Ухвала від 23.12.2020 по справі 460/8534/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2020 року м. Рівне№460/8534/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Н.С. Гудима, перевіривши виконання вимог статті 160, 161 КАС України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправними дій із відмови нарахувати та виплатити доплати до пенсії та додаткової пенсії відповідно до ст.ст.39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.01.2014 по 02.08.2014, 01.01.2016 по 02.08.2016 і з 17.07.2018 та зобов'язання здійснити такий перерахунок та виплату.

Ухвалою суду від 25.11.2020 позовна заява залишена без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: 1) документа про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. або документів, які підтверджують наявність підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог закону; 2) докази на підтвердження тієї обставини, що позивач є непрацюючим пенсіонером (копія трудової книжки, довідка пенсійного органу тощо).

18.12.2020 на адресу суду надійшла заява позивача на виконання вимог ухвали суду. Так, позивач надав суду довідку про доходи за 2019 рік та просив переглянути клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Вирішуючи заявлене клопотання, суд керується таким.

Відповідно до ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно зі ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Суд погоджується, що в даній адміністративній справі предмет позову стосується захисту соціальних прав позивача. Разом з тим, за вимогами ст.8 Закону України "Про судовий збір" вирішення питання звільнення від сплати судового збору залежить від майнового стану сторони, визначення якого є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується його рівень.

Поміж тим, згідно з довідкою про доходи позивача розмір судового збору не перевищує 5 відсотків розміру його річного доходу за попередній календарний рік.

Жодних доказів важкого фінансового стану, недостатності коштів для сплати судового збору тощо позивачем суду не надано.

Крім того, позивачем не надано будь-яких доказів на виконання вимог ухвали від 25.11.2020 щодо підтвердження тієї обставини, що позивач є непрацюючим пенсіонером.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про необхідність продовження позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

1) документа про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. (за реквізитами: Отримувач коштів УК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38012714, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Рахунок отримувача - UA688999980313111206084017002, Код класифікації доходів бюджету - 22030101, Призначення платежу - *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа))

або документів, які підтверджують наявність інших підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог закону;

2) докази на підтвердження тієї обставини, що позивач є непрацюючим пенсіонером (копія трудової книжки, довідка пенсійного органу тощо).

Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинення певних дій - 10 (десять) днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя Н.С. Гудима