Справа № 676/6575/20
Номер провадження 3/676/2994/20
23 грудня 2020 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути їх Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення, виходячи з наступних підстав.
Так, положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Згідно з приписами ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, в порушення зазначених вимог нормативно-правових актів у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №694517 від 05.12.2020 року, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і являється одним із джерел доказів, невірно зазначене прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Зокрема, у протоколі прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зазначено як « ОСОБА_2 », а згідно письмових пояснень, копії паспорту та заяви особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про розгляд справи у його відсутності - як « ОСОБА_3 ».
Усунути ці недоліки у судовому засіданні суд позбавлений можливості, оскільки складення протоколу про адміністративне правопорушення є компетенцією чітко визначеного органу.
Зазначені обставини позбавляють суд розглянути справу в установлені Законом строки, прийняти законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення.
Тому матеріали справи про адміністративне правопорушення, необхідно повернути Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення в частині зазначення прізвища, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до документу, що посвідчує цю особу, з долученням до матеріалів справи належним чином завіреної копії цього документу.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Черепахін В.О