття рішення відповідних судів.

Крім того, в матеріалах справи наявні Зведені акти інвентаризації майна (затверджені 08.07.2019):

- у житловому будинку літ. А-4 на І поверсі нежитлового приміщення №16, загальною площею 92,9 кв.м. по вул. Пастера, 16, акт складений станом на 30.06.2020;

- у житловому будинку літ. А-4 нежитлового приміщення №17, загальною площею 154,5 кв.м., розташоване на І поверсі поз.1-10, а ганок по вул.Пастера, 16, акт складений станом на 30.06.2020;

- на другому поверсі 4-поверхового житлового буднику літ. А-4, нежитлоовго приміщення №18, загальною площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19 - другий порвех, позицій 20-22; 1- балкон, ІІ - балкон - другий поверх по вул.Пастера, 16 (а.с.209, 210).

В ході розгляду справи по справі №904/4475/20 проводилась судова будівельно-технічна експертиза спріних приміщень у житловому будинку літ. А-4 за адресою: вул.Пастера,16 у м. Дніпро.

Згідно висновку експерта №77/20, за результатами візуально-інструментального дослідження приміщень на першому поверсі житлового чотириповерхового будинку №16 по вулиці Пастера, міста Дніпро Дніпропетровської області, аналізу та співставлення наданої документації, визначень нормативних документів встановлено, що в межах першого поверху будинку №16 по вулиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області знаходяться квартира АДРЕСА_1 (загальною площею 106,5м2), квартира №17 (загальною площею 154,5м2), приміщення загального ристування будинку №16 (площею 18,5м2).

За наданою правовстановлюючою документацією, технічними паспортами та даними візуального огляду в межах першого поверху чотириповерхового житлового будинку №16 по улиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області відсутні нежитлові приміщення, окрім приміщення загального користування площею 18,5м2, яке відносяться до місць призначених для забезпечення експлуатації будинку АДРЕСА_1 та побутового обслуговування його мешканців.

В межах першого поверху чотириповерхового будинку №16 по вулиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області розташоване приміщення загального користування Площею 18,5м2. Дане приміщення відноситься до місць, призначених для забезпечення експлуатації будинку АДРЕСА_1 та побутового обслуговування його мешканців (а.с.157-160 т.2).

Згідно висновку експерта №78/20, за результатами візуально-інструментального дослідження приміщень на першому поверсі житлового чотириповерхового будинку №16 по вулиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області, аналізу та співставлення наданої документації, визначень нормативних документів встановлено, що в межах першого поверху будинку №16 по вулиці гора, міста Дніпро, Дніпропетровської області знаходяться квартира АДРЕСА_1 (загальною яощею 106,5м2), квартира АДРЕСА_9 (загального площею 154,5 м2), приміщення загального користування будинку №16 (площею 18,5м2).

За наданою правовстановлюючою документацією, технічними паспортами та даними візуального огляду в межах першого поверху чотириповерхового житлового будинку АДРЕСА_1 відсутні нежитлові приміщення, окрім приміщення загального користування площею 18,5м2, яке відносяться до місць, призначених для забезпечення експлуатації будинку АДРЕСА_1 та побутового обслуговування його мешканців.

В межах першого поверху чотириповерхового будинку АДРЕСА_1 розташоване приміщення загального користування площею 18,5м2. Дане приміщення відноситься до місць, призначених для забезпечення експлуатації будинку АДРЕСА_1 та побутового обслуговування його мешканців (а.с.175-178 т.2).

Згідно висновку експерта №79/20, за результатами візуально-інструментального дослідження приміщень на другому поверсі чотириповерхового житлового будинку №16 по вулиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області, аналізу та співставлення наданої документації, визначень нормативних документів встановлено, що в межах другого поверху будинку АДРЕСА_1 знаходиться частина приміщень квартири АДРЕСА_10 (загальною площею 397,8м2) та приміщення двох сходових клітин будинку №16.

За наданою правовстановлювальною документацією, технічними паспортами та даними візуального огляду - в межах другого поверху чотириповерхового житлового будинку №16 вулиці Пастера, міста Дніпро, Дніпропетровської області відсутні нежитлові приміщення, окрім приміщень двох сходових клітин, які відносяться до нежитлових допоміжних приміщень житлового будинку

АДРЕСА_11 розташовані допоміжні приміщення житлового будинку, а саме: приміщення двох сходових клітин (а.с.193, 194 т.2).

Враховуючи те, що право власності на об'єкт нерухомості - квартиру АДРЕСА_8 зареєстровано ще з 31.01.2013 року і в Реєстрі містився запис №76460 про право приватної власності на квартиру АДРЕСА_8 за ОСОБА_1 , при тому, що право власності на нежитлове приміщення №18 за територіальною громадою зареєстроване 17.07.2019, суд дійшов висновку, що державний реєстратор Департаменту адміністративних послуг і дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергій Георгійович, на виконання п. 1 ч. 3 ст. 10 Закону України від 01.07.2004 № 1952-IV Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, маючи інформацію про те, що на одному й тому ж поверсі, одного й того ж житлового будинку наявні два окремі об'єкти нерухомого майна, зокрема квартира АДРЕСА_10 , та нежитлове приміщення № 18, не перевірив та не з'ясував обставин того, що між заявленими Дніпровською міською радою та вже зареєстрованими у Реєстрі речовими правами на нерухоме майно наявні суперечності, оскільки:

- право власності передбачається щодо двох окремих об'єктів нерухомого майна, які мають різне цільове призначення;

- заявлений Дніпровською міською радою об'єкт (нежитлове приміщення 18) не є новоствореним майном, а розміщений на тому ж поверсі (другому) того ж будинку (16) за тією ж адресою

АДРЕСА_8 не може містити двох окремих об'єктів з зазначеними площами.

Після з'ясування всіх вказаних обставин державний реєстратор зобов'язаний відмовити Дніпровській міській раді у державній реєстрації права власності на нежитлове приміщення АДРЕСА_8 через суперечності між заявленими та вже зареєстрованими правами на таке майно.

За наслідками проведення судової експертизи, судовим експертом встановлено відсутність розташування в межах одного поверху житлового будинку АДРЕСА_1 двох окремих об'єктів нерухомого майна, зокрема нежитлового приміщення № 18, та квартири АДРЕСА_10 .

Відповідно, через недотримання державним реєстратором вищевказаних вимог законодавства, підлягає скасуванню як незаконне рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергій Георгійович про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 47911032 від 23.07.2019.

Також підлягає скасуванню запис про право власності/довірчої власності за номером: 32515129, оскільки вказані рішення та запис є такими, що не відповідають положенням Конституції та законів України, з підстав того, що вказаними рішеннями та записом відбулось втручання в право власності на вказане вище нерухоме майно, квартира АДРЕСА_8 , на яке особа набула та зареєструвала право власності у порядку встановленому законодавством.

Враховуючи те, що спірними рішеннями:

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №51/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 18»;

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №50/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 17»;

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №49/58 «Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, приміщення 16»;

- Рішення Дніпровської міської ради VII скликання від 24.06.2020 року №48/58 «Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році» передбачається спроба Відповідача - 1 відчужити майно, якого фактично не існує в межах житлового будинку № 16 на вул. Пастера у м. Дніпро, при цьому такі рішення прийняті без врахування змін у складі вказаного житлового будинку, спірні рішення порушуватимуть не тільки законні права та інтереси потенційних покупців за наслідками проведення процедури приватизації але й порушують законні права та інтереси чинних власників квартир Позивачів-1, 2, 3, в межах розташування квартир, яких значаться вказані нежитлові приміщення.

З огляду на викладене, спірні рішення порушують речові права Позивачів, тому суд вбачає підстави для визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року (№49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 16”;

- визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 125-нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 16, площею 92,9 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.;

- визнання незаконним та скасування п.59 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №16, загальною площею 92,9 кв.м." за адресою: вул.Пастера,16.

- визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №50/58 “Пpo приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 17”;

- визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 123 - нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 17, площею 154,5 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”;

- визнання незаконним та скасування п.48 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №17, розташоване на I поверсі поз. 1-10, загальною площею 154,5 кв.м., ґанок літ. а" за адресою: вул.Пастера,16.

- скасування рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергія Георгійовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 47911032 від 23.07.2019 року та запис про право власності/довірчої власності за номером: 32515129;

- визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 poку №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, прим. 18”;

- визнання незаконним та скасування рішення VII скликання Дніпровської міської ради від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 124 - нежитлове приміщення за адресою вул.Пастера, 16, прим.18, площею 275,6 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. № 29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”;

- визнання незаконним та скасування п.60 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської рад від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку " На другому поверсі 4-поверхового житлового будинку літ.А-4 нежитлове приміщення №18, загальною площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19- другий поверх, позиції 20-22, I - балкон, II - балкон - третій поверх" за адресою: вул.Пастера,16.

Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на Відповідача-1.

Керуючись ст.19, 41 Конституції України, ст. ст.11, 21, 319, 393 Цивільного кодексу України, ст.ст.26, 29, 59, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст.10, 24, 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ст.10 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна від 18.01.2018 №2269-VІІІ», ст.ст.123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 року №49/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 16”.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 125-нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 16, площею 92,9 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019 №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.

Визнати незаконним та скасувати п.59 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №16, загальною площею 92,9 кв.м." за адресою: вул.Пастера,16.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 року №50/58 “Пpo приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул.Пастера, 16, прим. 17”.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 123 - нежитлове приміщення за адресою вул. Пастера, 16, прим. 17, площею 154,5 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”;

Визнати незаконним та скасувати п.48 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку "У житловому будинку літ. А-4 на першому поверсі нежитлове приміщення №17, розташоване на I поверсі поз. 1-10, загальною площею 154,5 кв.м., ґанок літ. а" за адресою: вул.Пастера,16.

Скасувати рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Сакалюк Сергія Георгійовича (49000, м.Дніпро, вул.Старокозацька, (вул.Комсомольська, 58) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 47911032 від 23.07.2019 року та запис про право власності/довірчої власності за номером: 32515129.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 poку №51/58 “Про приватизацію об'єкта нерухомого майна по вул. Пастера, 16, прим. 18”.

Визнати незаконним та скасувати рішення VII скликання Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) від 24.06.2020 року №48/58 “Про зміну до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році” в частині включення пункту 124 - нежитлове приміщення за адресою вул.Пастера, 16, прим.18, площею 275,6 кв.м. до Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності, що підлягають приватизації в 2020 році, затвердженого рішенням міської ради від 18.12.2019р. №29/52 “Про приватизацію комунального нерухомого майна у 2020 році”.

Визнати незаконним та скасувати п.60 Переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста до рішення сесії VI скликання Дніпровської міської ради від 29.01.2014 року №15/47, яким передбачено включення до переліку " На другому поверсі 4-поверхового житлового будинку літ.А-4 нежитлове приміщення №18, загальною площею 275,6 кв.м., яке складається з позицій 1-19- другий поверх, позиції 20-22, I - балкон, II - балкон - третій поверх" за адресою: вул.Пастера,16.

Стягнути з Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) на користь ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_12 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 6306,00 грн.

Стягнути з Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) на користь ОСОБА_2 , ( АДРЕСА_13 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 6 306,00 грн.

Стягнути з Дніпровської міської ради (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, ЄДРПОУ 26510514) на користь Компанії Сівілком Лімітед, (7600, Кіпр Ларнака, Атіену, вул.Гастрас, 4, реєстраційний номер НОМЕР_3 ) судовий збір в сумі 8 408,00 грн.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом 20 днів з дня його оголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.І. Красота

Повне рішення складено

24.12.2020