Чортківський районний суд Тернопільської області
копія
23 грудня 2020 року Справа № 608/752/20
Номер провадження1-кс/608/706/2020
Слідчий суддя Чортківського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в залі судового засідання в місті Чорткові клопотання слідчого СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні №42020211190000007 від 07 лютого 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, -
Слідчий СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області капітан поліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Чортківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна в кримінальному провадженні № №42020211190000007 від 07 лютого 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У ході розслідування встановлено, що службові особи відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Чортківської міської ради у січні 2019 року внесли у реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр) інформацію, зафіксовану у повідомленні ОСОБА_5 , датованому 10 січня 2019 року, про початок виконання будівельних робіт щодо об'єкта, який за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками, а саме: «Реконструкція житлової квартири під стоматологічний кабінет за адресою: АДРЕСА_1 » (далі - повідомлення). При цьому, дані службові особи достовірно усвідомлювали, що згадана інформація не відповідає дійсності, оскільки у вказаному повідомленні були зафіксовані фіктивні містобудівні умови, яких насправді ОСОБА_5 не отримувала, а працівники відділу ДАБК Чортківської міської ради знали про те, що у ОСОБА_5 відсутні будь-які можливості для того, щоб законним шляхом одержати їх, так як ще до початку 2019 року проводили перевірки дотримання нею норм законодавства під час реконструкції вище зазначеної квартири під стоматологічний кабінет, за результатами яких складали адміністративні протоколи у зв'язку із відсутністю необхідної дозвільної документації.
На даний час протиправне діяння, розслідування якого здійснюється у цьому кримінальному провадженні, кваліфіковане за ст. 366 ч.1 КК України, за ознаками: складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що на протязі 2018-2019 років працівники відділу ДАБК Чортківської міської ради три рази перевіряли дотримання законності при проведенні будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 , внаслідок чого двічі складали акти про результати таких перевірок, а одного разу притягнули ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності. Крім того, як зазначено вище, у січні 2019 року ОСОБА_5 подала у вказаний відділ повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
З метою повного всебічного та неупередженого досудового розслідування, збирання, перевірки і оцінки зібраних у провадженні доказів, виникає необхідність перевірити дану інформацію, шляхом витребування з Чортківської міської ради нижче перелічених документів, зміст яких буде підтверджувати або ж спростовувати вище згадані відомості:
1)журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю за 2018 рік;
2)журнал постанов адміністративних правопорушень за 2018 рік;
3)журнал реєстрації наказів за 2018 рік;
4)журнал направлень на перевірку суб'єкта містобудування за 2018 рік;
5)журнал реєстрації вхідної кореспонденції за 2018 рік;
6)журнал реєстрації вихідної кореспонденції за 2018 рік;
7)журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю за 2019 рік;
8)журнал постанов адміністративних правопорушень за 2019 рік;
9)журнал реєстрації наказів за 2019 рік;
10)журнал направлень на перевірку суб'єкта містобудування за 2019 рік;
11)журнал реєстрації вхідної кореспонденції за 2019 рік;
12)журнал реєстрації вихідної кореспонденції за 2019 рік;
13)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 43 від 10 жовтня 2018 року;
14)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 42 від 10 жовтня 2018 року;
15)направлення, видане начальником відділу ДАБК ЧМР № 11-18/44 від 10 жовтня 2018 року;
16)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 3 від 10 січня 2019 року;
17)направлення, видане начальником відділу ДАБК ЧМР № 11-13/3 від 10 січня 2019 року;
18)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 14 від 05 червня 2019 року;
19)направлення, видане начальником відділу ДАБК ЧМР № 11-13/13 від 05 червня 2019 року.
Вище перераховані документи знаходяться у приміщенні відділу ДАБК ЧМР, яке перебуває за адресою: м. Чортків, вул. Шевченка, буд. 21, що підтверджується відповідями з Чортківської міської ради.
Крім того, як встановлено проведеним досудовим слідством, 24 липня 2018 року у відділ ДАБК ЧМР надійшло повідомлення ОСОБА_5 про початок виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 , щодо реконструкції житлової квартири з дообладнанням засобів безперешкодного доступу мало мобільних груп населення. Внаслідок його розгляду, відділом ДАБК ЧМР було прийнято рішення № 11-12/65 від 22 серпня 2018 року про відмову у реєстрації такого повідомлення. Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 показав, що, на його думку, це рішення являється явно незаконним і він дуже здивувався, коли спочатку дізнався про вище вказану відмову, а потім у січні 2019 року ті ж посадові особи відділу ДАБК незаконно зареєстрували у реєстрі дозвільних документів вже інше повідомлення ОСОБА_5 , в якому були зазначені фіктивні містобудівні умови та обмеження.
З метою повного всебічного та неупередженого досудового розслідування, збирання, перевірки і оцінки зібраних у провадженні доказів, з'являється потреба вияснити, чи дійсно ОСОБА_5 у липні 2018 року подавала вище згадане повідомлення у відділ ДАБК ЧМР, у реєстрації якого у серпні 2018 року було відмовлено, а для цього слід одержати документи, які являються першоджерелом такої інформації, тобто дане повідомлення і рішення про відмову у його реєстрації. У теперішній час вони зберігаються у приміщенні відділу ДАБК ЧМР, що підтверджується відомостями з Чортківської міської ради.
Згідно ст. ст. 84, 98 КПК України, дані документи можуть використовуватися як джерело доказів у кримінальному провадженні і, у відповідності до положень ст. 162 КПК України, не містять у собі охоронювану законом таємницю, що не є перешкодою для проведення вказаної процесуальної дії.
Сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа, що передбачено ст. 99 ч.3 КПК України. Ось чому, з метою можливого використання вище згаданих документів, як джерел доказів під час подальшого можливого судового розгляду у кримінальному провадженні № 42020211190000007, виникає необхідність їх вилучити (здійснити їх виїмку), оскільки без їхнього вилучення досягнення цієї мети є неможливим.
17 грудня 2020 року на підставі ухвали слідчого судді Чортківського районного суду ОСОБА_1 від 04 грудня 2020 року у приміщенні Чортківської міської ради проведено тимчасовий доступ до документів відділу Державного архітектурно-будівельного контролю ЧМР. Внаслідок згаданої процесуальної дії вилучено ряд документів, а саме:
1)журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю № 11-29 на 10-ти аркушах;
2)журнал постанов адміністративних порушень № 10-23 на 18-ти аркушах;
3)журнал реєстрації наказів № 10-03 на 12-ти аркушах;
4)журнал реєстрації направлень на перевірку № 10-19 на 12-ти аркушах;
5)журнал реєстрації вихідної кореспонденції № 11-27 на 50-ти аркушах;
6)журнал реєстрації вхідної кореспонденції № 11-26 на 46-ти аркушах;
7)журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю № 11-32 на 7-ми аркушах;
8)журнал постанов адміністративних порушень № 11-31 на 7-ми аркушах;
9)журнал реєстрації наказів № 11-20 на 7-ми аркушах;
10)журнал реєстрації направлень на перевірку № 11-30 на 7-ми аркушах;
11)журнал реєстрації вихідної кореспонденції № 11-27;
12)журнал реєстрації вхідної кореспонденції № 11-26;
13)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 43 від 10 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
14)наказ в.о. начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 42 від 05 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
15)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-18/44 від 10 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
16)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 3 від 10 січня 2019 року на 1-му аркуші;
17)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-13/3 від 10 січня 2019 року на 1-му аркуші;
18)наказ в.о. начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 14 від 05 червня 2019 року на 1-му аркуші;
19)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-13/13 від 05 червня 2019 року на 1-му аркуші;
20)повідомлення ОСОБА_5 про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) на п'яти аркушах № 11-12/65 від 24 липня 2018 року;
21)відповідь ОСОБА_5 на 1-му аркуші № 11-12/65 від 22 серпня 2018 року за підписом в.о. начальника відділу ОСОБА_7 .
Зазначені документи містять в собі інформацію, що підлягає доказуванню у кримінальному провадженні № 42020211190000007, а тому, у відповідності до положень ст. ст. 98 ч.1; 98 ч.2 КПК України, вони мають значення речових доказів.
Згідно з ст. ст. 170 ч.1; 170 ч.2 п.1; 170 ч.3 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної та юридичної особи, якщо воно відповідає вимогам ч.1 ст. 98 КПК України.
Врахувавши перелічені обставини, напрошується висновок про передбачену кримінальним процесуальним законодавством можливість накладення арешту на документи, які були вилучені 17 грудня 2020 року у приміщенні Чортківської міської ради при проведенні тимчасового доступу до документів відділу Державного архітектурно-будівельного контролю ЧМР.
Сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа, що передбачено ст. 99 ч.3 КПК України. Ось чому, з метою можливого використання вище вказаних документів як джерел доказів під час подальшого можливого судового розгляду у даному кримінальному провадженні, з'являється необхідність забезпечити збереження у матеріалах досудового розслідування їхніх оригіналів.
Строк дії ухвали слідчого судді Чортківського районного суду ОСОБА_1 від 04 грудня 2020 року про надання тимчасового доступу до вище згаданих документів становить один місяць і закінчується 04 січня 2021 року, а тому, до цього числа їх потрібно буде повернути особі, в якої вони були вилучені.
У зв'язку із викладеним, напрошується висновок, що у випадку, якщо до 04 січня 2021 року судовий розгляд у даному кримінальному провадженні не завершиться, то вилучені документи необхідно буде повернути, що унеможливить збереження їхніх оригіналів у матеріалах кримінального провадження. Ось чому виникає потреба в накладенні арешту на вказані документи.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Метою арешту майна є збереження речових доказів.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, просив клопотання розглядати без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання, оскільки згідно вимог ст. 170 Кримінального процесуального кодексу України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно являється предметом вчинення злочину, може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 172, 173, 175 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на документи, які були вилучені 17 грудня 2020 року в приміщенні Чортківської міської ради при проведенні тимчасового доступу до документів відділу Державного архітектурно-будівельного контролю ЧМР, на підставі ухвали слідчого судді Чортківського районного суду ОСОБА_1 від 04 грудня 2020 року, а саме:
1) журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю № 11-29 на 10-ти аркушах;
2)журнал постанов адміністративних порушень № 10-23 на 18-ти аркушах;
3)журнал реєстрації наказів № 10-03 на 12-ти аркушах;
4)журнал реєстрації направлень на перевірку № 10-19 на 12-ти аркушах;
5)журнал реєстрації вихідної кореспонденції № 11-27 на 50-ти аркушах;
6)журнал реєстрації вхідної кореспонденції № 11-26 на 46-ти аркушах;
7)журнал реєстрації актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю № 11-32 на 7-ми аркушах;
8)журнал постанов адміністративних порушень № 11-31 на 7-ми аркушах;
9)журнал реєстрації наказів № 11-20 на 7-ми аркушах;
10)журнал реєстрації направлень на перевірку № 11-30 на 7-ми аркушах;
11)журнал реєстрації вихідної кореспонденції № 11-27;
12)журнал реєстрації вхідної кореспонденції № 11-26;
13)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 43 від 10 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
14)наказ в.о. начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 42 від 05 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
15)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-18/44 від 10 жовтня 2018 року на 1-му аркуші;
16)наказ начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 3 від 10 січня 2019 року на 1-му аркуші;
17)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-13/3 від 10 січня 2019 року на 1-му аркуші;
18)наказ в.о. начальника відділу ДАБК Чортківської міської ради № 14 від 05 червня 2019 року на 1-му аркуші;
19)направлення для проведення планового (позапланового) заходу № 11-13/13 від 05 червня 2019 року на 1-му аркуші;
20)повідомлення ОСОБА_5 про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) на п'яти аркушах № 11-12/65 від 24 липня 2018 року;
21)відповідь ОСОБА_5 на 1-му аркуші № 11-12/65 від 22 серпня 2018 року за підписом в.о. начальника відділу ОСОБА_7 .
Роз'яснити, що відповідно до вимог ст. 174 Кримінального процесуального кодексу України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково, якщо буде доведено, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга Тернопільському апеляційному суду через Чортківський районний суд протягом п'яти днів з дня її оголошення, або в той же строк з дня отримання її копії.
Слідчий суддя:/підпис/
Копія вірна
Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах кримінального провадження № №42020211190000007 від 07 лютого 2020 року.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Копію ухвали видано «___»________________2020 року.
Секретар: