Справа № 560/8558/20
іменем України
23 грудня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального центру контролю якості речового майна Західного регіону Міністерства оборони України про скасування рішення,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Територіального центру контролю якості речового майна Західного регіону Міністерства оборони України, в якому просить скасувати рішення атестаційної комісії, викладене у Скороченій оцінній картці військовослужбовця щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді, у зв'язку з чим він підлягає призначенню на нижчу посаду.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Приписами пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, а саме спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач оскаржує висновок Скороченої оцінної карти, в якому зазначено про невідповідність ОСОБА_1 займаній посаді та рекомендацію перевести його на нижчу посаду.
Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства країни кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Отже, правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання її прав, свобод та інтересів.
Проте необхідно зазначити, що висновок Скороченої оцінної карти не породжує, не змінює та не звужує права особи, не встановлює для неї додаткових обов'язків та не покладає відповідальність, а тому, не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, яке може бути оскаржено до адміністративного суду.
Отже, оскаржуване позивачем рішення на момент звернення з цим позовом до суду не порушує його прав, свобод або інтересів, що, на підставі наведених вище положень частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, унеможливлює розгляд таких вимог у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Враховуючи наведене, наявні правові підстави для відмови у відкритті провадження в цій адміністративній справі.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 170, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального центру контролю якості речового майна Західного регіону Міністерства оборони України про скасування рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддяД.Л. Фелонюк