справа № 380/2633/20
з питань судового контролю за виконанням судового рішення
в адміністративній справі
18 грудня 2020 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мричко Н.І.,
за участі секретаря судового засідання Кулик С.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Кожухар І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 380/2633/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2020 у справі №380/2633/20, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.11.2020, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії задоволено частково, а саме: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 30.01.2020 №91-03156, починаючи з 04.02.2020; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) на підставі довідки від 30.01.2020 №91-03156, починаючи з 04.02.2020. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено повністю. Звернуто до негайного виконання рішення суду у межах суми стягнення за один місяць.
07.12.2020 позивач подав до суду заяву про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 380/2633/20. Вказана заява обґрунтована тим, що відповідач не виконав рішення суду від 09.07.2020 у справі №380/2633/20, що є підставою для зобов'язання його подати звіт про виконання рішення суду.
18.12.2020 представник відповідача подала до суду заперечення на заяву позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 380/2633/20, в яких зазначила, що позивач не надав обґрунтувань та доказів, що підтверджують необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
У судовому засіданні позивач заяву про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення підтримав та просив її задовольнити.
У судовому засіданні представник відповідача проти заяви позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення заперечила та просила суд відмовити у її задоволенні.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, розглянувши заяву позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення, суд дійшов до таких висновків.
Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачений статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 КАС України).
Суд зазначає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов'язком.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2020 у справі №380/2633/20 відповідача зобов'язано провести позивачу перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) на підставі довідки від 30.01.2020 №91-03156, починаючи з 04.02.2020. Крім цього, звернуто до негайного виконання рішення суду у межах суми стягнення за один місяць.
Суд встановив, що доплату пенсії згідно рішення суду в частині негайного виконання за період з 04.02.2020 по 29.02.2020 в сумі 10550,12 грн виплачено позивачу, що підтверджується відомостями за серпень 2020 року та постановою державного виконавця від 11.09.2020 ВП № 62665933 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 380/2633/20, виданого Львівським окружним адміністративним судом 09.07.2020.
Суд також встановив, що на виконання вказаного рішення відповідач провів перерахунок пенсії позивача з 04.02.2020 на підставі довідки від 30.01.2020 № 91-03156, згідно з яким після такого перерахунку розмір пенсійної виплати позивача з 01.01.2021 становитиме 17690,00 грн.
Нарахована за період з 01.03.2020 по 31.12.2020 сума становить 127456,00 грн.
Крім цього, відповідач таку доплату в сумі 127456,00 грн включив в Реєстр судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 26.09.2018 № 20-1.
Згідно зі статтями 23, 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач вжив всіх можливих заходів з метою виконання рішення суду від 09.07.2020 у справі №380/2633/20, проте з незалежних від нього причин рішення у повному обсязі не є виконаним.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 09.07.2020 у справі №380/2633/20, а тому у задоволенні заяви позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення необхідно відмовити повністю.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у задоволенні заяви ОСОБА_1 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 380/2633/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Повна ухвала суду складена 23 грудня 2020 року.
Суддя Мричко Н.І.